Kuidas uuendada suuremale kõvakettale ilma Windowsi uuesti installimata

Kui leiate, et teie vana kõvaketas puruneb õmblustelt ja soovite uuemale versioonile üle minna, on seda tõesti lihtne teha, kaotamata oma andmeid.

Seda tänu protsessile, mida nimetatakse ketta kloonimine. Kõvaketta kloonimine tähendab, et võtate oma vana, olemasoleva draivi ja loote täpse, bitide kaupa bitide jaoks koopia uude. Kui ühendate uue arvuti sisse, käivitub teie arvuti sellest kohe ilma takti vahele jätmata ja ilma, et peaksite Windowsi nullist uuesti installima. Seda saab teha tasuta tarkvara abil ja tavaliselt vähem kui tund teie ajast (võib-olla rohkem, kui liigutate palju andmeid).

SEOTUD:Kuidas Windowsi installimine üle viia tahkisdraivile

Selles juhendis eeldatakse, et täiendate suuremat draivi kui teie praegune. Kui liigute autoga autoga vähem ruumi, nagu SSD, soovite selle asemel tutvuda selle juhendiga, kuna selles protsessis on veel paar sammu.

Mida sa vajad

Enne alustamist vajate loomulikult oma uut kõvaketast, kuid on ka mõned muud asjad:

  • Võimalus ühendada mõlemad kõvakettad arvutiga. Kui teil on lauaarvuti, saate selle kloonimiseks oma uue kõvaketta oma vana kõvaketta kõrvale tavaliselt samasse masinasse installida. Kui kasutate sülearvutit, pole see tavaliselt võimalik, seega peate ostma midagi sellist nagu SATA-USB-kaabel (näidatud paremal), mis võimaldab teil kõvaketta ühendada sülearvutiga USB. Kui täiendate pöörlevate vaagnatega mehaanilist 3,5-tollist kõvaketast ja soovite kasutada SATA-USB-kaablit, peab sellel olema väline toiteallikas. Midagi selle mudeli taolist peaks olema rohkem kui piisav, et mahutada mis tahes sõita, mida sellele viskate. (2,5-tollised draivid seda ei vaja.) Enne migreerimisprotsessi alustamist võite uue draivi installida ka välise kõvaketta korpusesse, ehkki see on natuke aeganõudvam.
  • EaseUS Todo Backup koopia. Selle tasuta versioonil on kõik funktsioonid, mida meil on vaja meie ees oleva ülesande täitmiseks, nii et laadige alla tasuta versioon ja installige see nagu iga teine ​​Windowsi programm.
  • Teie andmete varukoopia. Hoolimata sellest, et kopeerite oma draivi, soovitame teil varundada enne selliste suurte andmete kirjutamise protsesside alustamist nagu see. Vaadake meie arvuti varundamise juhendit ja enne jätkamist veenduge, et teil on olulistest andmetest täielik varukoopia.
  • Windowsi süsteemi remondiketas. See on igaks juhuks tööriist. Võimalik, et teie põhikäivituse kirje rikutakse, saate Windowsi remondikettale hüpata ja selle mõne minutiga parandada. Järgige neid juhiseid operatsioonisüsteemi Windows 7 ja neid juhiseid operatsioonisüsteemide Windows 8 või 10 jaoks. Ärge unustage printida meie alglaaduri parandamise juhendi koopiat, et oleksite valmis seda vajadusel parandama. Ei päriselt. Tee seda. Kirjutage see CD ja printige see artikkel - kui see käepärast on, säästate vaeva teise arvuti otsimisega, kuhu vajadusel alglaadimis-CD luua.

SEOTUD:7 viisi kõvakettaruumi vabastamiseks Windowsis

Kuna teete nagunii majapidamist, võib see olla ka sobiv aeg kõigi mittevajalike failide kustutamiseks. Puhas maja on õnnelik maja (või vastavalt vajadusele ka kõvaketas).

Kuidas kloonida kõvaketast rakenduse EaseUS Todo Backup abil

Kui kõvakettad on ühendatud ja minekuvalmis, on aeg liikuda suurele showle. Kui olete EaseUS-i rakenduse installinud, jätkake seda ja käivitage see, seejärel valige paremas ülanurgas kloon.

