5 põhjust kohandatud Android-ROM-i installimiseks (ja miks te ei pruugi seda soovida)

Android on avatud lähtekoodiga, nii et arendajad saavad selle koodi võtta, funktsioone lisada ja Androidi telefonidele ja tahvelarvutitele oma opsüsteemi pilte luua. Paljud Androidi geeksid installivad sellised kohandatud ROMid - aga miks?

“ROM” tähistab kirjutuskaitstud mälu. Kohandatud ROM asendab teie seadme Android-operatsioonisüsteemi - tavaliselt ainult kirjutuskaitstud mällu - uue Android-operatsioonisüsteemi versiooniga. Kohandatud ROMid erinevad juurjuurdepääsu omandamisest.

Hankige Androidi uusim versioon

See on ülekaalukalt kõige populaarsem põhjus kohandatud ROM-i installimiseks. Paljud tootjad ei uuenda kunagi oma vanemaid Android-telefone ja -tahvelarvuteid või tänu operaatori ja tootja viivitustele võib telefonidesse jõudmine võtta mitu kuud. Kui teil on vanem seade, mis ei saa enam värskendusi ja soovite käivitada Androidi uusima versiooni, on kohandatud ROM vaid pilet. CyanogenMod on selleks otstarbeks kõige populaarsem ROM - sellel on omad nipid, kuid põhisüsteem sarnaneb Google'i loodud Androidi aktsiaversiooniga. Tänu CyanogenModile ja teistele kohandatud ROMidele saavad paljud vanemad seadmed, mida kunagi ametlikult ei värskendata, Androidi uusimat versiooni.

Kui teie seade saab endiselt õigeaegseid värskendusi - eriti kui tegemist on Nexuse seadmega, mida Google regulaarselt värskendab -, pole kohandatud ROM-id nii lähedal kui veenvad.

SEOTUD:Miks teie Android-telefon operatsioonisüsteemi värskendusi ei saa ja mida saate sellega teha?

Asendage tootja nahk Androidi aktsiaversiooniga

SEOTUD:Miks ostavad Android Geeksid Nexuse seadmeid?

Tootjad nagu Samsung ja HTC nülitavad oma Androidi versioone, asendades Google'i loodud puhta ilme oma enda välimusega, mis on sageli segasem ja vähem sidus. Paljudele see ei meeldi, kuid soovivad siiski kasutada sellist liputelefoni nagu Samsung Galaxy S4 või HTC One.

Te ei saa lihtsalt tootja nahalt üle minna Androidi aktsiale - kindlasti saate käivitaja asendada ilma kohandatud ROM-i installimata ja isegi juurdumata, kuid kõiki kahtlaseid kohandusi, mille tootja on opsüsteemile teinud, ei saa kustutada. Android-i väljanägemise saamiseks ja tootja kõigi kohanduste asendamiseks puhta Android-süsteemiga peate installima kohandatud ROM-i.

Kui te ei pahanda oma seadme nahka või kasutate Nexuse seadet, mis on juba varustatud Androidi varusüsteemiga, pole selleks põhjust.

Likvideerige Bloatware

SEOTUD:Kuidas muudavad operaatorid ja tootjad teie Android-telefoni tarkvara halvemaks

Kui ostate telefoni operaatorilt, on see sageli täis turvatarkvara. NASCARi rakendused, telerakendused, rakendus Kontaktid, mis salvestab teie kontaktid teie operaatori serveritesse, mitte telefoni - need rakendused võivad teie süsteemi segamini ajada ja kettaruumi raisata. Tootjad lisavad isegi oma tarkvara enne, kui operaator selle juurde jõuab, nii et teil on kaks ettevõtet, kes kumbki lisavad teie telefonile oma pahavara, enne kui see teile jõuab.

Kui soovite need rakendused oma kettalt tegelikult kustutada, on parim viis selleks installida kohandatud ROM. Rakendused saate juurimata juurest välja lülitada, kuid see ei vabasta nende kulutatud kettaruumi.

