Kuidas kasutada märkmikke Windows 10-s

Microsoft muutis rakenduse Sticky Notes Windows 10 aastapäeva värskendusega. Uus rakendus Sticky Notes toetab tänu Cortanale pliiatsi sisestamist ning pakub meeldetuletusi ja muid teadmisi. See on mugav ja kerge alternatiiv OneNote'ile kiirete märkmete tegemiseks.

Kuidas käivitada märkmikke

Rakendus Sticky Notes on nagu iga teine ​​Windows 10-ga kaasas olev rakendus. Saate selle käivitada, avades menüü Start, otsides otsingu „Sticky Notes” ja klõpsates otseteel. Pärast käivitamist võite paremklõpsata märkmete ikooni ja valida „Kinnita tegumiribale“, kui kavatsete seda sageli kasutada.

SEOTUD:Kuidas kasutada (või keelata) Windowsi tindi tööruumi Windows 10-s

Kleebiseid saab käivitada ka Windows Ink Workspace'ist, kui teil on pliiatsiga Windowsi seade. Klõpsake või puudutage tegumiriba tindiikooni ja valige „Sticky Notes”. Nupu Windows Ink Workspace kuvamiseks, kui te seda ei näe, paremklõpsake tegumiribal ja valige käsk „Kuva Windowsi tindi tööruumi nupp”.

Kleebised 101

Rakendust on lihtne kasutada. Vaikimisi näete kollast kleebist. Võite märkmesse sisestada mis iganes soovite ja Windows salvestab teie märkme hilisemaks kasutamiseks.

Uue märkme loomiseks klõpsake nuppu "+". Praeguse märkme kustutamiseks klõpsake nuppu Prügikast. Märkme värvi muutmiseks klõpsake menüünuppu “…” ja valige üks värviringidest.

Neid aknaid saab tavapäraselt teisaldada või suurust muuta. Nende liigutamiseks klõpsake lihtsalt ja lohistage või puudutage ja lohistage tiitliriba või nende suuruse muutmiseks klõpsake ja lohistage või puudutage ja lohistage akna nurka.

Liigutage märkmeaknaid töölaual, klõpsates ja lohistades (või puudutades ja lohistades) tiitliriba. Märkmete suurust saate muuta ka klõpsates ja lohistades või puudutades ja lohistades nurgas, muutes need nii väikseks kui ka suureks, kui soovite.

Kirjutamine pliiatsiga

Kui teie Windowsi seadmel on pliiats või puutepliiats, saate märkmeid joonistada või kirjutada otse märkmikku. Alustada tuleb lihtsalt tühjast märkmest - iga noot võib sisaldada kas kirjutatud teksti või pliiatsiga joonistatud midagi, kuid mitte mõlemat.

Kuidas saada ülevaadet

SEOTUD:15 asja, mida saate Cortanaga Windows 10-s teha

Kleebised lisateabe saamiseks töötavad koos Windows 10 integreeritud virtuaalse assistendiga Cortana.

Seda funktsiooni nimetatakse statistikaks ja see on vaikimisi lubatud. Statistika lubamiseks kontrollige märkmes menüüikooni „…” ja klõpsake märkme vasakus alanurgas hammasratta kujulisi seadete ikooni. Kui soovite seda funktsiooni kasutada, veenduge, et valiku „Enable Insights” olekuks oleks seatud „Sees”.

Kui sisestate või kirjutate midagi sellist nagu lennunumber - näiteks “AA1234” -, muutub see siniseks. See töötab nii sisestatud teksti kui ka pliiatsiga kirjutatud käsitsi kirjutatud teksti puhul. Lisateabe nägemiseks klõpsake või koputage sinist teksti.

Näiteks võite kirjutada lennu numbri ja seejärel ajakohase lennu jälgimise teabe kuvamiseks märkuses klõpsata või koputada.

Kleebised on meeldetuletuste jaoks integreeritud ka Cortanaga. See on lihtsalt veel üks tüüpi ülevaade. Kui sisestate kellaaja või kuupäevaga midagi, muutub kellaaeg või kuupäev siniseks ja võite meeldetuletuse määramiseks sellel klõpsata või puudutada.

Oletame näiteks, et sisestate või kirjutate märkmesse „Lõunasöök kell 12:30” või „Homme poodi”. “12:30” või “homme” muutub siniseks. Klõpsake seda või puudutage seda ja märkmikud küsivad, kas soovite meeldetuletuse luua. Valige „Lisa meeldetuletus“ ja see loob selle sündmuse kohta Cortana meeldetuletuse.

Need meeldetuletused saate isegi oma telefoni, kui installite Cortana rakenduse iPhone'ile või Android-telefonile ja logite sisse sama Microsofti kontoga, mida kasutate arvutis.

Sticky Notes pakub ka muid teadmisi. See tuvastab automaatselt järgmised asjad, olenemata sellest, kas sisestate need klaviatuuriga või kirjutate pliiatsiga:

  • Telefoninumbrid: Helistage Skype'i abil telefoninumbritele nagu "1-800-123-4567".
  • E-posti aadressid: Koostage e-kirju e-posti aadressidele, näiteks „[email protected]”.
  • Veebiaadressid: Avage oma veebibrauseriga veebiaadressid, näiteks “www.howtogeek.com”.
  • Füüsilised aadressid: Vaadake tänava aadressi asukohta, näiteks „123 Fake Street, California 12345“, ja saate vaadata selle asukohta ja saada juhiseid Mapsi rakenduse kaudu.
  • Varude sümbolid: Vaadake aktsiasümbolite, näiteks “$ MSFT”, toimivust.

Mõni neist funktsioonidest võib praegu töötada ainult teatud riikides, kuid Microsoft laiendab neid Creators Update'i abil ka uutesse keeltesse ja riikidesse. Eeldage, et Microsoft jätkab statistika lisamist ja jätkab saadaolevate teadete laiendamist ka edaspidi rohkemate inimeste jaoks.

Windows ei sünkrooni teie märkmeid, kuid saate neid varundada

SEOTUD:Kuidas varundada ja taastada Windowsi märkmikke

Alates Windows 10 aastapäeva värskendusest ei sünkroonita märkmikke teie erinevate Windows 10 seadmete vahel. Need on teie arvutis rakenduse Sticky Notes kohalikus andmebaasis. Saate oma kleepmärkmeid varundada ja need arvutisse taastada, kuid peate seda ise tegema.

Märkmikud sobivad ideaalselt kiirete ja ajutiste märkmete jaoks, mida ei soovi mõnda aega säilitada. Keerukamate märkmete, märkmete jaoks, mida soovite pikka aega säilitada, ja märkmete jaoks, mida soovite lihtsalt oma seadmete vahel sünkroonida, soovite kasutada täisfunktsionaalsemat märkmete koostamise rakendust.

SEOTUD:OneNote'i juhend algajatele Windows 10-s

Näiteks on Microsofti enda OneNote kaasas Windows 10 ja see on väga võimekas. Kuid märkmikud on mugav ja kerge alternatiiv, kui soovite lihtsalt telefoninumbrit üles märkida, ilma et peaksite oma OneNote'i märkmikusse minema.