Kuidas kasutada joonlaudu Microsoft Wordis

Wordi joonlauad võimaldavad teil kontrollida oma lehe veeriseid ja lõigete taandeid. Need sobivad suurepäraselt piltide, teksti ja muude elementide joondamiseks. Dokumendi printimisel saavad joonlauad aidata tagada, et ekraanil kuvatu tõlgiks ka selle, mida saate prinditud lehelt.

Häda on selles, et joonlauad pole Wordis vaikimisi isegi nähtavad. Siit saate teada, kuidas need sisse lülitada ja kuidas neist maksimumi võtta.

Märkus. Töötame selles artiklis Office 2016-ga. Valitsejad on olnud üsna igavesti olemas ja töötavad sarnaselt ka Wordi varasemates versioonides.

Aktiveerige joonlaud

Kõigepealt veenduge, et asute vaates Prindipaigutus. Lülitage lindil vahekaardile „Vaade” (paremal pool). Kui „Print Layout” pole veel esile tõstetud, klõpsake seda kohe.

Nüüd vaadake Lindi keskosa poole. Jaotises „Kuva” lubage valik „Joonlauad”. Peaksite kohe nägema horisontaalset joonlauda oma dokumendi kohal ja vertikaalset joonlauda vasakul.

Märkus. Horisontaalne joonlaud on nähtav ka vaates Veebipaigutus ja Mustand. Vertikaalne joonlaud pole.

Avage lehtede seadistamise aken

Lehe seadistuse akna avamiseks topeltklõpsake joonlaual tühja ruumi. See on sama aken, mille saate avada lindil vahekaardilt Paigutus.

Aknas „Lehe häälestus“ kuvatakse enamik dokumendi füüsilisi paigutusomadusi. Vahekaart “Margins” võimaldab teil määrata ülemise, alumise, vasaku ja parema veerise, mida saate joonlaual olevate markerite abil kontrollida (vt allpool). Renn on lehel lisaruum, mida tavaliselt kasutatakse täiendava tühja kohana näiteks kammköite jaoks (need väikesed plastkorgitserid, mis teevad odava märkmiku). Vaikimisi on see tühjaks määratud. Seda vahekaarti saate kasutada ka lehe suuna kontrollimiseks.

Dokumendi printimisel saate vahekaardil „Paber” muuta paberi füüsilist suurust, et see vastaks teie printeri erinevatele paberisuurustele. Vaikimisi on 8,5 tolli 11 tolli, USA paberitrüki standardne suurus Letter (215,9 x 279,4 mm). Selle sätte tulemust näete lehe digitaalsetes joonlaudades. Vaikimisi 1-tolliste veeristega saadakse 7,5-tolline horisontaalne joonlaud ja 10-tolline vertikaalne joonlaud. Kui kavatsete printida tavalise koduprinteri abil või kasutate kontoriprinteris esmast salve, jätke see nii, nagu see on.

Muutke veeriseid lennult

Veerised on joonlaual tähistatud halli ja valge alaga. Hallid alad joonlaua mõlemas otsas tähistavad teie veerist; valged alad aktiivne leht. Valitsejate skaleerimine tundub esialgu veidi kummaline. See algab tegelikult vasakpoolsest servast (või vertikaalse joonlaua ülaosast) numbriga, mis näitab teie veerise suurust, ja loendatakse seejärel alla. Valge aktiivsele alale jõudes hakkab see uuesti üles lugema. Seda näete alloleval pildil, kus olen veerise määranud kaheks tolliks.

Wordi vaikimisi 8,5-tollise 11-tollise lehe seadistuse korral algab horisontaalne joonlaud 1-st (mis näitab ühe-tollist veeriset), seejärel lähtestatakse nullil, kus veeris lõpeb, ja loendatakse ülejäänud horisontaalseks ruumiks kuni 7,5. Sama vertikaalse joonlaua puhul: algab üks tollise veerise jaoks, taaskäivitub nullpunktist tühiku juures ja tõuseb ainult kümneni.

Märkus. Wordi joonlauad näitavad mis tahes mõõtmist, mille olete määranud menüüs Fail> Valikud> Täpsem> Näita mõõtmisi ühikutes. Mõõtude saab muuta sentimeetriteks, millimeetriteks, punktideks või picadeks. Pidage siiski meeles, et need sätted juhivad kogu Wordis kasutatavaid mõõtühikuid - mitte ainult joonlauda.

Samuti saate veeriseid kiiresti joonlaualt kiiresti reguleerida. Hoidke hiirt üle joone, mis eraldab valget ja halli ala. Näete, kuidas kursor pöördub kahekordse noole poole ja tõenäoliselt näete tööriistavihjet, mis annab teile teada, et olete veerele suunatud. Nüüd klõpsake selle veerise reguleerimiseks lihtsalt joont vasakule või paremale.

Muutke taandeid lennult

Need joonlaual olevad väikesed kolmnurga- ja karbikujulised markerid on üsna käepärased. Nad kontrollivad üksikute lõikude taandamist. Lihtsalt asetage kursor korrigeeritavasse lõiku ja libistage need ümber. Kui soovite muuta mitu lõiku, valige lõik, mida soovite muuta. Ja kui soovite kogu dokumendis taandeid muuta, vajutage lihtsalt klahvikombinatsiooni Ctrl + A (kõige valimiseks) ja seejärel reguleerige liugureid.

