Kuidas peita failid ja kaustad igas operatsioonisüsteemis

Peidetud fail või kaust on lihtsalt tavaline fail või kaust, millel on peidetud suvand. Operatsioonisüsteemid peidavad need failid vaikimisi, nii et saate seda trikki mõne faili peitmiseks kasutada, kui jagate arvutit kellegi teisega.

See trikk pole kaugeltki lollikindel. Tühine on lubada valik „Kuva peidetud failid” ja leida peidetud fail. Operatsioonisüsteemid peidavad vaikimisi paljusid süsteemifaile - lihtsalt selleks, et need endast välja viia.

Peida Windowsi fail või kaust

Faili või kausta peitmiseks Windowsis avage Windows Exploreri või File Exploreri aken ja leidke peidetav fail või kaust. Paremklõpsake seda ja valige Atribuudid.

Lubage akna Atribuudid üldpaanil märkeruut Peidetud. Klõpsake nuppu OK või Rakenda ja teie fail või kaust peidetakse.

SEOTUD:Tehke Windowsis varjatud kaust ilma lisatarkvarata

Windowsil on ka teist tüüpi peidetud fail või kaust, mida nimetatakse süsteemifailiks. Süsteemifailide ja kaustade vaatamise lubamiseks on eraldi valik. Eriti varjatud faili saate teha, märkides selle süsteemifailiks - inimesed peavad selle leidmiseks valiku „Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid (soovitatav)” keelama. Graafilise liidese abil ei saa seda teha, seega järgige meie juhiseid failide ja kaustade märgistamiseks Windowsi süsteemifailidena, kui soovite seda teha.

Vaadake Windowsis peidetud faile ja kaustu

SEOTUD:Peidetud failide ja kaustade kuvamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Peidetud faili või kausta kuvamiseks Windows 8 või 10 puhul klõpsake File Exploreri akna ülaosas asuva lindi vahekaarti Vaade ja lubage märkeruut Peidetud üksused jaotises Kuva / peida. Peidetud failidel ja kaustadel on osaliselt läbipaistvad ikoonid, nii et saate hõlpsalt öelda, mis on peidetud ja mis on tavaliselt nähtavad.

Windows 7-s klõpsake tööriistariba nuppu Korrasta ja valige Kaust ja otsinguvõimalused.

Klõpsake vahekaardil Vaade ja valige suvand Kuva peidetud failid, kaustad ja kettad. Muudatuste salvestamiseks klõpsake nuppu OK või Rakenda.

Peida Linuxis fail või kaust

Linux peidab failid ja kaustad, mille nime alguses on punkt. Faili või kausta peitmiseks nimetage see lihtsalt ümber ja pange selle nime algusesse punkt. Oletame näiteks, et teil oli kaust nimega Saladused, mida soovite peita. Nimetaksite selle ümber .Saladused, periood ees. Failihaldurid ja muud utiliidid varjavad selle vaikimisi vaate eest.

Vaadake Linuxis peidetud faile ja kaustu

SEOTUD:7 Ubuntu failihalduri funktsioone, mida te ei pruugi tähele panna

Linuxi peidetud failide ja kaustade vaatamiseks klõpsake valitud failihalduris valikul "Kuva peidetud". Näiteks Ubuntu ja teiste GNOME-põhiste Linuxi distributsioonide puhul kasutatavas Nautiluse failihalduris klõpsake menüüd Vaade ja valige Kuva peidetud failid.

Valik kuvab lihtsalt failid kaustades, mille nime alguses on punkt.

Peidetud faile saate vaadata ka dialoogis Ava või Salvesta. Ubuntu ja teiste GNOME-põhiste Linuxi jaotuste korral klõpsake lihtsalt paremklõpsake failide loendis ja valige suvand Kuva peidetud failid.

Peida Mac OS X-is fail või kaust

SEOTUD:Windowsi kasutusjuhend Mac OS X-i kiirklahvide kohta

Mac peidab ka a-ga algavaid faile ja kaustu. iseloomu. Samuti on olemas spetsiaalne peidetud atribuut, mida Finder täidab. Faili või kausta peitmine on Macis veidi keerulisem. Proovige fail või kaust ümber nimetada, nii et see algab punktiga ja Finder ütleb teile, et "need nimed on reserveeritud süsteemile". Samuti pole võimalik Finderi graafilises liideses peidetud atribuuti kiiresti ümber lülitada.

Terminali käsuga chflags saate faili või kausta kiiresti peidetuks märkida. Esmalt avage terminaliaken, vajutades Command + Space, sisestades Spotlight'i otsingudialoogi Terminal ja vajutades Enter.

Sisestage terminali järgmine käsk, kuid ärge vajutage sisestusklahvi:

chflagid peidetud

Tippige tühiku „peidetud” järele kindlasti tühik.

Järgmisena leidke Finderis peidetav fail või kaust. Lohistage see terminali. Faili või kausta täpne tee kuvatakse terminalis.

Vajutage käsu käivitamiseks sisestusklahvi Enter. See märgib faili peidetuks.

Kasutage sama käsku tulevikus faili või kausta peitmiseks, kasutades „chflags hidden” asemel „chflags nohidden”.

Peidetud failide ja kaustade kuvamine Mac OS X-is

Mac OS X-is on salajane kiirklahv peidetud kaustade ja failide kuvamiseks mis tahes programmi dialoogiboksis Ava või Salvesta. Vajutage lihtsalt klahve Command + Tõst + Periood. Pange tähele, et see töötab ainult dialoogiboksides Ava ja Salvesta, mitte ise Finderis. Kuid see võib olla kõige mugavam viis peidetud failidele kiireks juurdepääsuks, kui neid vajate.

Finderil pole peidetud failide ja kaustade kuvamiseks graafilist valikut. Selle asemel peate kasutama käsku. Esiteks avage terminali aken samamoodi nagu ülaltoodud. Käivitage Mac OS X 10.9 Mavericks'is järgmised käsud. Need käsklused panevad Finderi näitama alati peidetud faile ja taaskäivitavad otsingu, nii et teie muudatused jõustuvad. Sisestage iga käsk terminali ja vajutage pärast iga sisestusklahvi.

vaikimisi kirjuta com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE

killall Finder

(Mac OS X vanemates versioonides enne versiooni Mavericks - 10.8 Mountain Lion. 10.7 Lion ja 10.6 Snow Leopard - kasutage samu käske nagu eespool, kuid muutke „com.apple.finder” väärtuseks „com.apple.Finder” - F siin tuleb need opsüsteemid suurtähtedega kasutada.)

Finder näitab peidetud faile. Need on osaliselt läbipaistvad, nii et näete, millised failid on peidetud ja millised on tavaliselt nähtavad.

Failide uuesti peitmiseks käivitage terminaliaknas järgmised käsud:

vaikimisi kirjutage com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE

killall Finder

(Mac OS X vanemates versioonides ärge unustage selle asemel kasutada faili “com.apple.Finder”).

Selleks, et inimesed ei saaks teie salajastele failidele ja kaustadele juurde pääseda, peate need hoopis krüptima. Ülaltoodud viisidel peidetud failidele ja kaustadele on juurdepääs mõne klikiga - need on peidetud, kuid neid on lihtne leida, kui keegi neid otsib. Krüptimine tagab, et teie failidele ja kaustadele ei pääse juurde, kui kellelgi pole teie krüptovõtit.