Miks Android-telefonid aeglaselt aeglustuvad ja kuidas neid kiirendada

Kui teil on mõnda aega oma Android-seade olnud, olete tõenäoliselt hakanud märkama mõnda viivitust, mida varem polnud. Rakendusi laaditakse natuke aeglasemalt, menüüde kuvamine võtab natuke kauem aega. See on tegelikult (ja kahjuks) normaalne - siin on põhjus.

Ka see probleem pole ainulaadne Androidile - proovige kasutada vanemat iPadi uue iOS-i versiooniga ja tunnetage, kui aeglaseks see on muutunud. Kuid lahendused on iga platvormi puhul veidi erinevad, seega räägime sellest, miks see Androidis juhtub - ja kuidas seda parandada.

Operatsioonisüsteemi värskendused ja raskemad rakendused nõuavad rohkem ressursse

Teie Android-telefonil pole sama tarkvara kui aasta tagasi (vähemalt ei tohiks). Kui olete saanud Androidi operatsioonisüsteemi värskendusi, ei pruugi need teie seadme jaoks nii hästi optimeeritud olla ja võib-olla on see aeglustunud. Või võib teie operaator või tootja lisada värskendusse täiendavaid täistekstirakendusi, mis töötavad taustal ja aeglustavad asju.

SEOTUD:Miks teie Android-telefon operatsioonisüsteemi värskendusi ei saa ja mida saate sellega teha?

Isegi kui te pole näinud ühtegi operatsioonisüsteemi värskendust, on teie seadmes töötavad rakendused uuemad. Kuna arendajad saavad juurdepääsu kiiremale nutitelefoni riistvarale, võidakse selle kiirema riistvara jaoks optimeerida mänge ja muid rakendusi ning need võivad vanemates seadmetes halvemini toimida. See kehtib igal platvormil: aastate möödudes muutuvad veebisaidid raskemaks, töölauarakendused soovivad rohkem RAM-i ja arvutimängud muutuvad nõudlikumaks. Näiteks ei kasuta te arvutis endiselt Microsoft Office 97-t - kasutate uuemat versiooni, millel on rohkem funktsioone, mis nõuavad rohkem ressursse. Androidi rakendused on samamoodi.

SEOTUD:Teie lemmik Android-rakenduste parimad versioonid "Lite"

Kuidas seda parandada: Selle leevendamiseks pole palju teha. Kui teie operatsioonisüsteem tundub aeglane, siis võiksinstallige kohandatud ROM, millel pole turustusvara ja aeglane tootjanahk, mida paljud seadmed sisaldavad - kuigi pidage meeles, et see on üldiselt mõeldud edasijõudnutele kasutajatele ja on sageli rohkem probleeme, mida see väärt on. Kui teie rakendused tunduvad aeglased, proovige üle minna juba kasutatavate rakenduste lihtsustatud versioonidele.

Taustaprotsessid võivad asju aeglustada

Oma seadme kasutamise jätkamisel olete tõenäoliselt installinud rohkem rakendusi, millest mõned avanevad käivitamisel ja töötavad taustal. Kui olete installinud palju taustal töötavaid rakendusi, võivad need kulutada protsessori ressursse, täita RAM-i ja aeglustada teie seadet.

Samamoodi, kui kasutate reaalajas taustapilti või kui teie avakuval on palju vidinaid, võtavad need ka protsessori, graafika ja mäluressursid. Kergendage oma avaekraani ja näete jõudluse (ja võib-olla isegi aku) paranemist.

Kuidas seda parandada: Keelake reaalajas taustapildid, eemaldage vidinad avaekraanilt ja desinstallige või keelake rakendused, mida te ei kasuta. Taustaprotsesse kasutavate rakenduste kontrollimiseks külastage arendaja seadete menüüd Running Services (Marshmallowis ja kõrgemal). Kui te ei kasuta taustal töötavat rakendust, desinstallige see. Kui te ei saa seda desinstallida, kuna see oli teie seadmega kaasas, keelake see.