Lisage täiendavaid funktsioone ja süsteemi muudatusi

Kohandatud ROM-id pakuvad funktsioone, mida Android-i laos ei leidu, ja palju kohandamisvõimalusi, mida te mujalt ei saa. Näiteks võib kohandatud ROM lubada teil:

  • Installige nahad, et kohandada kogu teie Androidi operatsioonisüsteemi välimust.
  • Kiirseadete menüü Android sisaldab oma enimkasutatavate seadete otseteede lisamiseks.
  • Käivitage rakendused telefonis tahvelarvuti režiimis, kasutades teatud rakenduste jaoks täisfunktsionaalsemat tahvelarvuti liidest.
  • Kiirendage oma seadet hõlpsalt, et see töötaks kiiremini, või allatõmbamist, et see töötaks aeglasemalt, pigistades samal ajal rohkem aku kasutusaega.
  • Keelake helitugevuse hoiatus, mida Android pidevalt kuvab, kui suurendate süsteemi helitugevust, kui kõrvaklapid on ühendatud.
  • Ekraanikinnisvara suurendamiseks peitke alumine navigeerimisriba (ekraaninupud).
  • Lubage juurjuurdepääs hõlpsasti, lülitades süsteemi sätte sisse.

Kohandatud ROMid pakuvad paljusid muid funktsioone - see on ainult ülevaade sellest, mida saate teha sellise madala taseme juurdepääsuga.

SEOTUD:Unustage vilkuvad ROMid: kasutage oma Androidi kohandamiseks Xposed raamistikku

Mõned neist muudatustest võivad olla võimalikud tüüpilises Android-seadmes sellise lahendusega nagu Xposed Framework, mis võimaldab kohandatud ROM-i sarnaseid kohandusi ainult juurjuurdepääsuga. Kuid kohandatud ROMid on edasiarenduses ja hõlmavad neid funktsioone ühte paketti.

Konfigureerige rakenduse õigused

Kohandatud ROMid sisaldavad sageli võimalust hallata Androidi rakenduste lubasid, nii et saate takistada Facebookil teie GPS-i asukoha jälgimist ja Android-mängude mängimist, andmata neile oma telefoninumbrit ja muud identiteediteavet. See funktsioon ilmus operatsioonisüsteemis Android 4.3 varjatud seadete paneelina, mistõttu jääb üle vaid loota, et see ilmub peagi Androidi ametlikus versioonis.

Põhjused, miks mitte installida kohandatud Android-ROM-i

Kohandatud ROMid pole täiuslikud ja neil võib olla varjukülgi - olenevalt ROM-ist, teie seadmest ja sellest, kui hästi ROM seda toetab. Võite sattuda:

  • Aku tööiga seotud probleemid: Kohandatud ROM ei pruugi olla teie seadme jaoks optimeeritud ja võib tühjendada akut kiiremini kui seadme ametlik ROM.
  • Riistvaraprobleemid: Kohandatud ROMid ei pruugi teie telefoni igat riistvara korralikult toetada, seega võite kokku puutuda vigadega, mittetöötava riistvaraga või lihtsalt muude probleemidega. Näiteks ei pruugi seadme kaamera pildistada nii hästi kui ametlikul ROMil.
  • Vead: Teie tootja ja operaator pole kohandatud ROM-i testinud, seega võite kokku puutuda muude teie seadmele ja ROM-ile iseloomulike vigadega. Samuti võite kogeda süsteemi ebastabiilsust, rakendused jõu sulgevad ja telefon taaskäivitub juhuslikult.

Kohandatud ROM-id on ka rohkem tööd kui lihtsalt seadme ostmine ja ettevõtte ametlik tugi ning värskendamine, kust te selle ostsite. Seetõttu ostavad paljud Androidi geeksid Nexuse seadmeid, mis saavad õigeaegseid värskendusi otse Google'ilt. CyanogenMod üritab seda muuta, pakkudes lihtsamat installiprotsessi Google Play rakenduse CyanogenMod kaudu.

SEOTUD:Uue ROM-i vilkumine Android-telefoni

Kui otsite kohandatud ROM-i ja ei tea, kust alustada, kontrollige CyanogenModi veebisaiti ja vaadake, kas see toetab teie seadet. Samuti saate vaadata oma Android-seadme XDA arendajate foorumit ja leida spetsiaalselt teie seadme jaoks välja töötatud kohandatud ROM-id, mis võivad olla kasulikud, kui teil on vähem levinud seade. Kui te seda teed lähete, leidke kindlasti ROM, mis näib olevat stabiilne ja hästi toetatud.

Pildikrediit: Jon Fingas Flickris, Johan Larsson Flickris