Heliprobleemide lahendamine Windows 10-s

Käivitate arvutimängu või voogesitate filmi, kuid te ei kuule heli. Pealtnäha pole heli puudumiseks ilmset põhjust. See juhend näitab, kuidas Windows 10 heliprobleeme lahendada.

Kahjuks võivad heliprobleemid olla keerulised. Probleemid võivad esineda ainult kolmanda osapoole tarkvaras, mis nõuab plaastrit. Probleemid võivad tuleneda ka Windows 10-st või selle aluseks olevast riistvarast. Võimalikud parandused hõlmavad uute draiverite installimist, seadete muutmist või isegi eelmisele taastepunktile naasmist.

See juhend algab lihtsate sammudega ja liigub Windows 10-sse sügavamale, kui jätkate heli probleemidega silmitsi seismist.

Kõigepealt kontrollige lihtsaid parandusi

Pole midagi piinlikumat kui PC-ga karjumine heliprobleemide pärast, mis tulenevad tahtmatust mikrofoni vaigistusnupu vajutamisest.

Kõigepealt kontrollige, kas heli pole arvuti otsas summutatud. Kui teie klaviatuuril on helitugevuse juhtnupud, vajutage klahvi või keerake liugurit, et näha, kas ekraanil kuvatav helitugevuse riba tõuseb ja langetab. Samuti saate tegumiriba üles tuua, et uurida süsteemikella kõrval pargitud ikooni „kõlar”.

Nagu allpool näidatud, tähendab „X” virtuaalse kõlari ikooni kõrval teie heli summutamist. Helitugevuse paneeli laiendamiseks klõpsake lihtsalt valjuhääldi nupul.

Seejärel klõpsake vaigistuse tühistamiseks liugurist vasakul asuvat kõlariikooni.

Samuti peaksite kontrollima, kas riistvara otsas pole heli summutatud või maha lülitatud. Näiteks võivad teie kõlaritel olla helitugevuse nupud või need võib kogemata arvutist või pistikupesast lahti ühendada.

Samamoodi võivad teie peakomplekt või mikrofon sisaldada sisse lülitatud helitugevuse valijaid või need lihtsalt arvutist lahti ühendada.

Allpool toodud näide näitab Logitechi peakomplekti juhtnuppe heli (valikuketas) ja sisseehitatud mikrofoni (lüliti) jaoks.

Teine lihtne lahendus on kontrollida, kas probleem pole seotud konkreetse arvutisse installitud rakenduse või programmiga. Rakenduses või programmis võib olla midagi valesti, mis vajab lappimist või heli on seestpoolt tagasi lükatud või summutatud.

See näide näitab vaigistatud heli YouTube'is.

Muud proovitavad parandused hõlmavad kõigi Windows 10 värskenduste installimist või arvuti taaskäivitamist.

Kontrollige vaikeseadet

Üldiselt peaks teil olema installitud ainult üks heliseade. Nimekiri koguneb aga kokku, kui hakkate kuhjama väliseid seadmeid, näiteks HTC Vive, juhtmeta Xboxi kontrollerit, peakomplekti jne.

Võib esineda olukordi, kus lülitute peakomplektilt sülearvuti sisseehitatud kõlaritele, kuid Windows 10 väljastab heli siiski lahti ühendatud peakomplekti kaudu.

Vaikimisi heliseadet saate kontrollida kahel viisil: tegumiribalt või juhtpaneeli kaudu.

Tegumiriba marsruut

Klõpsake süsteemikella kõrval ikoonil „kõlar”. Näete helitugevuse hüpikpaneeli kohal nime. Klõpsake nimel, et kuvada hüpikloend pealkirjaga „Valige taasesitusseade”, ja valige mõni muu heliseade, kuni heli kuulete.

Kui ükski neist ei toimi, minge edasi sammule „Käivita tõrkeotsing”.

Juhtpaneeli marsruut

Vajutage Windowsi klahvi, tippige tegumiriba otsinguväljale „Juhtpaneel” ja valige tulemustes juhtpaneeli töölauarakendus. Järgmisena valige juhtpaneeli peamenüüst „Riistvara ja heli“, millele järgneb järgmisel paneelil „Heli“.

Ekraanile ilmub hüpikaken Heli. Veenduge, et teie heliseade on vaikeseadeks seatud. Kui ei, siis klõpsake valimiseks seadme loendis üks kord ja seejärel klõpsake nuppu „Määra vaikesäte”. Järgmiseks klõpsake lõpetamiseks nuppu "OK".

Käivitage tõrkeotsing

Windows 10 pakub sisseehitatud tõrkeotsingut, mis skaneerib süsteemi ja pakub võimalikke parandusi.

Vajutage Windowsi klahvi, tippige tegumiriba otsinguväljale „Audio” ja valige tulemustest „Heli esitamise probleemide leidmine ja lahendamine”. See avab juhtpaneelil tõrkeotsingu.

Sellele tõrkeotsingule pääseb juurde ka menüü Start> Seaded> Süsteem> Heli> Veaotsing kaudu.

Kui tõrkeotsing on heliseadmeid otsinud, valige seade, mida soovite tõrkeotsinguks teha, ja klõpsake nuppu „Järgmine“.

Windows 10 otsib probleeme. Heliprobleemide lahendamiseks järgige kõiki saadaolevaid juhiseid.

