Mis on XPS-fail ja miks tahab Windows, et ma ühele printiksin?

XPS-vorming on Microsofti alternatiiv PDF-ile. See võeti kasutusele Windows Vistas, kuid ei saavutanud kunagi erilist tõmmet. Kuid Windowsi kaasaegsed versioonid toetavad XPS-faile jätkuvalt paremini kui PDF-failid.

Kunagi peetud võimalikuks „PDF-i tapjaks“ elab XPS-failivorming praegu Windowsis näiliselt puhtast inertsist. Tavaline inimene peaks XPS-failidest eemale hoidma ja kasutama selle asemel PDF-faile.

Märge:Kui kasutate Windows 10, on nad lõpuks lisanud sisseehitatud toe PDF-failidesse printimiseks, nii et loodetavasti ei pea te enam kunagi XPS-vormingus failiga tegelema. Lugege järeltulijate jaoks järgmist ja kasutage XPS-i asemel PDF-i.

Mis on XPS-fail?

Mõelge XPS-failist nagu PDF (või PostScript) fail. XPS-fail tähistab fikseeritud paigutusega dokumenti nagu PDF-fail. XPS sisaldab tuge ka muudele PDF-is leiduvatele funktsioonidele, nagu digitaalallkirjad ja DRM.

SEOTUD:Kuidas printida Windowsis PDF-i: 4 näpunäidet

XPS on nüüd tehniliselt standardiseeritud, avatud vorming - see tähendab Open XML Paper Specification. XPS on avatud vorm samamoodi “Office Open XML” on avatud, standardiseeritud vorming Microsoft Office'i dokumentidele. Teised tarkvaraettevõtted pole XPS-i tuge lisanud.

Vaikimisi kasutab Windows 8 loodud XPS-failide jaoks OXPS-faililaiendit. OXPS tähistab OpenXPS-i - see on algse XPS-vormingu standardiseeritud versioon. See ei ühildu tegelikult Windows 7-ga kaasas oleva XPS Vieweriga, seega peate OXPS-failid teisendama XPS-iks, kui soovite neid Windows 7-s vaadata.

Lühidalt öeldes on XPS-fail Microsofti vähem ühilduv PDF-faili versioon.

XPS-i funktsioonid on kaasas Windowsiga

Windows Vista, Windows 7 ja Windows 8 sisaldavad kõiki sisseehitatud XPS-i tööriistu. Isegi Windows 8 toetab XPS-faile paremini kui PDF-faile.

  • Microsofti XPS-i dokumendikirjutaja: Microsoft installib virtuaalse printeri nimega „Microsoft XPS Document Writer“. See printer loob XPS-failid dokumentidest, mille olete sellele printinud. See on nagu funktsioon „PDF-i printimine“, kuid vähem kasulik, kuna see pole nii ühilduv muu tarkvaraga.
  • XPS-i vaataja: Lisatud XPS Viewer rakendus võimaldab teil töölaual vaadata XPS-dokumente.

Kuigi Windows 8 pakub tänapäevase rakenduse „Reader” tõttu paremat PDF-failide tuge, vajate kolmanda osapoole rakendust, kui soovite töölaual PDF-faile vaadata või PDF-failidesse printida.

Millal peaksite kasutama XPS-faile?

Kui kuus aastat tagasi Windows Vista koosseisu kuulumisel peeti XPS-i võimalikuks “PDF-tapjaks”, ei saanud see kunagi eriti populaarseks. Isegi kui Windows soovitab oma kasutajatel printida XPS-failidele, mitte PDF-failidele, lisades XPS-i dokumendikirjutaja printeri, näib, et vähesed kasutajad loovad XPS-faile.

On ebaselge, miks soovite tegelikult luua XPS-faili PDF-faili asemel, välja arvatud juhul, kui peate printima dokumendi faili ja ei saa PDF-printerit installida. Microsoft ei ole kindlasti esitanud juhtumit, et XPS-failid oleksid paremad kui PDF-failid, ja pole viimastel aastatel mingil põhjusel vaikinud. Tegelikult võib Windows 8 PDF-i vaataja kaasamist vaadelda kui Microsoft astub sammu tagasi, tuues sisse konkureeriva dokumendivormingu toe.

Kuigi XPS-failidesse printimise eelised on ebaselged, on puudused üsna selged. Maailm on suures osas standardiseerinud PDF-faile, samas kui XPS-failid jäävad vähekasutatud. Kui proovite kellelegi dokumenti saata, võite kihla vedada, et ta tunneb PDF-faile ja saab selle avada. XPS-fail võib tunduda võõras ja saaja ei pruugi faili avada. Näiteks ei sisalda Macid sisseehitatud XPS-failide tuge, kuid sisaldavad sisseehitatud PDF-tuge. Paljud muud programmid võivad toetada PDF-faile, kuid ei toeta XPS-faile. On olemas kolmandate osapoolte vaatajarakendusi, mis suudavad lugeda XPS-faile, kuid tugi pole kaugeltki nii levinud.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et tõenäoliselt ei soovi te isiklikele dokumentidele XPS-faile kasutada. XPS näib unarusse jäetud, nagu teine ​​samal ajal kasutusele võetud Microsofti tehnoloogia: Silverlight. Silverlight pidi olema Microsofti „Flash-tapja”, kuid nüüd pannakse see kõrvale. Nii nagu Silverlightil ei õnnestunud Flashi asendada, ei näi XPS-i asendavat PDF-i.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found