Kuidas Windowsi tulemüüris porti avada?

Tulemüürid on mõeldud selleks, et kaitsta teid Interneti-ohtude eest (nii Interneti-liiklus kui ka kohalikud rakendused, mis üritavad juurdepääsu saada, kui nad seda ei peaks). Mõnikord soovite siiski lubada oma tulemüüri kaudu muul viisil piiratud liiklust. Selleks peate avama sadama.

Kui seade ühendub võrgus teise seadmega (sh Internet), määrab see pordi numbri, mis annab vastuvõtvale seadmele teada, kuidas liiklust hallata. Kui IP-aadress näitab liiklust, kuidas konkreetsesse võrguseadmesse jõuda, annab pordi number vastuvõtvale seadmele teada, milline programm selle liikluse saab. Vaikimisi on Windowsi tulemüür blokeerinud suurema osa Internetist pärinevat soovimatut liiklust. Kui kasutate midagi mänguserveri taolist, peate võib-olla avama pordi, et lubada seda tüüpi liiklust tulemüüri kaudu.

Märkus. See artikkel näitab, kuidas avada liiklus sisse laskmiseks konkreetse arvuti tulemüüri port. Kui teie võrgus on ruuter (mida te tõenäoliselt ka teete), peate lubama sama liikluse ka selle ruuteri kaudu edastades sealne sadam.

Pordi avamine Windows 10-s

Klõpsates nuppu Start, tippige otsingukasti „Windowsi tulemüür” ja seejärel klõpsake „Windows Defenderi tulemüür”.

Kui Windowsi tulemüür avaneb, klõpsake nuppu „Täpsemad seaded”.

See käivitab täiustatud turbega Windows Defenderi tulemüüri. Klõpsake vasakul asuvat kategooriat „Sissetulevad reeglid”. Parempoolses paanis klõpsake käsul „Uus reegel”.

Kui peate avama väljuva liikluse reegli, klõpsake nupul „Sissetulev reegel” klõpsamise asemel nuppu „Väljaminev reegel”. Enamik rakendusi on nende installimisel üsna head oma väljaminevate reeglite loomisel, kuid võite aeg-ajalt sattuda sellesse, mis seda ei saa.

Valige reegli tüübi lehel suvand „Port” ja seejärel klõpsake „Järgmine”.

Järgmisel ekraanil peate valima, kas avatav port kasutab edastusjuhtimisprotokolli (TCP) või kasutajate andmebaasi protokolli (UDP). Kahjuks ei saa me teile konkreetselt öelda, mida kasutada, kuna erinevad rakendused kasutavad erinevaid protokolle. Pordinumbrid võivad olla vahemikus 0-65535, kusjuures kuni 1023 pordid on reserveeritud privilegeeritud teenustele. Mitteametliku (enamiku) TCP / UDP-porti loendi leiate Vikipeedia lehelt ja saate otsida ka kasutatavat rakendust. Kui te ei saa oma rakenduse jaoks konkreetset protokolli kindlaks määrata, saate luua kaks uut sissetulevat reeglit - ühe TCP ja teise UDP jaoks.

Valige suvand „Spetsiifilised kohalikud sadamad” ja sisestage pordi number ettenähtud väljale. Kui avate rohkem kui ühe pordi, saate need komadega eraldada. Kui peate avama pordivahemiku, kasutage sidekriipsu (-).

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Järgmine“.

Klõpsake järgmisel lehel nuppu „Luba ühendus” ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine”.

Märge: Selle juhendi jaoks kasutame valikut "Luba ühendus", kuna usaldame ühendust, mille jaoks reeglit loome. Kui soovite veidi rohkem mõtteviisi, kasutab reegel „Luba ühendus, kui see on turvaline” ühenduse autentimiseks Interneti-protokolli turvalisust (IPsec). Võite seda võimalust proovida, kuid paljud rakendused seda ei toeta. Kui proovite turvalisemat valikut ja see ei toimi, võite alati tagasi tulla ja minna vähem turvalisele valikule.

Järgmisena valige reegel, millal see reegel kehtib, ja klõpsake nuppu „Järgmine“. Võite valida ühe või kõik järgmistest.

  • Domeen: Kui arvuti on ühendatud domeenikontrolleriga, saab Windows domeenile juurdepääsu autentida.
  • Privaatne: Kui arvuti on ühendatud eravõrguga, näiteks koduvõrguga või usaldusväärse võrguga.
  • Avalik: Kui arvuti on ühendatud avatud võrguga, nagu kohvik, lennujaam või raamatukogu, kus kõik saavad liituda, ja turvalisus pole teile teada.

SEOTUD:Mis vahe on Windowsi era- ja avalike võrkude vahel?

Pange viimases aknas oma uuele reeglile nimi ja valikuline üksikasjalikum kirjeldus. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Lõpeta”.

Kui soovite reegli igal ajal keelata, leidke see sissetulevate või väljaminevate reeglite loendist, paremklõpsake seda ja seejärel klõpsake nuppu „Keela reegel”.

See on kõik, mis seal on. Kui peate mõne muu programmi või mõne muu reegli abil mõne teise pordi avama, korrake ülaltoodud samme, kasutades avamiseks teist pordikomplekti.

SEOTUD:Kuidas luua täpsemaid tulemüüri reegleid Windowsi tulemüüris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found