Steam-lingi seadistamine ja optimeerimine koduse mängude voogesituse jaoks

Valve Steam Link on klanitud ja lihtne viis voogesitada mänge arvutist telerisse mujale oma koju. Ühendate Steam Linki HDMI kaudu arvutiga, ühendate kontrolleri ja mängite. See kasutab Steam In-Home Streaming'i, mida saate kasutada mis tahes arvutiga, kuid Steam Link pakub odavat ja optimeeritud voogesituse vastuvõtjat, mille saate teleriga ühendada.

Steami lingi seadistamine

Steam Linki on lihtne seadistada. Esmalt installige Steam ühte oma arvutisse, käivitage see ja logige siis oma kontoga sisse. Kui kasutate Steami juba, olete selle juba teinud - veenduge, et Steam töötab.

Teiseks ühendage Steam Link toiteallikaga koos kaasasoleva toiteadapteriga ja seejärel ühendage see kaasasoleva HDMI-kaabli abil oma teleriga.

Kolmandaks ühendage Steam Linki USB-porti selle juhtimiseks Steam-kontroller, mis tahes USB-klaviatuur ja -hiir, juhtmega või juhtmeta Xbox 360 kontroller, juhtmega Xbox One kontroller või juhtmeta mängupult Logitech F710. Steam Linkil on kolm USB-porti, nii et saate ühendada kuni kolm seadet. Samuti saate hiljem traadita seadmeid oma Steam Linkiga Bluetoothi ​​kaudu ühendada.

Kui olete nende põhitõdedega valmis, lülitage teler sisse ja lülitage see HDMI-sisendisse, millega Steam Link on ühendatud.

Steam Linki seadistamiseks ja Steami käitava arvutiga ühenduse loomiseks kasutage ekraanil kuvatavaid juhiseid. Protsess on kiire ja lihtne ning hõlmab Wi-Fi-võrguga liitumist (kui te ei kasuta Ethernetit), mõne põhilise pildisätte seadistamist ja Steami käitava võrgu arvuti valimist. Sidumisprotsessi kinnitamiseks palutakse teil sisestada teleris kuvatud kood arvutisse Steami.

Seejärel saate Steam Linki peamisel juhtpaneelil valida Steami töötava arvuti ja vajutada kontrolleri nuppu "A", klõpsata hiirega nuppu "Alusta mängimist" või vajutada klaviatuuril sisestusklahvi Enter. Ilmub Steam Big Picture Mode liides ja saate seda kasutada mängude käivitamiseks ja mängimiseks nii, nagu istuksite arvuti ees.

Kui soovite Steam Linki seadeid kohandada, peate siin põhiekraanil valima „Seaded”. Kui olete arvuti valinud, olete suurest pildirežiimist, voogesitatuna arvutist endast. Paljud seaded Steam Linki kohandamiseks on siin saadaval ainult põhiekraanil.

Kuidas parandada oma voogesituse toimivust

SEOTUD:Kuidas saada Steam'i kodus voogesituse paremat toimivust

Steam Linkiga kaasneb alati väike viivitus (või „viivitus”), kuna teie mängitavad mängud töötavad tegelikult teie arvutis. Siiski on viise minimeerimiseks ja voo paremaks toimimiseks viise.

Esiteks peaksite Steam Linki jaoks võimaluse korral kasutama traadiga Etherneti ühendust. Ühendage Steam Link oma ruuteriga Etherneti kaabli abil. Ideaaljuhul peaksite ka traadita Etherneti kaabli kaudu samasse ruuterisse ühendama voogesitatava mänguarvuti. See on ainus kõige olulisem asi, mida saate teha, et oma mängu voogesitusest head tulemust saada. Toiteliinivõrk võib mõnes olukorras töötada paremini kui traadita võrk, kuid parimad on tavalised Etherneti kaablid. Kui teil on väga vana ruuter ja näete Ethernetiga halba jõudlust, võib lahendus olla ruuteri uuemale versioonile üleviimine.

Kui te ei saa traadiga Etherneti kaableid kasutada, soovitab Valve kasutada vähemalt 5 GHz WiFi-d. See tähendab, et peaksite ühendama nii oma mänguarvuti kui ka Steam Linki 5 GHz WiFi-võrguga 2,4 GHz asemel. Kui teie ruuter ei toeta 5 GHz WiFi-d, peaksite tõsiselt kaaluma täiendamist. Juhtmevaba ühendus on traadiga ühendusest küll pisut nõrgem ja mahajäävam, kuid see võib siiski toimida. See sõltub tegelikult teie üldisest seadistusest ja mängudest.

Steam Link toetab juhtmeta seadet 802.11ac, kuigi ka 802.11n töötab. 5 GHz 802.11ac traadita võrgu kasutamine on siiski ideaalne, kui peate minema traadita.

Samuti saate oma arvutis voogesituse võimalusi kohandada. Selleks avage Steam arvutis, kust voogesitate, ja minge Steam> Settings. Valige suvand „In-Home Streaming” ja seejärel klõpsake nuppu „Advanced Host Options”.

