Kuidas teisaldada Windows 10 litsents teisele arvutile

Kui olete kunagi arvutit ehitanud ja Windowsi litsentsi ostnud, ei soovi te tõenäoliselt järgmise litsentsi jaoks uut. Koosslmgr käsuga on võimalik oma vana arvuti deaktiveerida ja seejärel uus aktiveerida.

Uue litsentsi ostmise asemel desaktiveerige vana arvuti

Windowsi litsentsid on kallid. 100–200 dollarit maksab Microsofti ametlik tootevõti umbes sama palju kui 1 TB tahkis-draiv, 16 GB RAM-i või emaplaat. Ja pole otstarbekas osta odavaid võtmeid visandlikelt veebisaitidelt. Nii et uue litsentsi eest tasumine, kui soovite vana arvuti uue kasuks lõpetada, pole suurepärane võimalus. Hea uudis on see, et on võimalik deaktiveerida arvuti, mida te enam kasutada ei kavatse, ja seejärel viia see litsents üle uude arvutisse.

Slmgr-käsk muudab selle üsna lihtsaks, kuid peate meeles pidama mõnda piirangut. See ei toimi OEM-võtmete puhul, mis on võtmed, mis olid kaasas poest ostetud arvutiga. Tootjad manustavad need võtmed riistvarale, millel need algasid, ja nende ülekandmine uutesse seadmetesse ei toimi. Ja samasslmgr saab deaktiveerida mis tahes jaemüügivõtme (võtme, mille ostsite eraldi), aktiveerib see ainult võtme, mis sobib installitud operatsioonisüsteemiga.

Windows 7 ja 8 klahvid aktiveerivad endiselt Windows 10, kuid ainult tavalise aktiveerimisprotsessi ja mitte läbi slmgr . Kui sisestate „Home” installimisel võtme „Pro”, ei õnnestu ka sellegaslmgr . Asjade võimalikult lihtsana hoidmiseks kandke Windows 10 Home võti Windows 10 Home seadmesse ja Windows 10 Pro võti Windows 10 Pro seadmesse. Vastasel juhul peate tegema mõned täiendavad sammud.

Kuidas oma vana arvuti deaktiveerida

Enne alustamist veenduge, et teie Windowsi võti oleks kuhugi salvestatud. Kui teil on tootekarp või digitaalne kviitung, haarake see sealt. Vastasel juhul on tootenumbri vanast arvutist taastamine mõnel viisil, sealhulgas Nirsofti Produkey kasutamine.

Vana arvuti desaktiveerimiseks peate avama kõrgendatud käsuviiba. Administraatori konto omamisest ei piisa. Peate klõpsama nuppu Start ja tippima otsingukasti „cmd” (jutumärkideta). Seejärel klõpsake paremal oleval valikul „Käivita administraatorina”.

Ilmuvas käsuviibas käivitage järgmine käsk ja taaskäivitage arvuti:

slmgr.vbs / upk

Kui plaanite masinat müüa või kinkida, võiksite ka võtme registrist kustutada. Inaktiveerimine pole tingimata vajalik, kuid võtit on hea kaitsta.

Sisestage käsureale järgmine:

slmgr.vbs / cpky

Kui käsud õnnestuvad, deaktiveeritakse teie vana arvuti. Võite endiselt Windowsi kasutada, kuid seda ei käsitleta Windowsi ehtsa koopiana ja teatud funktsioonid ei tööta - näiteks töölaua isikupärastamine. Olete Windowsi installimisel tootenumbrita samas seisundis. Kui soovite Windowsi aktiveerida, võite osta uue võtme ja selle sisestada või osta selle Windowsi poest.

Uue arvuti aktiveerimine

Kasutamise aktiveerimiseksslmgr , avage kõrgendatud käsuviip ja käivitage järgmine käsk:

slmgr.vbs / ipk ##### - ##### - ##### - ##### - #####

Lihtsalt asendage ##### - ##### - ##### - ##### - ##### oma võtmega.

Kui proovite kasutada võtit, mida pole eelmisest arvutist veel deaktiveeritud, võib see esialgu töötada. Kuid lõpuks aktiveerimine ebaõnnestub ja saate märguandeid „mitte päris” ja „uuenda oma arvutit”.

Jällegi töötab see ainult siis, kui võti sobib täpselt teie kasutatava operatsioonisüsteemiga. Kui teil on Windows 10 Pro võti, kuid installitud on Windows 10 Home, satute lihtsalt tuumata Windowsi kohta vea juurde.

Ja kui proovite kasutada eelmist versiooni võtit, näiteks Windows 7 või 10, kuvatakse kehtetu viga.

Parim asi, mida sellisel juhul teha, on seadete avamine, klõpsake valikul „Aktiveeri Windows” ja sisestage seejärel oma võti käsitsi.

Pange tähele, et kui kasutate klahvi Pro ja Windows 10 Home installitud koopia aktiveerimiseks, siis selle meetodi abil värskendatakse automaatselt versioonile Pro.

Pidage meeles, et saate Windowsi klahve kasutada ainult ühe installiga korraga ja planeerige edasi. Kui soovite oma vana masina uue ehitamise ajal säilitada, vajate teist Windowsi litsentsi. Kuid kui kavatsetakse dekomisjoneerida, siis säästke veidi raha ja kandke üle oma olemasolev litsents.