Kuidas lubada privaatset sirvimist mis tahes veebibrauseris

Privaatne sirvimine on olnud ühel või teisel kujul olemas alates 2005. aastast, kuid iga brauseri tagumine jõudmine võttis aega. Sõltumata sellest, millist brauserit te kasutate, saate Internetis surfata, jätmata kohalikku ajalugu, paroole, küpsiseid ja muid mitmesuguseid teabepalasid.

Privaatne sirvimine on kasulik muuhulgas ka radade kajastamiseks (õigemini kõigi lugude tegemise ennetamiseks). See pole siiski eksimatu ja kuigi see takistab teabe salvestamist teie arvutisse, ei takista see teie tööandjal, Interneti-teenuse pakkujal, külastatavatel veebisaitidel või NSA-l koguda teie edastatud teavet arvutist kaugemale.

Igal brauseril on privaatse sirvimise jaoks oma nimi ja kui sellele juurdepääs toimub praktiliselt samamoodi, võib tootest tootesse jääda peeneid erinevusi.

SEOTUD:Viis väärt kasutamist eraviisiliseks sirvimisrežiimiks (lisaks pornole)

Google Chrome: avatud inkognito režiim

Google Chrome on endiselt enimkasutatav brauser turul ja nimetab oma privaatset sirvimisrežiimi inkognito režiimiks.

Windowsis ja Macis

Inkognito akna saate kudema, kui klõpsate brauseriakna paremas ülanurgas erimenüüd. Windowsis on see kolmerealine ja macOS-is kolm punkti. Seejärel valige „Uus inkognito aken“. (Sellele suvandile pääseb juurde ka Maci menüüst File.)

Teise võimalusena vajutage Windowsis klaviatuuri otseteed Control + Tõst + N või Macis Command + Tõst + N.

Inkognito režiim on eksimatu: otsige lihtsalt mütsimehe ikooni vasakus ülanurgas. Macis on see paremas ülanurgas. (Mõnes süsteemis, kus töötab Chrome'i uusim versioon, on aken ka tumehall.)

Pidage meeles, et isegi inkognito režiimis saate saite järjehoidjatesse lisada ja faile alla laadida. Teie laiendid ei tööta aga enne, kui olete need Chrome'i laienduste seadete lehel märkinud „Lubatud inkognito režiimis”.

Inkognito režiimist väljumiseks sulgege lihtsalt aken.

Androidis ja iOS-is

Kui kasutate Chrome'i mobiilseadmes, näiteks Android-telefonis, iPhone'is või iPadis, saate brauseriakna paremas ülanurgas puudutada kolme punkti ja valida rippmenüüst "Uus inkognito vaheleht".

Seejärel ütleb brauser teile, et olete inkognito režiimis kõigi vajalike hoiatustega, mida see tähendab.

Inkognito režiimi sulgemiseks puudutage kasti, milles on number (näitab, kui palju vahelehti olete avanud) ja minge tagasi mitteprivaatsele vahekaardile või lihtsalt sulgege inkognito vahelehed.

Mozilla Firefox: avage privaatse sirvimise aken

Firefox nimetab nende režiimi lihtsalt privaatseks sirvimiseks. Nagu Chrome'ile, pääseb sellele juurde ka paremas ülanurgas olevast menüüst. Klõpsake lihtsalt nuppu "Uus privaataken". (Sellele suvandile pääseb juurde ka Maci menüüst File.)

Teise võimalusena vajutage Windowsis klaviatuuri otseteed Control + Tõst + N või Macis Command + Tõst + N.

Teie privaatsel aknal on akna ülaosas lilla riba ja paremas ülanurgas ikoon.

Selles aknas saate jälgimiskaitse ka sisse või välja lülitada. Jälgimiskaitse on mõeldud selleks, et kaitsta teid mitme veebisaidi jälgimise eest. Probleem on selles, et iga veebisait võib seda taotlust lihtsalt ignoreerida ja teid niikuinii jälgida - nii et jälgimiskaitse ei saa kahjustada, ei pruugi see samuti aidata.