Veenduge, et maksimaalse jõudluse tagamiseks on siin märgitud erinevad ruudud „Riistvara kodeerimise lubamine”. Need peaksid olema vaikimisi.

Siin saate mängida teiste võimalustega, et näha, kuidas need teie seadistust mõjutavad. Näiteks võite alternatiivse püüdmismeetodi valimiseks märkida suvandi „Kasuta NVFBC hõivamist NVIDIA GPU-l”. Meie kogemuste kohaselt on tavaline NVENC-i hõivamismeetod ideaalne, seega peaksite selle märkeruudu keelama, välja arvatud juhul, kui NVFBC näib teie jaoks parem olevat. NVENC on sama hõivamistehnoloogia, mida kasutavad NVIDIA enda ShadowPlay ja GameStream tehnoloogiad. See lõim Steami foorumites selgitab erinevust üksikasjalikumalt.

SEOTUD:Kuidas kasutada teenuse kvaliteeti (QoS) Interneti kiiremaks saamiseks, kui teil seda tegelikult vaja on

Kui teil on teenuse kvaliteedi ruuter, mida nimetatakse ka võrguliikluse prioriseerimiseks, peaksite seadma prioriteediks liikluse ruuteri Steam Linki ja tagasi. See tagab Steam Linki optimaalse toimimise. Nendes ruuterites on abiks ka ülaltoodud akna Täpsemad hostivalikud märkeruut „Võrgu liikluse prioriteediks seadmine“.

Steam Linkis saate ise muuta kvaliteedisätteid, liikudes põhiekraanile ja valides Seaded> Voogesituse seadistamine. Siin on saadaval kolm võimalust: kiire, tasakaalustatud ja ilus. Vaikimisi on Tasakaalustatud. Kui teie jõudlus on kehv, proovige selle asemel valida Kiire. Kui teil on hea jõudlus, proovige valida ilus ja vaadake, kas saate parema pildikvaliteedi ilma märgatava aeglustumisena.

SEOTUD:Kuidas saada HDTV-st parimat pildikvaliteeti

Samuti aitavad tavalised näpunäited jõudluse ja pildikvaliteedi parandamiseks. Näiteks kui mäng on teie arvuti riistvara jaoks nõudlik, võib selle graafiliste sätete vähendamine muuta selle toimimise ja voogesituse paremaks. Ja teleris võimaldab režiimi „Mängurežiim” lubamine teleri pildiseadetes vähendada teleri põhjustatud latentsust.

Samuti peaksite vältima arvuti kasutamist nõudlike rakenduste jaoks sellelt voogesituse ajal, kuna see vähendab voogesituse jõudlust. Teisisõnu, arvutist teise mängu voogesituse ajal ei saa te mängu mängida, kui teil pole väga võimsat riistvara.

Kuidas vaadata toimivusstatistikat

Steam Linkil on toimivuse statistika ülekate, mida saate vaadata. See aitab pakkuda tooreid numbreid, mis näitavad teie Steam Linki toimimist, nii et saate mõõta erinevate muudatuste ja seadete muudatuste mõju, et näha, kui palju need teie üldist jõudlust aitavad või kahjustavad. Selle lubamiseks minge põhiekraanile, seejärel valige Seaded> Voogesituse seadistamine> Täpsemad suvandid (vajutage Y) ja määrake seejärel suvand „Performance Overlay” suvandiks „Enabled”.

Samuti saate selle sätte voogesituse ajal suures pildirežiimis sisse või välja lülitada, liikudes jaotisse Seaded> Kodune voogesitus> Täpsemad kliendisuvandid ja seejärel seadistades „Kuva jõudlusteave“.

Pärast selle funktsiooni sisselülitamist näete voogesituse ajal ekraani allservas üksikasjalikku toimivusstatistikat. Näiteks on rida „Voogesituse latentsus”, mis näitab, kui palju sisendi ja kuva latentsust praegu kogete.

Seejärel saate oma seadistusi muuta ja vaadata otse, kuidas teie toimivus muutub.

Kuidas mängida mitteaurulist mängu Steam Linkis

Steam Link saab käivitada ainult mänge, mis on teie Steami teegis. See toetab küll mitte-Steami mänge, kuid peate need kõigepealt oma Steami teeki lisama.

Steamivälise mängu lisamiseks Steami teeki peate olema Steami käitavas arvutis. Klõpsake oma kogu allservas valikul „Lisa mäng” ja seejärel klõpsake ilmuvas hüpikus valikut „Lisa mitte-auru mäng”. Suunake Steam mängu .exe-faili ja Steam kohtleb seda nagu kõiki teisi Steami liideses olevaid mänge. Seejärel saate selle mängu Steam Linkilt käivitada.

Kuigi teleris voogesitus ei paku kunagi nii sujuvat kogemust kui arvuti taga istudes, oleksite üllatunud, kui lähedale saate hea arvuti riistvara ja kindla traadiga võrguühendusega. Eriti vabamängude puhul ei pruugi te isegi vahet märgata.