Kus on minu Outlooki PST-failid ja kuidas neid mujale teisaldada?

Enamik inimesi teab, et Outlook salvestab iga konto e-posti isiklikus tabelisalvestusfailis (PST), kuid selle faili asukoha väljaselgitamine sõltub sellest, millist Outlooki versiooni kasutate. Siin salvestab Outlook teie failid ja kuidas saate neid vajadusel teisaldada.

Outlook on endiselt üks Windowsi parimatest töölaua e-posti klientidest ja on de facto klient enamikus Microsoft Exchange'i e-posti serverit kasutavates ettevõtetes. Outlook töötab hästi ka isiklikuks kasutamiseks. See pakkus alati head tuge tavalistele POP3 ja IMAP kontodele, kuid on viimastel aastatel teinud palju edusamme ka selliste e-posti teenuste nagu Gmail ja Outlook.com mängimisel. See pakub ka kindlat kalendri- ja meeldetuletussüsteemi, mis on hästi integreeritud. Enamasti ei pea te vaeva nägema oma Outlooki andmefailide asukohaga. Aga kui soovite tagada failide varundamise või soovite need ruumi kokkuhoiuks teisaldada teisele kõvakettale, tehke järgmist, kuidas neid leida ja nendega töötada.

SEOTUD:Kuidas lisada oma Gmaili konto Outlooki IMAP-i abil

Mis on PST-fail?

Kui olete mõnda aega Outlooki kasutanud, olete tõenäoliselt kuulnud PST-failidest. Iga Outlookis seadistatud e-posti konto saab oma andmebaasi isikliku salvestustabeli (PST) faili kujul, kuhu kõik e-kirjad, kalendriüksused, kontaktid ja meeldetuletused salvestatakse. PST-failis olevad andmed võivad teie seadetest sõltuvalt olla tihendatud ja krüptitud või mitte, võite märgata, et Outlook aeglustub, kuna teie PST-faili on salvestatud rohkem andmeid. Mõnikord pakub Outlook selle probleemi leevendamiseks ja vanade meilide arhiivimist, et teil oleks päeva jooksul vähem vanu üksusi.

Samuti võite oma Outlooki andmekaustas märgata laiendiga .ost faile. OST-failid on sama vorminguga nagu PST, kuid neid kasutatakse tavaliselt e-posti ajutiseks võrguühenduseta salvestamiseks Exchange'i serverite ja veebimeili hostide (nt Gmail ja Outlook.com) jaoks. Idee on see, et saate ikkagi suhelda OST-faili salvestatud sõnumitega, kui olete e-posti serverist lahti ühendanud - näiteks kui teil pole Internetti - ja kui uuesti serveriga ühenduse loote, sünkroonib Outloook kõik üles.

See tähendab, et teie andmed salvestatakse PST-faili, kui kasutate standardset POP3- või IMAP-kontot või Exchange'i kontot, kus võrguühenduseta salvestusruumi pole konfigureeritud. Gmail, Outlook.com ja muud veebimeili hostid saavad selle asemel OST-faili. Exchange'i kontod võivad võrguühenduseta juurdepääsuks kasutada isegi nii OST-faili kui ka andmete varundamiseks PST-faili.

Kuhu minu PST- ja OST-failid salvestatakse?

See, kuhu Outlook teie andmefailid salvestab, sõltub teie kasutatavast Outlooki versioonist. Vaikimisi salvestavad Outlook 2007 ja 2010 PST-failid teie kausta AppData järgmisse asukohta:

C: \ kasutajad \kasutajanimi\ AppData \ Local \ Microsoft \ Outlook

Outlook salvestab ka kõik OST-failid samasse AppData asukohta, olenemata teie kasutatavast Outlooki versioonist.

Alates Outlook 2013-st koliti PST-failide asukoht kausta Dokumendid. Outlook 2013 ja 2016 salvestavad PST-failid nüüd järgmisse asukohta:

C: \ kasutajad \kasutajanimi\ Documents \ Outlook Files

Samuti saate Outlookis täpselt teada, kuhu e-posti konto PST-fail on salvestatud. Rakendustes Outlook 2010, 2013 ja 2016 klõpsake menüüd "Fail", valige rippmenüü "Konto sätted" ja seejärel klõpsake "Konto seaded". Outlook 2007-s leiate menüüst Tööriistad suvandi „Konto sätted”.

