Kas Windows 10 töötab minu arvutis?

Kui teie arvutis töötab Windows 7, on tõenäoline, et see töötab ka Windows 10. Mõlemal operatsioonisüsteemil on sarnased riistvaranõuded. Kõik uued ostetud või ehitatud arvutid töötavad peaaegu kindlasti ka Windows 10-ga.

Ikka saate Windows 7-lt Windows 10-le tasuta üle minna. Kui olete aia otsas, soovitame pakkumist ära kasutada, enne kui Microsoft lõpetab Windows 7 toetamise.

Windows 10 süsteeminõuded on (peaaegu) samad mis Windows 7-l

Siin on Windows 10 riistvaranõuded, otse Microsoftilt:

  • Protsessor: 1GHz või kiirem
  • RAM: 1 GB 32-bitise Windowsi jaoks või 2 GB 64-bitise Windowsi jaoks
  • Kõvaketas: 32 GB või rohkem
  • Graafikakaart: DirectX 9-ga ühilduv või uuem, WDDM 1.0-draiveriga

Kümme aastat varasemad Windows 7 nõuded on samad, kuigi Windows 10 vajab natuke rohkem kõvakettaruumi. Windows 7 vajab 32-bitiste süsteemide jaoks 16 GB või 64-bitiste süsteemide jaoks 20 GB salvestusruumi. Windows 8 süsteeminõuded on samad mis Windows 7-l.

Teisisõnu, kui teie arvutis töötab täna Windows 7 või 8, peaks Windows 10 sellel töötama - eeldades, et sellel pole väikest kõvaketast.

Kui soovite kontrollida, kui palju teie arvutis on Windows 7 sisemälu, avage Windows Explorer ja vaadake jaotist Arvuti.

Need on minimaalsed süsteeminõuded

Selguse huvides on need miinimumnõuded. Me ei soovita Windows 10 kasutada alatoitega arvutis, mis vastab sellele minimaalsele ribale, kuid me ei soovita ka Windows 7 sellises süsteemis käivitada.

Näiteks kui Windows 10 operatsioonisüsteemi installimiseks on 32 GB piisavalt kettaruumi, vajate programmide installimiseks ja failide allalaadimiseks rohkem ruumi.

Ja kuigi 1 GHz protsessor ja 1 GB RAM suudavad tehniliselt käitada Windows 10 32-bitist versiooni, võivad tänapäevased programmid ja isegi kaasaegsed veebisaidid häid tulemusi saavutada. See kehtib ka Windows 7 puhul.

Kui teie arvuti suudab Windows 7 hästi käitada, võib see tõenäoliselt ka Windows 10 hästi töötada. Kui Windows 7 ja teie rakendused toimivad teie süsteemis aeglaselt, oodake sama ka Windows 10-lt.

Windows 10 võib olla isegi kiirem kui Windows 7

Väärib märkimist, et Windows 10 võib mõnes mõttes isegi kiirem olla. Näiteks sisaldavad Windows 10 uusimad versioonid paremat ja kiiremat lahendust Spectre'i veale. Kui teil on vanem protsessor, töötab see Windows 7-s aeglasemalt, millel on vähem keerukas Spectre-plaaster, mis aeglustab teie süsteemi rohkem.

Windows 10-l on ka palju kapoti all tööd, mis on toimunud kümne aasta jooksul pärast Windows 7 väljaandmist. Näiteks lõi Microsoft Windows 8 vähem RAM-i kasutamiseks kui Windows 7. Vaikimisi lubatud kiire käivitamine võib teie arvuti kiiremini käivitada.

Põhiline operatsioonisüsteem võib vajada rohkem kettaruumi, kuid seda on lihtsustatud. See pole veel üks Windows Vista olukord: Windows 10 oli loodud töötama hästi arvutites, kus töötasid Windows 8, ja Windows 8 oli mõeldud hästi toimima arvutites, kus töötab Windows 7.

Saate endiselt tasuta üle minna Windows 10-le

Kui kasutate Windows 7, saate siiski tasuta uuendada versiooni Windows 10. Vaja on ainult kehtivat Windows 7 (või 8) võtit ja saate installida korralikult litsentseeritud ja aktiveeritud Windows 10 versiooni.

Soovitame teil seda ära kasutada, enne kui Microsoft lõpetab Windows 7 tugi 14. jaanuaril 2020. Windows 10-le üleminek tähendab, et teie arvuti saab jätkuvalt turbevärskendusi. Ilma täiendamiseta saavad värskendusi jätkata ainult ettevõtted, kes maksavad kallite tugilepingute eest.

SEOTUD:Windows 7, 8 või 8.1 võtmega saate endiselt Windows 10 tasuta hankida

Kaaluge uue arvuti ostmist

Kui olete mures, et teie arvuti ei pruugi Windows 10 hästi käitada ja kasutate endiselt Windows 7, kaaluge võimalust uue arvuti ostmiseks. Kaasaegsetes arvutites on kiiremad protsessorid, kiirem salvestusruum, parem graafika riistvara ja parem aku eluiga kui vanemates süsteemides.

Olenemata sellest, kas otsite eelarvelist sülearvutit või lauaarvutit, mis panka ei murra, on palju suurepäraseid võimalusi, mis panka ei lõhu. Kui teie Windows 7 süsteem kestis teid mitu aastat, on hea võimalus, et sama teeb ka uus arvuti.

SEOTUD:Meie 5 lemmik sülearvutit alla 500 dollari


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found