Iga taane toimib järgmiselt.

Vasaku taande markeri lohistamine muudab lõigu kõigi ridade taande. Libistades liiguvad ka teised kaks taandetähist. Siin liigutan vasakut taanet pool tolli vasakust veerisest sisse.

Esimese rea taande markeri lohistamine muudab taande ainult lõigu esimese rea jaoks.

Riputava taande markeri lohistamine muudab kõigi joonte, välja arvatud esimese rea taande.

Joonlaua paremast otsast leiate ainult ühe markeri: parempoolse taande marker. Paremal küljel oleva lõigu piiramiseks lohistage seda.

Lisage vahelehed

Tabulaator on koht, kuhu kursor liigub, kui tabate tabulaatoriklahvi. Wordi vaikedokumendil pole sakkide peatusi, nii et iga kord, kui tabate tabulaatoriklahvi, hüppab kursor umbes kaheksa tähemärki edasi. Vahekaardi peatuste määramine võimaldab teil teksti paremini juhtida ja reastada.

Muidugi pakub Word piisavalt võimalusi, et asjad muutuksid sellest veidi keerulisemaks. Kui vaatate dokumendi vasakule servale, otse vertikaalse joonlaua kohale, näete nuppu Tab Stop.

Sellel nupul klõpsamine võimaldab teil liikuda erinevat tüüpi vahelehtede vahel, mida Word teeb kättesaadavaks. Siin nad on:

  • Vasakul: Vasakpoolsed vahelehed on Wordi vaikepuudutuspeatus. Nendele mõtlevad enamik tabelduspeatustele mõeldes ja mida te tõenäoliselt enamasti kasutate. Tekst joondatakse tabulaatori vasaku serva vastu.
  • Keskus: Keskmised vahelehed joondavad teksti vahelehe vahel.
  • Paremal: Parematel vahelehtedel joondatakse tekst tabulaatori parempoolsesse serva ja see on suurepärane võimalus joondada nende sisestamisel pikkade numbriloendite parempoolseimad numbrid.
  • Kümnendkoht: Kümnendkoha vahelehed joondavad numbrid (või teksti) kümnendkohtade alusel. Need sobivad suurepäraselt valuutanumbrite joondamiseks. Olge siiski ettevaatlik. Tekst joondatakse ka kümnendkohtade järgi, nii et kui sisestate lause punktiga, joondatakse punkt tabulaatoril.
  • Riba vahekaart: Riba vahekaardid ei loo tegelikku vahelehte. Selle asemel loovad nad vertikaalse joone, kuhu iganes te need sisestate. Saate neid kasutada vertikaalsete joonte paigutamiseks vahelehtede vahel, kui te ei soovi tabelit kasutada.
  • Taaned: Valige esimene rida ja riputatava taande valikud ning seejärel klõpsake taande paigutamiseks aktiivses joonlaudaruumis (valge ala) ükskõik kus. See toimib samamoodi nagu taandemarkerite lohistamine viisil, nagu eelmises osas käsitlesime.

Väike vihje teile. Kui liigute sakkide vahel ja ei mäleta, mida iga sümbol tähendab, liigutage hiirt nupust eemale ja seejärel tagasi, et aktiveerida seda vahelehte kirjeldav tööriistanipp.

Vahekaardi sisestamiseks kasutage lihtsalt nuppu, et valida soovitud peatuse tüüp. Suunake nüüd hiir horisontaalse joonlaua valgel osal (joonlaua joone allosa suunas) ja klõpsake siis nuppu. Ilmub sümbol, mis näitab teie vahelehe peatuse tüüpi. See on vahelehe marker, mis näitab, kuhu tekst hüpib, kui vajutate klaviatuuril nuppu Tab.

Siin on näide. Selles lõigus on vasak taane pool tolli vasakust veerist, esimese rea taane on veel pool tolli sügavamal ja ma olen seadnud tabulaatori kahe tolli kaugusele. Vajutasin kursoriga nuppu Tab klahvi “Lorem” ette, nii et tekst hüppas minu käsitsi seatud vahelehele.

Soovi korral saate sisestada mitu vahelehemarkerit ja klõpsates neid lohistada, et neid lennult ümber paigutada.

Kaardimärgist vabanemiseks lohistage see lihtsalt alla (joonlauast eemale) ja vabastage hiire nupp.

Ja kui eelistate vahekaardi peatuste seadistamist käsitsi (ja natuke täpsemalt), topeltklõpsake akna “Vahekaardid” avamiseks suvalist vahekaardimärki.

Joonlaud on vaid üks Wordi väheseid funktsioone, mis pakuvad palju rohkem funktsionaalsust, kui enamik inimesi aru saab. See pakub kiiret viisi veeriste juhtimiseks, lõigu jaoks erinevate taanete määramiseks ja tabelduskohtade abil asjade järjekorras hoidmiseks. Miks Word jätab selle vaikimisi välja lülitatuks, on meist väljaspool, kuid vähemalt nüüd teate, kuidas see uuesti sisse lülitada ja kasutusele võtta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found