Valige akna „Konto sätted“ vahekaardil „Andmefailid“ konto, mida soovite uurida, ja seejärel klõpsake nuppu „Ava faili asukoht“.

Outlook avab File Exploreri akna, kus kuvatakse kaust, mis sisaldab teie PST-faili (või OST-faili, kui valisite konto, mis seda kasutab).

Kuidas ma saan oma PST-faili teisaldada?

Kui soovite oma Outlooki failid teisaldada peamiselt kõvakettalt või paigutada Outlooki failid hõlpsamini hallatavasse kohta, on selleks üks võimalus. Kuid te ei saa neid lihtsalt File Exploreri abil uude asukohta teisaldada. Proovimisel loob Outlook lihtsalt uue PST-faili oma vaikeasukohas ja võite kaotada juurdepääsu mõnele oma PST-i salvestatule. Selle asemel peate sukelduma lühidalt Windowsi registrisse, et muuta vaikekohta, kuhu Outlook andmefaile salvestab, ja siis teisaldage oma olemasolev PST-fail File Exploreris.

Tavahoiatus: Registriredaktor on võimas tööriist ja selle väärkasutamine võib muuta teie süsteemi ebastabiilseks või isegi mittetoimivaks. See on üsna lihtne häkkimine ja nii kaua, kui järgite juhiseid, ei tohiks teil probleeme olla. See tähendab, et kui te pole sellega kunagi varem töötanud, kaaluge enne alustamist lugeda registriredaktori kasutamist. Ja enne muudatuste tegemist varundage kindlasti register (ja arvuti!).

SEOTUD:Registriredaktori nagu profi kasutamise õppimine

Alustuseks veenduge, et Outlook ei tööta. Seejärel avage registriredaktor, vajutades nuppu Start ja tippides „regedit”. Registriredaktori avamiseks ja arvutile muudatuste tegemiseks loa andmiseks vajutage sisestusklahvi.

Registriredaktoris kasutage vasakut külgriba, et navigeerida ühes järgmistest võtmetest, sõltuvalt teie Outlooki versioonist:

Outlook 2016: HKEY_CURRENT_USER \ Tarkvara \ Microsoft \ Office \ 16.0 \ Outlook \
Outlook 2013: HKEY_CURRENT_USER \ Tarkvara \ Microsoft \ Office \ 15.0 \ Outlook \
Outlook 2010: HKEY_CURRENT_USER \ Tarkvara \ Microsoft \ Office \ 14.0 \ Outlook \
Outlook 2007: HKEY_CURRENT_USER \ Tarkvara \ Microsoft \ Office \ 12.0 \ Outlook \

Järgmisena loote selle sisse uue väärtuse Väljavaade võti. Paremklõpsake nuppu Väljavaade ja valige Uus> Laiendatav stringi väärtus. Nimetage uus väärtus ForcePSTPath . Pange tähele, et kui töötate OST-faili, mitte PST-failiga, saate luua väärtuse nimega ForceOSTPath selle asemel. Tegelikult on mõtet luua mõlemad väärtused, et saaksite kõiki oma Outlooki andmefaile ühes kohas hoida.

Topeltklõpsake uut ForcePSTPath (või ForceOSTPath ) väärtus selle omaduste akna avamiseks ja tippige väljale „Väärtusandmed” asukoht, kuhu soovite, et Outlook salvestaks uued andmefailid. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu OK.

Nüüd saate registriredaktorist väljuda. Outlook peaks nüüd looma uued PST-failid teie määratud asukohta ja saate nüüd ka File Exploreri abil PST-faili oma vanast asukohast uude lohistada. Outlooki uuesti avades peaks kõik toimima nagu varem.

Ükskõik, kas olete professionaal, kellel on Outlookis aastaid kirju, või isiklik kasutaja, kes soovib oma Gmaili kontot varundada võrguühenduseta, on Outlook paljude meie igapäevaste elude standardne tööriist. Nüüd teate natuke rohkem oma Outlooki andmefailidest ja sellest, mida saate nendega teha. Tänapäeva tohutute postkastisuuruste korral võivad teie PST-failid sageli olla teie suuremad isikuandmete failid, kuid käesolevas artiklis toodud meetodid aitavad teil oma andmefaile salvestada sinna, kuhu soovite.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found