Kuidas eraldada .RAR-faile Windowsis ja Macis tasuta

Kas olete kunagi alla laadinud faili ainult selleks, et leida, et sellel on kummaline .rar faililaiend? RAR on tihendatud failivorming - umbes nagu ZIP-fail - ja selles artiklis me näitame teile, kuidas avada RAR-faile Windowsis või MacOS X-is.

Avage Windowsis RAR-fail

SEOTUD:Rumalad geekitrikid: 7-Zipi kasutamine lõõskava kiire failibrauserina

Windowsis on mitmesuguseid rakendusi, mis saavad avada RAR-faile. Vaikevalik on WinRAR, mille on teinud RAR-failivormingu arendajad, kuid see pole tasuta rakendus. Kui soovite luua RAR-faile, on WinRAR teie parim valik. Kui aga peate lihtsalt RAR-faili välja võtma, on parem valik tasuta ja avatud lähtekoodiga 7-Zip rakendus.

Kui olete 7-Zipi nende veebisaidilt alla laadinud ja installinud, võite minna. Võite topeltklõpsata mis tahes RAR-failil, et see 7-ZIP-is avada ja faile vaadata või ekstraktida.

Kui teate, et soovite faile ekstraktida, saate seda teha isegi 7-Zip'i avamata. Paremklõpsake suvalist RAR-faili, osutage menüüle 7-Zip ja valige üks suvanditest Extract, sõltuvalt sellest, kuhu soovite failid välja tõmmata. Pange tähele, et kui teil on mitmeosaline .RAR-failide komplekt, soovite eraldada komplekti esimese faili - 7-Zip käitleb teisi komplekti faile automaatselt.

On ka teisi Windowsi rakendusi, mis toetavad RAR-failide väljavõtmist, kuid soovitame 7-Zipi, kuna see on avatud lähtekoodiga, tasuta ja usaldusväärne.

Avage ROS-fail macOS-is

ROS-failide avamiseks MacOSX-is pole nii palju valikuid kui populaarsemal Windowsi platvormil. Neid on siiski vähe. Soovitame tasuta rakendust “The Unarchiver”, mis toetab suurepäraselt mitmeosalisi arhiivifaile. Pärast installimist saate failitüüpide seostamiseks rakendusega käivitada rakenduse Unarchiver.

Pärast failitüüpide seostamist saate RAR-arhiivi välja tõmmata, lihtsalt topeltklõpsates failil. Arhiveerija loob kausta sama nimega kui arhiiv ja ekstraheerib selle sisu uude kausta. Pange tähele, et kui töötate mitmeosalise RAR-arhiiviga, peate avama komplekti esimese faili. Arhiveerija haldab komplektis olevaid täiendavaid faile automaatselt.

Kui eelistate arhiividega tegeleda mõne muu tööriistaga, andke meile sellest kommentaarides teada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found