Privaatsirvimisest väljumiseks sulgege lihtsalt aken.

Internet Explorer: avage InPrivate sirvimisaken

Kuigi selle populaarsus on vähenemas, kasutab Internet Explorerit endiselt üsna paljud inimesed. Oma privaatsesse sirvimisrežiimi, nimega InPrivate sirvimine, pääsemiseks klõpsake paremas ülanurgas hammasrattaikooni ja seejärel valikut Turvalisus> InPrivate sirvimine või vajutage lihtsalt klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + P.

IE näitab, et see on InPrivate-režiimis asukohariba kõrval olevast sinisest kastist, millel on ka silt „InPrivate”.

Kui InPrivate on lubatud, ignoreeritakse mitte ainult teie sirvimisajalugu, vaid tööriistaribad ja laiendused keelatakse.

InPrivate sirvimisest väljumiseks sulgege aken.

Microsoft Edge: avage InPrivate sirvimisaken

Edge on Microsofti uus brauser, mis kuulub Windows 10-sse. Nagu IE, säilitab see ka InPrivate nomenklatuuri, mida saab määrata siis, kui privaatne sirvimisaken on avatud. Uue InPrivate akna avamiseks kasutage paremas ülanurgas olevat menüüd või vajutage klaviatuuril klahvikombinatsiooni Ctrl + Shift + P.

Pärast avamist on kogu brauseriaken hall ja igal vahelehel on kiri „InPrivate”.

Kui InPrivate-režiim on lõpetatud, sulgege vahekaart või aken, et väljuda ja naasta tavalisse sirvimisrežiimi.

Safari: avage privaatse sirvimise aken

Safari on privaatse sirvimise algne müüja ja võimaldab sellisena ka privaatses aknas surfata nagu teisedki.

Macis

Privaatse akna valikule pääseb juurde menüüst Fail või vajutades klahvikombinatsiooni Shift + Command + N.

Kui privaatne sirvimine on lubatud, muutub asukohariba halliks ja uue vahelehe akna ülaosas olev riba näitab, et olete privaatses sirvimisrežiimis.

Erinevalt Chrome'ist ja Internet Explorerist jätkavad Safari laiendused erarežiimis olles ka edaspidi.

Sellest režiimist väljumiseks sulgege aken nagu tavaliselt.

IOS-is

Lõpuks, kui kasutate iPhone'i või iPadi ja surfate Safariga, saate sellel kasutada ka erarežiimi. Selleks puudutage esmalt uue vahelehe ekraani paremas alanurgas uue vahelehe ikooni.

Puudutage vasakus alanurgas valikut „Privaatne”.

Pärast aktiveerimist muutub brauseri ekraan halliks ja ütleb teile, et olete privaatse sirvimise režiimis.

Väljumiseks puudutage lihtsalt ekraani paremas alanurgas olevat nuppu „Valmis“.

Nagu näete, on igal brauseril privaatse sirvimise režiimi minemiseks enam-vähem sama protseduur ja enamik töötab samamoodi (mõne juhusliku erinevusega). Lisaks võite sirvimisrežiimi kasutamisel peita sarnast tüüpi teavet uudishimulike pilkude eest.

Ja pidage meeles, et privaatne sirvimine on kasulik mitte ainult privaatsuse huvides. See võimaldab teil samale saidile sisse logida ka erinevatelt kontodelt. Oletame näiteks, et olete oma Facebooki kontole sisse logitud ja teie sõber soovib nende tegelikku kiiret kontrollida, lihtsalt avage privaataken ja laske tal seda vaadata.

Võimalike probleemilaiendite tõrkeotsinguks saate kasutada ka privaatset sirvimist. Kujutage ette, et midagi ei toimi õigesti, kas see on teie arvuti või on see probleemilaiend? Kuna privaatrežiim keelab tavaliselt kõik laiendused ja tööriistaribad, saate seda kasutada, et näha, kas probleem on kordatud, kui pole, siis on teil üsna hea idee, kust alustada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found