Viis viisi oma Android-seadme ruumi vabastamiseks

Android-telefonid ja -tahvelarvutid saavad rakenduste allalaadimisel, meediumifailide (nt muusika ja filmid) lisamisel ning vahemäluandmete võrguühenduseta kasutamiseks kiiresti täita. Paljud madalama klassi seadmed võivad sisaldada vaid paari gigabaiti salvestusruumi, mis teeb sellest veelgi suurema probleemi.

Mida vähem ruumi teil on, seda rohkem peate kulutama sisemälu mikromajandamisele. Kui leiate, et ruumi on regulaarselt otsas ja peate seda haldama, kaaluge järgmisel korral suurema mäluruumiga telefoni või tahvelarvuti hankimist.

Kasutage Androidi sisseehitatud salvestustööriista

SEOTUD:Seadme salvestusruumi ja varukoopiate haldamine

Androidi tänapäevastel versioonidel on paan Storage, mis näitab täpselt, mis teie seadmes ruumi võtab. Selle leidmiseks avage ekraan Seaded ja puudutage valikut Salvestusruum. Näete, kui palju ruumi kasutavad rakendused ja nende andmed, pildid ja videod, helifailid, allalaadimised, vahemällu salvestatud andmed ja mitmesugused muud failid. Asi on selles, et see töötab veidi erinevalt, olenevalt sellest, millist Androidi versiooni kasutate.

Android 8.0 Oreo

Google võttis Oreoga põhimõtteliselt teistsuguse lähenemise kui Androidi varasemad versioonid, jaotades menüü Salvestus põhjalikumaks loendiks.

Kui loend oli rühmitatud rakenduste kaupa ja seejärel erinevat tüüpi Nougatis ja madalamates failides (millest räägime allpool), teeb Oreo gruppide ja failide kaupa asju veidi erinevaltkoos kategooria järgi. Näiteks kui avate valiku „Fotod ja videod”, ei näita see mitte ainult seda, millised pildid ja videod teie telefonis ruumi võtavad, vaid ka kõiki seotud rakendusi, näiteks foto- või videotöötlusprogramme.

Kõik rakendused ei kuulu eelnevalt kindlaksmääratud kategooriatesse, seega on kõigel muul viisil mingi ülevool, nimega „Muud rakendused”. Samamoodi on olemas valik „Failid”, mis loetleb kõik failid, mis ei kuulu teise kategooriasse.

Nüüd on kõik öeldud, et Oreos on tegelikult absurdselt lihtne viis ruumi vabastada, ilma et peaksite igast menüükirjest läbi kaevama: ülaosas olev suur nupp „Vabasta ruumi”. Puudutage seda.

 

Selle tegemisel kuvatakse põhimõtteliselt teie seadmes olev allalaaditavate failide loend, samuti kõik juba varundatud fotod ja videod (see on lihtne kontrollimisvalik, mitte täielik loend) ja kõik „Harva kasutatavad rakendused”, kui see on asjakohane . Valige, mida soovite kustutada, jakaka—majas vaba ruumi.

Kui see teie jaoks siiski piisavalt selgeks ei saa, on aeg iga valik käsitsi läbi uurida. Pöörake hoolikalt tähelepanu rakendustele ja sellele, kui palju andmeid nad salvestavad - näiteks rakendused, nagu Google Play muusika (või muud muusika voogesitusrakendused), võivad voogesituse ajal üsna palju andmeid salvestada. Selge see, et säästa endale tonni ruumi.

Android 7.0 Nougat ja alla

Kui olete Oreo all asuvas Androidi mis tahes versioonis salvestusmenüüs, puudutage lihtsalt valikut, et täpselt näha, mis ruumi ära kasutab, ja kustutage see. Näiteks võite puudutada rakendusi, et näha kõige rohkem ruumi kasutavate rakenduste loendit ja need eemaldada. Puudutage allalaadimisi, et vaadata oma allalaaditavate failide loendit, kust saate faile eemaldada, ja puudutage vahemällu salvestatud andmeid kõigi installitud rakenduste andmete kustutamiseks. Kasutage muid võimalusi, et vaadata, millised failid võtavad ruumi, ja eemaldage need, mida te ei soovi.

