Kuidas luua leheserva Microsoft Wordis

Lehekülje piiri lisamine dokumendile võib olla peen viis, kuidas oma Microsoft Wordi dokumendid silma paista. Piiri stiili, paksust ja lehtede arvu saate kohandada Wordi dokumendile rakendamiseks.

Lehtepiiri lisamine Microsoft Wordis

Lehtepiiri loomine Microsoft Wordis sõltub teie Microsoft Office'i versioonist. Office 365 ja Office 2019 puhul avage Wordi dokument ja klõpsake lindil vahekaarti „Kujundus”.

Kui teil on Office'i vanem versioon, klõpsake selle asemel vahekaarti "Paigutus" või "Lehekülje paigutus".

Klõpsake siin lindi jaotises „Lehe taust” nupul „Lehe piirid”.

Vaikimisi peaks avanev kast „Piirid ja varjutus“ vaikimisi olema vahekaardil „Lehekülje piiritus“. Kui see nii ei ole, klõpsake oma vahekaardi serveri seadete sisestamiseks.

Dokumendile tüüpilise kasti piiri lisamiseks klõpsake nuppu „Kast”. Võite kasutada vaikestiili, -värvi ja äärise laiust või neid sätteid erinevates rippmenüüdes muuta.

Wordi dokumendi lehepiiri rakendamiseks klõpsake nuppu „OK”.

Vaikimisi rakendatakse seda äärisstiili igal lehel kümme.

Teie dokumendi redigeerimisvaadet värskendatakse, et kuvada uus ääris.

Alternatiivsed lehe äärise stiilid ja vormindamine

Kastilehe formaat on vaikestiil, kuid nende asemel on saadaval alternatiivsed äärisstiilid ja vormindamisvalikud.

Karbi ääris on kõige elementaarsem, lisades oma lehele kindla joone, millel pole varju. Isegi seda saab kohandada erinevat tüüpi joonte, laiuste ja värvidega.

Kohandatud lehe äärise sätted ja stiilid

Lisaks kasti äärele saate rakendada ka varju, 3D-stiilis piiri ja kohandatud äärise, kus mõlemal küljel on segamise ja sobitamise suvandid.

Selleks valige dialoogiboksi „Äärised ja varjutamine” vahekaardi „Lehekülje piir” jaotises „Seadistamine” üks suvanditest. Teie valitud stiil ilmub enne dokumendile rakendamist jaotises „Eelvaade” ülevaatamiseks.

Üksikute piirjoonte rakendamine või eemaldamine

Kui soovite oma dokumendist üksikud piirjooned rakendada või eemaldada (näiteks eemaldades piiri lehe alt), saate seda teha jaotises „Eelvaade”.

Äärise rakendamisel klõpsake selle eemaldamiseks piirjoonel. Selle uuesti rakendamiseks klõpsake real uuesti kuvamiseks rida.

Kohandatud piirjoonte rakendamine

Jaotises „Eelvaade” üksikute piirjoonte klõpsamine on ka see, kuidas saate rakendada erinevatele joontele erinevaid stiile, kui on valitud „Kohandatud” äärise seade.

Selleks klõpsake veerus „Sätted” nuppu „Kohandatud”, valige rippmenüüst „Stiil” joone stiil ja klõpsake siis väljal „Eelvaade” ühte piirjoont.

Äärise laiuse ja värvi muutmine

Saate oma piiri eristada erinevate värvide ja äärise laiustega. Laiem äärise laius muudab teie piiri dokumendis rohkem silma.

Äärise laiused algavad 1/4 punktist kuni 6 punktini. Teie valitud äärise laiuse eelvaade kuvatakse jaotises „Eelvaade”. Saate valida mis tahes valitud värvi kas eelnevalt määratletud valikute hulgast või RGB-värvilaua abil.

Äärise laiuse või värvi muutmiseks valige rippmenüüdest “Värv” ja “Laius” valitud suvandid. Kui teil on rakendatud äärise seade „Kohandatud”, peate oma valitud sätete rakendamiseks nendele joontele klõpsama jaotises „Eelvaade” igal piirjoonel.

Äärise lisamine ühele lehele

Microsoft Word rakendab tavaliselt igale lehele ääristiile, kuid võite lehe äärise rakendada üksikule lehele või välistada teatud lehed, näiteks esilehe.

Selleks sisestage seadete menüü „Lehekülje piiritus” (Paigutus / Kujundus / Lehekülje paigutus> Lehekülje äärised) ja klõpsake rippmenüüd „Rakenda”.

Kui soovite üksikule lehele piiri rakendada, veenduge enne menüüsse sisenemist, et olete Wordi dokumendis sellel lehel aktiivne.

Valige rippmenüüst Rakenda rakendusele „See jaotis”, et rakendada see lehele, millel olete praegu. Äärise rakendamiseks ainult esimesele lehele valige „See jaotis - ainult esimene leht” või selle rakendamiseks kõigile lehtedele, välja arvatud esimene leht, valige selle asemel „See jaotis - kõik, välja arvatud esimene leht”.

Kui olete valmis, klõpsake salvestamiseks nuppu „OK”. Seejärel rakendatakse teie lehepiir teie määratud lehtedele, mitte kogu dokumendile.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found