Mis on NVRAM ja millal peaksin selle oma Macis lähtestama?

Kui teete oma Macis tõrkeotsingut, olete seda nõuannet ilmselt varem näinud: lähtestage NVRAM. Mõned foorumimehed räägivad sellest kui Maci ebastabiilsuse ravimisest, kuid mis on NVRAM? Ja milliseid probleeme saab see tegelikult lahendada?

Mis on NVRAM?

Alustuseks selgitame, mida NVRAM täpselt teeb. Kui summutate oma Maci helitugevuse ja taaskäivitate selle, ei kuule ikoonilist käivitusheli. Kuidas teie Mac selle välja tõmbab? Kuna helitugevuse sätted salvestatakse NVRAM-i, millele Maci püsivara pääseb juurde juba enne MacOS-i käivitamist. Apple'i ametlike juhiste kohaselt salvestab NVRAM ka selliseid asju nagu ekraani eraldusvõime, ajavööndi teave ja mis kõige tähtsam, milliselt kõvakettalt saab käivitada.

See on kogu teie süsteemi jaoks kasulik teave enne selle käivitamist, kuid mõnel juhul võib rikutud NVRAM põhjustada Maci tõrkeid või isegi takistada macOS-i käivitamist. Kui teil on probleeme Maci käivitamisega, lühikese küsimärgi nägemisega käivitamisel või kui leiate, et teie Mac käivitub pidevalt valelt kõvakettalt, võib NVRAM-i kustutamine aidata. See ei paranda kõike, kuid proovimine pole üldiselt valus - kuigi kohandatud seadete kasutamisel peate võib-olla lähtestama ajavööndi, eraldusvõime või muud sellised seaded.

NVRAM-i lähtestamine

NVRAM-i lähtestamiseks on kaks peamist meetodit. Esimene (ja kõige usaldusväärsem) meetod algab arvuti väljalülitamisest. Järgmiseks vajutage toitenuppu. Niipea kui kuulete käivitusheli, hoidke all klahve Command, Option, P ja R koos.

Hoidke klahve all. Lõpuks taaskäivitub teie Mac ja kuulete uuesti käivitusheli. Kui see juhtub, laske vabalt võtmetest lahti. NVRAM tuleks lähtestada ja arvuti peaks tavapäraselt käivituma.

Kui teil on 2016. aasta lõpu MacBook Pro (ja arvatavasti ka teised sellest ajast valmistatud Macid), siis toimivad asjad veidi teisiti. Apple tappis oma klassikalise käivitusheli, nii et te ei kuule seda. Selle asemel klõpsake lihtsalt pärast Maci sisselülitamist klaviatuuri otseteed, seejärel hoidke neid klahve 20 sekundit. Teie NVRAM tuleks lähtestada.

Kuidas näha, mis on teie NVRAM-is

Kas soovite teada, mis teie NVRAM-is tegelikult on? Avage macOS-is terminal, mille leiate jaotisest Rakendused> Utiliidid. Tüüp nvram -xpja seejärel vajutage sisestusklahvi. Näete oma NVRAM-i täielikku sisu.

Ärge arvake, et see teeb suurepärase lugemise. Tunnete ära mõned asjad, näiteks helitugevuse tasemed (pildil ülal), kuid näete ka hunnikut krüptoklahve. Siinsed andmed varieeruvad palju sõltuvalt sellest, millist Maci teil on ja muudest seadme üksikasjadest.

Kuigi meil on terminal avatud, on siin ka käsuga võimalik NVRAM kustutada nvram -c. Lähtestamise lõpuleviimiseks peate oma Maci taaskäivitama, mistõttu peetakse ülaltoodud klaviatuuri otsetee meetodit paremaks panuseks.

NVRAM-i tühjendamine ei lahenda kõiki teie Maci probleeme, kuid siiski suudab need mõned lahendada, eriti kui teil on probleeme Maci käivitamisega. Samuti on hea mõte, kui teil on probleeme helitugevuse või ekraani eraldusvõime seadetega.

Fotokunst: Christoph Bauer, EricRobson214


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found