Rakendustega suheldes pidage meeles, et rakendus ise, selle andmed ja vahemälu moodustavad kogu rakenduse kasutatud ruumi. Näiteks kui teil on Spotify installitud ja olete vahemällu salvestanud palju muusikat, võib Spotify kasutada üle 1 GB ruumi. Selle kõik sunniviisiliseks eemaldamiseks võite tühjendada Spotify vahemälu või käivitada rakenduse Spotify ja käskida tal võrguühenduseta kuulamiseks vähem andmeid vahemällu panna. Kõik rakendused, mis salvestavad andmeid võrguühenduseta kasutamiseks vahemällu, töötavad niimoodi. Alloleval ekraanipildil on Google Play muusika üksi vaid 40,66 MB, kuid see salvestab 2,24 GB vahemällu salvestatud muusikat.

Näete, kui palju rakendus nende andmefailide jaoks ruumi kasutab, ja eemaldage üksiku rakenduse vahemällu salvestatud andmed, puudutades neid rakenduste loendis, millele pääsete juurde, puudutades salvestusruumil rakendusi või põhiseadete ekraanil rakendusi.

Vaadake, millised kaustad ja failid võtavad rakendusega Files Go kõige rohkem ruumi

SEOTUD:Failide haldamine ja failisüsteemi kasutamine Androidis

Androidi sisseehitatud tööriist on abiks erinevat tüüpi andmete kasutatava ruumi visualiseerimisel, kuid mitte üksikute kaustade ja failide täpse ruumimahu jaoks. Selleks vajate uut rakendust nimega Google'i failid. See on Play poes tasuta, nii et jätkake ja laadige see alla. Selle käivitamisel peate andma salvestusruumi load ja juurdepääsu rakendustele, nii et läbige see, et hüpata rakenduse põhiosa.

Peamine liides näitab väravast välja päris huvitavat: kasutamata rakendused (kui neid on), väikese eraldusvõimega failid, duplikaatfailid, ajutised failid, allalaaditavad failid ja palju ruumi võtvad failid. See on väga intuitiivne ja võimaldab teil kiiresti tuvastada rakendusi ja faile, mis on sõna otseses mõttes lihtsalt raisatud ruumid.

Mistahes kategooriakaardi puudutamisel kuvatakse teile selle kategooria sisu, mis võimaldab teil valida ja valida, mida soovite kustutada. Isegi ajutiste failide valik võimaldab teil näha, millised rakendused hoiavad andmetest kinni, võimaldades teil need ükshaaval kustutada.

Kuid oodake, seal on veel midagi: allservas oleva valiku „Failid” puudutamine võimaldab teil oma salvestusruumi pilguga kategoriseeritumalt vaadata, mis on väga sarnane Nougati või vanemate Android-seadmetega. See sobib suurepäraselt kõigile, kes kasutavad Oreot, kes eelistab vana salvestusruumi paigutust.

Iga valiku puudutamine näitab selle sisu üksikasjalikumat jaotust. Näiteks kuvab kirje Pildid teile kõike sellest kaustast, sealhulgas ekraanipilte, allalaaditavaid faile jms. Võite ka sortida tulemused nime, kuupäeva ja suuruse järgi. Soovitan viimast, kuna proovite ruumi puhastada.

Lisage SD-kaart ja teisaldage andmed sinna

Paljud Android-seadmed tarnitakse endiselt koos microSD-kaardi pesadega, ehkki neid kasutatakse üha vähem. Kui teie telefonil või tahvelarvutil on microSD-kaardi pesa, saate suurema mäluruumi saamiseks osta microSD-kaardi ja sisestada selle oma seadmesse. Saavutatud salvestusruum mahutab muusikat, videoid, pilte ja muid meediumifaile ning mõnel juhul isegi rakendusi (vt järgmist jaotist). Mõni rakendus võib lubada teil ka vahemälu asukohad SD-kaardile teisaldada.