Meie süsteemidraivil on kolm sektsiooni: väike alglaadimispartitsioon ees, meie põhisüsteemijaotus keskel ja väike taastesektsioon lõpus. Tahame kloonida kogu ketta, kaasa arvatud need partitsioonid, nii et märkige ketta nime kõrval olev ruut (meie puhul "Hard Disk 2" ja klõpsake nuppu Edasi. Veenduge, et valite õige draivi! See peaks ütlema "C : ”Kuskil ühel vaheseinal.

Sihtketta valimine peaks olema ilmne. Tõenäoliselt saab see suur tühi (kui draivi pole kunagi varem kasutatud). Lihtsalt veenduge, et valisite õige, kuna see kustutab kõik sellel kettal praegu olevad kohad!

Asetage linnuke selle draivi kõrvale ja klõpsake sellest paremal asuvat nuppu „Muuda“. Enne jätkamist peame kiiresti kontrollima sektsiooni.

Meie puhul pole meie vaheseinad ideaalselt seatud. Rakendus EaseUS üritab kloonida meie vana draivi, kasutades meie uue draivi sama suurusega vaheseinu - kuigi me liigume suurema kettaga kettale! Nii et me peame selle parandama.

Pidage meeles, et meie süsteemijaotise lõpus on väike taastesektsioon. Praegu on see meie Windowsi partitsiooni vastu, jättes draivi lõppu üle 700 GB eraldamata ruumi. Peame selle partitsiooni valima ja selle kõvaketta otsa viima. Klõpsake lihtsalt sellel väikesel sektsioonil ja lohistage see paremale. (Veenduge, et liigutaksite sektsiooni, mitte selle suurust.)

Nüüd saame oma süsteemidraivi valida ja seda laiendada, et täita uus jaotamata ruum meie süsteemiosa lõpu ja ümberpaigutatud taastesektsiooni alguse vahel. Klõpsake ja lohistage serva, et sektsiooni laiendada (mitte liigutada).

Kui liigute väiksemalt kettalt suuremale, on teil tõenäoliselt see probleem, seega veenduge, et muudaksite oma partitsioonide suurust enne kui jätkate. Kui olete lõpetanud, võite jätkamiseks klõpsata nupul „OK”.

Kui kõik on kontrollitud ja olete valmis jätkama, kloonimisprotsessi alustamiseks klõpsake nuppu Jätka.

Kui kaua see aega võtab, sõltub teie arvuti ja draivide kiirusest ning ka sellest, kui palju andmeid liigutate. See võib kesta umbes 15 minutit kuni üle tunni.

Meie operatsioon võttis veidi üle 50 minuti. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Lõpeta” ja see on valmis.

Uuelt kettalt käivitamine

Nüüd on aeg suunata arvuti uuele süsteemidraivile. Enamikus arvutites on see üsna lihtne. Peate lihtsalt arvuti välja lülitama, eemaldama vana draivi ja sisestama uue samasse pistikupessa. Toide arvutit varundada ja see peaks käivituma, nagu poleks midagi juhtunud.

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt

Kui kasutate lauaarvutit ja hoiate mõlemaid draive, on teil mõned valikud. Võite kas panna uue draivi vanasse pesasse ja ühendada vana draivi mujale (nii et arvuti käivitub uuelt automaatselt), või jätta selle oma kohta ja kohandada oma BIOS-i sätteid, nii et arvuti käivitub uuelt kettalt . kumbki töötab.

Kui soovite kontrollida, kas kõik toimis ettenähtud viisil, paremklõpsake oma C: draivil ja kontrollige uuesti atribuute. Veenduge, et sellel oleks õiges mahus ruumi - kui seda pole, käivitus teie arvuti tõenäoliselt vanasse draivi.

See on kõik! Nüüd, kui teie uus süsteemidraiv on installitud ja töötab, saate vana kettaga teha nii, nagu soovite. Enne vana draivi kustutamist või andmete kustutamist veenduge lihtsalt, et kõik oleks kopaseetiline.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found