Kuidas kopeerida ja kleepida Macis

Kui olete just esimest korda Maci kasutama hakanud või kui lähete üle Windowsist, võite mõelda, kuidas teksti, meediumit ja faile uude arvutisse kopeerida ja kleepida. Ärge muretsege, see on üsna lihtne!

Kuidas kopeerida ja kleepida Maci klaviatuuri otseteede abil

Kuigi see võib tunduda erinev, on paljud MacOS-i funktsioonid sarnased Windows 10-ga. Nagu Microsofti operatsioonisüsteem, on ka Macis teksti, meediumite ja failide kopeerimiseks ja kleepimiseks klaviatuuri otseteed.

Kõigepealt valige sisu, näiteks tekst või failid, ja seejärel vajutage sisu kopeerimiseks klahvikombinatsiooni Command + C.

Nüüd minge sihtkohta, kuhu soovite selle sisu postitada, ja kasutage nende kleepimiseks kiirklahvi Command + V.

Kui kasutate teksti ja soovite sihtkoha stiiliga sobitada, kasutage sisu kiirklahvi Command + Tõstuklahv + V ülejäänud dokumendiga samas stiilis.

Kuidas kopeerida ja kleepida Maci menüüde ja hiire abil

Kui te ei soovi kasutada klaviatuuri otseteid või kui teil pole juurdepääsu klaviatuurile, saate kontekstimenüüde abil oma Maci kopeerida ja kleepida.

Esiteks kasutage sisu valimiseks või esiletõstmiseks hiirt. See võib olla tekstilõik või failid ja kaustad rakenduses Finder. Järgmisena paremklõpsake hiirt või puuteplaati, et avada kontekstimenüü. Sisu kopeerimiseks klõpsake siin valikut "Kopeeri".

Võite minna ka oma Maci ekraani ülaosas asuvale tööriistaribale ja valida menüüst Muuda (kui see on saadaval) suvand Kopeeri.

Nüüd minge kohta, kuhu soovite sisu kleepida, ja paremklõpsake hiirt või puuteplaati. Valige siin valik „Kleebi”.

Võite minna ka tööriistariba menüüsse „Muuda“ ja valida sisu kleepimiseks suvandi „Kleebi“.

Näete, et sisu kuvatakse sihtkohas koheselt.

Kuidas kopeerida ja kleepida iPhone'i, iPadi ja Maci vahel

See on arenenud näpunäide Apple'i kasutajatele, kes kasutavad iPhone'i, iPadi ja Maci koos. Kui kasutate Mac-is MacOS Sierra ja uuemat versiooni (ja olete oma iPhone'i või iPadi värskendanud uusimale versioonile), saate tänu universaalse lõikelaua funktsioonile hõlpsalt teksti ja andmeid kõigi Apple'i seadmete vahel kopeerida ja kleepida.

SEOTUD:Kuidas kasutada universaalset lõikelauda macOS Sierras ja iOS 10-s

Nüüd ei pea te funktsiooni seadistamiseks midagi tegema. Kui kõik teie seadmed toetavad järjepidevust ja kui funktsioon Handoff on lubatud (ja need on vaikimisi lubatud), peaks universaalne lõikelaual töötama automaatselt. Lihtsalt veenduge, et mõlemad seadmed oleksid üksteise lähedal ja et nad oleksid samas WiFi-võrgus (Bluetoothi ​​toega).

Oletame näiteks, et kopeerite fotot oma iPhone'ist Maci. Kontekstimenüü kuvamiseks vajutage iPhone'is fotot ja hoidke seda all. Valige siin valik „Kopeeri”.

Nüüd liikuge oma Maci ja minge rakendusse või jaotisesse, kuhu soovite selle foto kleepida. Vajutage lihtsalt klahvikombinatsiooni Command + V. Näete väikest akent, mis ütleb teile, et foto edastamine on pooleli.

Paari sekundi pärast on foto dokumendis saadaval.

See töötab ka teksti, meedia ja failide puhul.

Lihtsalt läksite Windowsilt Macile üle? Meil on teie ülemineku hõlbustamiseks ideaalsed näpunäited.

SEOTUD:Kuidas Windowsi arvutilt Macile üle minna


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found