Kuidas privaatne sirvimine töötab ja miks see ei paku täielikku privaatsust

Privaatne sirvimine, InPrivate'i sirvimine, inkognito režiim - sellel on palju nimesid, kuid see on igas brauseris sama põhifunktsioon. Privaatne sirvimine pakub mõnevõrra paremat privaatsust, kuid see pole hõbedane kuul, mis muudab teid veebis täiesti anonüümseks.

Privaatne sirvimisrežiim muudab teie brauseri käitumist olenemata sellest, kas kasutate Mozilla Firefoxi, Google Chrome'i, Internet Explorerit, Apple Safari, Opera või mõnda muud brauserit - kuid see ei muuda millegi muu käitumist.

Mida brauserid tavaliselt teevad

Tavalisel sirvimisel salvestab teie veebibrauser teie sirvimisajaloo andmed. Veebisaidi külastamisel logib teie brauser teie brauseri ajaloos külastatavad lehed, salvestab veebisaidilt küpsised ja salvestab vormiandmed, mida saab hiljem automaatselt täita. See salvestab ka muud teavet, nagu allalaaditud failide ajalugu, salvestamiseks valitud paroolid, brauseri aadressiribale sisestatud otsingud ja veebilehtede bitid, et tulevikus lehe laadimisaega kiirendada ( tuntud ka kui vahemälu).

Keegi, kellel on juurdepääs teie arvutile ja brauserile, võib selle teabe hiljem komistada - võib-olla kirjutades midagi oma aadressiribale ja veebibrauser, mis soovitab külastatud veebisaiti. Muidugi võivad nad avada ka teie sirvimisajaloo ja vaadata külastatud lehtede loendeid.

Võimalik, et saate osa sellest andmekogumisest oma brauseris keelata, kuid vaikeseaded töötavad nii.

Mida teeb privaatne sirvimine

Kui lubate privaatse sirvimise režiimi - Google Chrome'is tuntud ka kui inkognito režiim ja Internet Exploreris InPrivate sirvimine -, ei salvesta teie veebibrauser seda teavet üldse. Kui külastate veebisaiti privaatse sirvimise režiimis, ei salvesta teie brauser ajalugu, küpsiseid, vormiandmeid ega midagi muud. Mõningaid andmeid, näiteks küpsiseid, võidakse hoida privaatse sirvimisseansi ajal ja need brauseri sulgemisel kohe ära visata.

Kui esmakordselt kasutusele võeti privaatse sirvimise režiim, said veebisaidid sellest piirangust mööda, salvestades küpsised Adobe Flash brauseri pistikprogrammi abil, kuid Flash toetab nüüd privaatset sirvimist ja ei salvesta andmeid, kui privaatse sirvimise režiim on lubatud.

Privaatne sirvimine toimib ka täiesti isoleeritud brauseriseansina - näiteks kui olete oma tavalises sirvimisseansis sisse logitud Facebooki ja avate privaatse sirvimise akna, ei logita teid sellesse privaatse sirvimise aknasse sisse. Saate vaadata privaatsel sirvimisaknas Facebooki integreerimisega saite ilma, et Facebook siduks külastuse teie sisselogitud profiiliga. See võimaldab teil kasutada ka privaatse sirvimise seanssi korraga mitmele kontole sisselogimiseks - näiteks võite olla sisse logitud oma tavapärase sirvimisseansi ajal Google'i kontole ja privaatse sirvimise aknas teise Google'i kontole sisse logida.

Privaatne sirvimine kaitseb teid inimeste eest, kellel on juurdepääs teie arvutile, nuhkides teie sirvimisajalugu - teie brauser ei jäta teie arvutisse ühtegi rada. Samuti takistab see veebisaitidel teie arvutisse salvestatud küpsiste kasutamist teie külastuste jälgimiseks. Kuid teie sirvimine pole privaatse sirvimise režiimi kasutamisel täiesti privaatne ja anonüümne.

Ohud arvutis

Privaatne sirvimine takistab teie veebibrauseril teie kohta andmete salvestamist, kuid see ei takista teistel teie arvuti rakendustel sirvimist jälgimast. Kui teie arvutis töötab võtmekoguja või nuhkvararakendus, võib see rakendus teie sirvimistegevust jälgida. Mõnes arvutis võib olla installitud ka spetsiaalne jälgimistarkvara, mis jälgib veebibrauserit - privaatne sirvimine ei kaitse teid vanemliku järelevalve tüüpi rakenduste eest, mis teevad teie veebibrauserist ekraanipilte või jälgivad teie külastatavaid veebisaite.

Privaatne sirvimine takistab inimestel pärast selle toimumist teie veebibrauseris nuhkimist, kuid nad saavad siiski selle ajal nuhkida - eeldades, et neil on juurdepääs teie arvutile. Kui teie arvuti on turvaline, ei peaks te selle pärast muretsema.

Võrgu jälgimine

Privaatne sirvimine mõjutab ainult teie arvutit. Teie veebibrauser võib otsustada, et ei salvesta sirvimistegevuse ajalugu teie arvutisse, kuid see ei saa käskida teistel arvutitel, serveritel ja ruuteritel teie sirvimisajalugu unustada. Näiteks kui külastate mõnda veebisaiti, lahkub liiklus teie arvutist ja liigub läbi mitme teise süsteemi, et jõuda veebisaidi serverisse. Kui olete ettevõtte või haridusvõrgus, läbib see liiklus võrgus olevat ruuterit - teie tööandja või kool saab veebisaidile juurdepääsu siin registreerida. Isegi kui olete kodus oma võrgus, läheb päring läbi teie Interneti-teenuse pakkuja - teie Interneti-teenuse pakkuja saab liikluse selles hetkes registreerida. Seejärel jõuab taotlus veebisaidi serverisse ise, kus server saab teie juurdepääsu logida.

Privaatne sirvimine ei peata seda logimist. See ei jäta teie arvutil ühtegi ajalugu, mida inimesed saaksid vaadata, kuid teie ajaloo saab alati mujal logida - ja tavaliselt ka logitakse.

Kui soovite tõesti veebi anonüümselt sirvida, proovige Tori alla laadida ja kasutada.