Kui teie seadmel on juba SD-kaart, on see hea valik, kui soovite rohkem salvestusruumi. MicroSD-kaardid on üsna odavad, nii et saate üsna madala hinnaga uuendada ja saada palju rohkem salvestusruumi. Kiire pilk Amazonile näitab 32 GB kaarte 10 dollariga ja 64 GB kaarte 19 dollariga.

Pärast SD-kaardi installimist vormindage see kaasaskantavaks või sisemiseks salvestusruumiks (kui teie telefonil on Android 6.0 Marshmallow), seejärel ühendage seade arvutiga ja teisaldage muusika, meediumi- ja muud failid SD-kaardi vabasse ruumi.

SEOTUD:Kuidas osta SD-kaarti: selgitatud kiiruseklassid, suurused ja mahutavus

Rakenduste teisaldamine SD-kaardile

Sõltuvalt telefonist ja Androidi versioonist saate ruumi vabastamiseks rakendusi teisaldada ka SD-kaardile.

Kasutajad, kellel on Android Marshmallow ja uuem versioon, saavad seda teha, vormindades SD-kaardi sisemällu. Seejärel nähakse SD-kaarti selles seadmes kohaliku salvestusruumina. Süsteem määrab, millistel rakendustel on kõige mõttekam SD-kaardile liikuda, seejärel liigutage need üle. Te ei saa teha vahet sisemise sisemälu ja sisekasutuseks vormindatud SD-kaardi vahel, seega on nüüd võimalus üksikuid rakendusi käsitsi teisaldada. (Samuti ei saa te SD-kaarti enam seadmete vahel teisaldada, kui te selle ei kustuta ega vorminda.)

SEOTUD:Kuidas Android-rakendusi SD-kaardile installida ja teisaldada

Kui teil on Androidi Marshmallow eelversioon, saate mõnda rakendust teisaldada Androidi sisseehitatud funktsioonide abil või teisaldada mis tahes rakenduse telefoni juurdumisel ja SD-kaardi jagamisel. Mõlema meetodi juhised leiate sellest juhendist.

Teisaldage fotod pilve

Fotod võivad moodsas nutitelefonis võtta palju ruumi. Selle asemel, et need kõik telefoni salvestada, võiksite kasutada rakendust, mis laadib teie tehtud fotod automaatselt üles veebikontole, nagu Google Photos, Dropbox, Microsoft OneDrive, Flickr või midagi muud. Google Photos on integreeritud teie Android-seadme rakendusse Photos ja pakub fotode piiramatut salvestusruumi. Neile pääsete juurde rakenduses Photos või mis tahes arvutis aadressil photos.google.com.

SEOTUD:Haldage nutitelefoni automaatset fotode üleslaadimist

Kuid kui te seda teete, saate seejärel kasutada oma seadme rakendust Fotod, et eemaldada seadmesse salvestatud fotode koopiad, mis võib vabastada gigabaiti ruumi. Võite ka need fotod lihtsalt oma arvutisse kopeerida ja ka vanamoodsalt varundada. Parim osa selle meetodi kasutamisest on see, et saate fotode rakenduse kaudu endiselt juurde pääseda kõigile oma fotodele, olenemata sellest, kas need on salvestatud kohapeal või pilves. See on sujuv (ja geniaalne).

Kui teile Google Photos ei meeldi, saate seda teha ka teiste rakendustega, näiteks Dropboxiga.

Sama trikk võiks töötada ka teiste failidega, mis võtavad teie seadmes palju ruumi - näiteks võite üles laadida suure muusikakogu sellisesse teenusesse nagu Google Play muusika ja voogesitada faile vahemällu Interneti-ühenduse kaudu oma seadmesse vajate kogu oma kogu telefonis hoidmise asemel.

Päeva lõpuks lähevad need trikid nii kaugele - nii et järgmise telefoni puhul veenduge, et teil oleks kõigi failide jaoks piisavalt ruumi. Kuid need näpunäited peaksid aitama teil veidi rohkem ruumi saada olulise kraami jaoks.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found