Mis on WAV- ja WAVE-failid (ja kuidas neid avada)?

.Wav- või .wave-faililaiendiga fail on Waveformi helifailivorming. See on konteineri helifail, mis salvestab andmeid segmentidena. Selle lõid Microsoft ja IBM ning sellest on saanud standardne arvuti helifailivorming.

Märkus. WAVE- ja WAV-failid (või laiend .wav ja .wave) on sama asi. Selles artiklis käsitleme neid mõne sõna salvestamiseks WAV-failidena.

Mis on WAV-fail?

WAV-fail on Microsofti ja IBMi loodud toores helivorming. Vorming kasutab mahuteid heliandmete, palade numbrite, valimisageduse ja bitikiiruse salvestamiseks. WAV-failid on tihendamata kadudeta heli ja sellisena võivad need võtta üsna palju ruumi, tulles umbes 10 MB minutis ja maksimaalse failisuurusega 4 GB.

SEOTUD:Mis on kadudeta failivormingud ja miks ei tohiks te kaotatuteks teisendada

WAV-failivormingud kasutavad mahuteid, et heli sisaldada toores ja tavaliselt tihendamata "tükkidena", kasutades ressursivahetuse failivormingut (RIFF). See on tavaline meetod, mida Windows kasutab audio- ja videofailide - nagu AVI - salvestamiseks, kuid seda saab kasutada ka meelevaldsete andmete jaoks.

WAV-failid on üldjuhul palju suuremad kui teised populaarsed helifailitüübid, näiteks MP3, kuna need on tavaliselt tihendamata (tihendamist küll toetatakse). Seetõttu kasutatakse neid peamiselt professionaalses muusikasalvestussektoris heli maksimaalse kvaliteedi säilitamiseks.

SEOTUD:Mis on erinevused MP3, FLAC ja muude helivormingute vahel?

Kuidas neid avada?

WAV-faile kasutatakse laialdaselt ja seetõttu saavad paljud programmid neid erinevatel platvormidel avada - Windows Media Player, Winamp, iTunes, VLC ja QuickTime.

Windowsi ja macOS-i kasutajad saavad WAV-faile kohe karbist välja mängida, ilma et peaksite installima kolmanda osapoole tarkvara. Windows 10-s esitavad WAV-id vaikimisi Windows Media Playeris. MacOS-is mängivad nad vaikimisi iTunes'is. Kui kasutate Linuxi, peate WAV-failide avamiseks installima mängija - VLC on suurepärane valik.

Kõik, mida peate tegema, on topeltklõpsake WAV-failil ja teie vaikimisi pleier avab faili ja hakkab mängima.

Kui eelistate siiski mõnda muud helimängijat kui ükski neist, on faili seose muutmine Windowsi või MacOS-is lihtne protsess. Ja tõenäoliselt ei pea te seda isegi tegema. Uue muusikarakenduse installimisel on tõenäoline, et uus rakendus saab installimise ajal nõuda seost WAV-failidega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found