Kuidas parandada kõrglahutusega videofailide esitamise VLC-s vahelejätmist ja mahajäämist

VLC on kõigi meediumide kuningas ... see mängib peaaegu kõike mis tahes platvormil, igal ajal ja igas kohas. See on suurepärane. Viimasel ajal on mul olnud probleeme VLC-i vahelejätmisega alati, kui mängin võrgus üleüldist meediumivoogu.

Muutke, kui palju VLC videot vahemällu salvestab

Kõigepealt avage VLC eelistused, avades Tööriistad> Eelistused.

Seejärel klõpsake akna allservas valiku „Kuva sätted” all nuppu „Kõik”. Klõpsake vasakul külgribal nuppu „Sisend / koodekid”.

Kui vahele jäetavat faili esitatakse kohalikult kõvakettalt, otsige paremas servas jaotises „Täpsem” valikut „Failide vahemällu salvestamine (ms)”. Vahemälu väärtus määratakse siin millisekundites, nii et väärtuse määramisel väärtusele 1000 puhverdatakse 1 sekund (vaikimisi on 300 või 0,3 sekundit). Selle valiku liiga suureks seadmise probleem on see, et kui soovite käsitsi faili uude punkti liikuda, siis on sisu suurem puhverdamisel suurem viivitus.

Kui fail, mida proovite esitada, asub võrgu ühiskasutuses, saate vahemälu väärtust muuta võrgu vahemällu (ms).

Näiteks näitasin väärtuseks seatud 1 sekund, kuid seda seadet saab kasutada puhverdamiseks nii palju kui soovite, olgu see siis 5 sekundit või 20 sekundit. Hoolimata sellest, kui palju peate oma võrgus vahele jätma.

Riistvara kiirenduse lülitamine (mõnes arvutis)

SEOTUD:Riistvara kiirendamise lubamine, kuidas VLC-d kasutada vähem akut

Lugeja Oliver kirjutas meile teada andma, et ta suutis oma probleemid lahendada riistvarakiirenduse keelamisega. Tavaliselt soovite dekodeerimisprotsessi riistvaralist kiirendamist, kuid mõnel juhul võib see teie draiveritega vastuollu minna ja tasub proovida.

Klõpsake paneelil Eelistused vasakus alanurgas valikul „Lihtne“, seejärel minge jaotisse Sisend / Kodekid. Klõpsake rippmenüüd „Riistvarakiirusega dekodeerimine” ja valige mõni teine ​​valik või Keela see täielikult. (Võite proovida ka selle lubamist, kui see pole veel olemas.) Lisateavet riistvarakiirenduse ja selle toimimise kohta leiate siit.

Proovige mõnda muud video väljundmoodulit

Testida saab ka teise video väljundmooduli abil. Vaates „Kõik” või „Täpsemad seaded” valige Video> Väljundmoodulid. Ühe teise proovimiseks muutke rippmenüüd „Video väljundmoodul”. DirectX 3D videoväljundi kasutamine peaks osa töötlemisest videokaardile laadima, kuid võite testida OpenGL-i või GDI-d, kas see aitab. (Minu süsteemis on vaikimisi vaikimisi Direct3D.)

Madalam pildikvaliteet kui viimane võimalus

Järgmine asi, mida saate teha, on reguleerida valikut, mis muudab suure defektiivsusega meediumiga töötamisel aeglase sisend- / väljundühenduse korral tohutut vahet: halvendab pildikvaliteeti. See muudab taasesituse sujuvamaks, kuid näib ilmselt veidi halvem, nii et proovige kõigepealt teisi seadeid ja kasutage seda ainult viimase abinõuna.

Menüüs Lihtsad eelistused minge jaotisse Sisend / koodekid ja klõpsake käsul „Jäta H.264 silmusisese blokeerimise filter vahele”. Muutke see väärtuseks Kõik.

Kui teie videod pole H.264, saate seda teha ka eelistuste vaates „Kõik” jaotises Sisend / kodekid> Videokodekid> FFmpeg.

Loodetavasti lahendab vähemalt üks neist nõuannetest teie puhverdamisprobleemid.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found