Chrome OS-i installimine USB-draivilt ja käitamine mis tahes arvutis

Google toetab ametlikult Chrome OS-i käitamist ainult Chromebookides, kuid ärge laske sellel end peatada. Võite Chrome OS-i avatud lähtekoodiga versiooni panna USB-draivile ja käivitada selle mis tahes arvutis ilma seda installimata, nagu käitaksite Linuxi levitamist USB-draivilt.

Kui soovite lihtsalt Chrome OS-i testida, on teie parim lahendus selle käivitamine virtuaalses masinas. See tagab, et teil ei tekiks riistvaraga seotud probleeme. Kuid see meetod võimaldab teil oma Chrome OS-i installida kõikjal ja kasutada seda teistes arvutites, mis on üsna korralik.

Mida peate teadma

SEOTUD:Parimad Chromebookid, mida saate osta, 2017. aasta väljaanne

Google ei paku Chrome OS-i ametlikult ainult Chromebookides. Kuid nagu Chrome, põhineb ka Chrome OS avatud lähtekoodiga projektil nimega Chromium OS.

Neverware-nimeline ettevõte võtab selle avatud lähtekoodi ja loob toote nimega Neverware CloudReady. Põhimõtteliselt on see ainult Chromium OS pluss mõned täiendavad haldusfunktsioonid ja Neverware müüb seda koolidele ja ettevõtetele, kes soovivad Chrome OS-i käitada oma olemasoleval riistvaral. Neverware pakub aga tasuta ka CloudReady koduversiooni. Põhimõtteliselt on see lihtsalt Chrome OS-i avatud lähtekoodiga versioon koos täiendava riistvaratoega ja võimalus töötada peaaegu igas arvutis, mitte ainult Chromebookides.

Mõned täiendavad funktsioonid, näiteks Androidi rakenduste tugi, pole Chromium OS-is saadaval. Samuti võib tekkida probleeme veebisaitidega, mis kasutavad teatud multimeedia- või DRM-funktsioone. See pole päris sama kogemus, mida saate Chromebookis.

Neverware pakub nimekirja ametlikult toetatud seadmetest, mis on sertifitseeritud CloudReady-ga töötama. Pole tähtis, kas teie arvutit selles loendis ei kuvata - on suur tõenäosus, et see töötab ka korralikult.

Kuidas panna Neverware CloudReady USB-draivi

Selleks vajate 8 GB või 16 GB suurust USB-draivi. Neverware'i andmetel ei saa see olla suurem ega väiksem.

Neverware'i veebisaidilt laadige alla tasuta CloudReady Home Edition. 64-bitine versioon peaks töötama enamikus arvutites, kuigi palju vanemad arvutid toetavad ainult 32-bitist versiooni. Kui te pole kindel, mida kasutada, jätkake lihtsalt 64-bitise väljaandega.

Väljavõtke allalaaditud .bin-fail ZIP-failist. Windowsis saate selle avamiseks lihtsalt topeltklõpsata .zip-failil ja seejärel lohistada selle sees asuvat .bin-faili teise kausta.

Järgmisena installige Chromebooki taastamise utiliit Chrome'i Windowsi arvutisse, Maci või Chromebooki, millele teil on juurdepääs. See ametlik Google'i pakutav utiliit loob teie käivitatava USB-draivi.

Kui see on installitud, käivitage rakendus Chromebook Recovery Utility. See ilmub menüüs Start ja menüüssekroom: // rakendused leht Chrome'is.

Klõpsake Chromebooki taastamise utiliidi akna paremas ülanurgas hammasrattaikooni ja valige käsk „Kasuta kohalikku pilti”.

Navigeerige CloudReady .bin-faili, mille just alla laadisite ja ekstraheerite.

Kui küsitakse, sisestage USB-draiv, mille olete valinud, arvutisse ja valige see kuvatavas kastis.

Hoiatus: USB-draivi sisu kustutatakse. Esmalt varundage kindlasti kõik olulised failid.

Käivitatava USB-draivi loomiseks klõpsake utiliiti ja klõpsake nuppu Loo kohe. Kui see on valmis, näete teadet, mis ütleb, et teie taastekandja on valmis. See tähendab, et teie käivitatav Neverware CloudReady USB-draiv on nüüd kasutamiseks valmis.

Saadud USB-draivi saab kasutada igas arvutis, nii et saate selle kaasa võtta ja käivitada, kuhu soovite.

Kuidas USB-draivi käivitada ja Chrome OS-i kasutada

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Nüüd saate taaskäivitada USB-draivilt nagu muust eemaldatavast seadmest. Lihtsa stsenaariumi korral peate võib-olla lihtsalt sisestama USB-draivi arvutisse, taaskäivitama arvuti ja see käivitub USB-draivilt. Teiste stsenaariumide korral peate võib-olla USB-draivi valimiseks muutma alglaadimise järjekorda või kasutama alglaadimismenüüd. Uuemate arvutite puhul, millel on lubatud turvaline alglaadimine, peate võib-olla Neverware CloudReady käivitamiseks keelama turvalise alglaadimise.

Kui see käivitub, näete tavalist Chrome OS-i tervitusekraani, millel on logo CloudReady. Jätkamiseks valige keel ja võrk.

Pärast seda kuvatakse teile Chrome OS-i sisselogimisekraan, kuhu saate sisse logida Google'i kontoga, ja saate seejärel juurdepääsu Chrome OS-i töölauale. Kasutage seda julgelt kõik, mis teile meeldib. Kui olete lõpetanud, lihtsalt sulgege arvuti ja tõmmake USB-draiv.

Pange tähele, et kui saate Neverware CloudReady värskendusi, kui installite selle oma arvutisse, ei uuenda operatsioonisüsteem ennast, kui installite selle USB-draivile. Kui soovite tulevikus oma Neverware CloudReady USB-draivi värskendada Chromium OS-i uusima koodiga versioonile, peate ülaltoodud protsessi kordama, laadige alla uusim pilt Neverware'i veebisaidilt ja kasutage selle kopeerimiseks Chromebooki taasteteenust. USB-draivi.

Kui soovite tegelikult installida Neverware CloudReady arvutisse, selle asemel et seda USB-keskkonnas kasutada, klõpsake ekraani paremas alanurgas asuvat salve ja valige käsk „Install CloudReady”. See on aga vajalik ainult siis, kui soovite operatsioonisüsteemi arvutisse installida - saate USB-draivilt kasutada kõike, mida soovite, CloudReady'ga.

Kui vajate, vaadake üksikasjalikuma teabe saamiseks ametlikku Neverware CloudReady installijuhendit.