SEOTUD:Kuidas pääseda Androidi jooksvate rakenduste loendisse versioonis 6.0 Marshmallow ja eespool

Täielik salvestusruum jätab teie OS-i käitamiseks vähe ruumi

SEOTUD:Miks tahkis-ajamid aeglustuvad neid täites

Tahkis-draivid aeglustuvad nende täitmisel, seega võib failisüsteemi kirjutamine olla väga aeglane, kui see on peaaegu täis. See põhjustab Androidi ja rakenduste kuvamise palju aeglasemalt. Menüüs Seaded kuvatakse salvestusekraan, kui palju on teie seadme salvestusruumi ja mis ruumi kasutab.

Vahemälufailid võivad kulutada üsna palju salvestusruumi, kui neil lubatakse kontrollimata kasvada, nii et vahemälufailide tühjendamine võib kettaruumi vabastada ja teie failisüsteemi paremini toimida - vähemalt seni, kuni need vahemälud paratamatult uuesti täidavad.

Kuidas seda parandada: Kaameraga tehtud fotod ja videod on siin suurim süüdlane, seega varundage need ja kustutage need sageli oma telefonist. Google Photos'i abil saate seda isegi käsitsi teha.

SEOTUD:Viis viisi oma Android-seadme ruumi vabastamiseks

Vastasel juhul desinstallige rakendused, mida te ei kasuta, kustutage mittevajalikud failid ja tühjendage rakenduse vahemälud, et ruumi vabastada. Võite ka lihtsalt tehaseseadetele lähtestada ja installida ainult need rakendused, mis on vajalikud uue seadme loomiseks.

Kõigi installitud rakenduste vahemällu salvestatud andmete korraga kustutamiseks avage rakendus Seaded, puudutage valikut Salvestusruum, kerige alla, puudutage vahemällu salvestatud andmeid ja puudutage nuppu OK (märkus: see valik on saadaval ainult Nougatis ja allpool).

Android Oreos on asjad veidi keerulisemad. Google eemaldas võimaluse vaadata kõiki vahemällu salvestatud andmeid täpsema (ja väidetavalt hõlpsamalt mõistetava) lähenemise jaoks. Kuigi menüü Salvestusruum on endiselt jaotises Seaded> Salvestusruum, märkate, et see näeb dramaatiliselt teistsugune välja kui Androidi eelmistes versioonides. Tühjendatud andmete leidmiseks, mis võtavad ruumi, peate liikuma igasse sobivasse kategooriasse, näiteks jaotistesse „Muusika ja heli” või „Filmid ja telerakendused”. Kõigi teiste rakenduste vahemällu salvestatud andmed leiate jaotisest „Muud rakendused”.

Mida mitte teha

Iga hea nimekiri selle kohta, kuidas vananevat seadet kiirendada, peaks sisaldama ka seda, mida mitte teha. Tõesti, selles olukorras võib selle kokku võtta ühe põhilausega: ärge kasutage ülesandetapjaid.

Peksan siin tõenäoliselt surnud hobust, kuid on hull, kui paljudel inimestel on endiselt see vananenud idee, et ülesandetapjad on kuidaginõutud et Android-seade saaks oma parima, kui tapate taustülesandeid. See on lihtsalt vale - ärge mingil põhjusel installige ülesandetapjat, hoolimata sellest, kui lagine teie seade on. Järgige lihtsalt selle juhendi juhiseid. Tõsiselt. See aitab. Usalda mind.

Tehaseseadete lähtestamine ja ainult teie kasutatavate rakenduste installimine aitab eemaldada kõik need vanad rakendused ja failid ühe hoobiga. Tehase lähtestamine ei paranda teie seadmega kaasas olevat puhitustarkvara, kuid see võib aidata - nagu Windowsi uuesti installimine aitab aeglast arvutit parandada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found