Taaskäivitage heliteenused

Puudutage Windowsi klahvi, tippige tegumiriba otsinguväljale „Services” ja valige tulemustest töölauarakendus Services.

Teenuste aknas peate taaskäivitama kolm teenust.

  • Kaugmenetluskõne (RPC)
  • Windows Audio
  • Windows Audio Endpoint Builder

Iga teenuse jaoks tehke valimiseks üksklõps, teenuse menüü avamiseks paremklõpsake ja seejärel valige käsk „Taaskäivita”. Kui „Restart” on hall, proovige selle asemel valikut „Värskenda”.

Lülitage heli täiustused välja

Nende heliriistvara müüjate ja Microsofti pakutavate „täiustuste” eesmärk on pakkuda parimat võimalikku kogemust. Kuid need võivad olla aluseks olev probleem.

Sisestage tegumiriba otsinguväljale „Juhtpaneel” ja valige tulemuseks olev juhtpaneeli töölauarakendus.

Valige juhtpaneeli peamenüüst „Riistvara ja heli“, millele järgneb järgmisel paneelil „Heli“.

Valige vahekaardil „Taasesitus” loetletud heliseade ja paremklõpsake menüü avamiseks. Valige allservas valik „Atribuudid”.

Kui ilmub akna Speakers / Headphones Properties, klõpsake vahekaardil „Enhancements”. Märkige ruut valiku Keela kõik heliefektid (või „Keela kõik täiustused”) kõrval. Kinnitage muudatus, klõpsates nuppu “OK”.

Kui see ei aita, ei pruugi teil olla vaikimisi seadistatud õiget heliseadet. Vaikimisi heliseadme määramiseks järgige juhtpaneeli marsruudi juhiseid. Kui see ikka ei aita, minge järgmise sammu juurde.

Helivormingu muutmine

Praegune helivorming ei pruugi teie arvuti riistvaraga korralikult töötada. Kas see on nii, tippige tegumiriba otsinguväljale „Juhtpaneel” ja valige tulemuseks olev juhtpaneeli töölauarakendus.

Valige juhtpaneeli peamenüüst „Riistvara ja heli“, millele järgneb järgmisel paneelil „Heli“.

Valige vahekaardil Taasesitus loetletud heliseade ja paremklõpsake menüü avamiseks. Valige allservas valik „Atribuudid”.

Kui ilmub akna Kõlarite / kõrvaklappide atribuudid, klõpsake vahekaarti "Täpsem". Jaotises „Vaikevorming” kuvatakse rippmenüü. Valige mõni teine ​​vorming ja klõpsake nuppu „Test”, et näha, kas mõni muu formaat töötab. Kui see nii on, klõpsake nuppu Rakenda ja seejärel nuppu OK.

Kui helivormingu muutmine ei õnnestu, jätkake helidraiveri värskendamisega.

Uuendage draiverit

Helidraiveri värskendamiseks on kaks võimalust. Paljud Dellilt, HP-lt ja mujalt etteehitatud arvutid installivad rakenduse "juhtimiskeskus", mis skannib teie seadet ja installib värskendatud draiverid.

Näiteks tarnitakse Alienware PC-d koos SupportAssistiga, mis otsib vananenud draivereid, riistvaraprobleeme ja nii edasi. Draiveri värskenduste kontrollimiseks käivitage need rakendused.

Teine lähenemine on draiveri värskendamine seadmehalduri kaudu käsitsi. Alustuseks paremklõpsake nuppu Start ja valige hüpikmenüüst „Device Manager”.

Kõigi saadaolevate heliseadmete loetlemiseks valige ja laiendage kirje „Heli-, video- ja mängukontrollerid”. Klõpsake oma põhiseadmel üks kord - see näide kasutab Realtek Audio-d - seejärel paremklõpsake hüpikmenüü avamiseks. Valige suvand „Värskenda draiverit”.

Valige järgmises aknas „Otsi automaatselt uuendatud draiveritarkvara“.

Teise võimalusena võite helikaardi tootja veebisaidilt otsida uusi draivereid ja alla laadida need oma arvutisse. Selle marsruudi valimisel valige selle asemel valik „Sirvi minu arvutit draiveritarkvara leidmiseks”. Suunake Windows 10 lihtsalt allalaadimiskohta.

Teine võimalus „Sirvida minu arvutit draiveritarkvara leidmiseks” on ühilduvate draiverite installimine loendist. Seega klõpsake allalaadimiskoha sisestamise asemel valikul „Lubage mul valida minu arvutis saadaolevate draiverite loendist”.

Veenduge, et ruut „Kuva ühilduv riistvara” oleks märgitud ja valige järgmises aknas üks loetletud draiveritest. Lõpetamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Desinstallige ja installige uuesti heliseade

Eemaldage oma heliseade täielikult ja laske Windows 10-l sobivat draiverit tuvastada ja uuesti installida.

Paremklõpsake nuppu Start ja seejärel valige kontekstimenüüst „Device Manager”.

Kui ekraanile ilmub seadmehaldur, valige ja laiendage kirje „Heli-, video- ja mängukontrollerid”. Klõpsake oma põhiseadmel üks kord - see näide kasutab Realtek Audio-d - seejärel paremklõpsake hüpikmenüü avamiseks. Valige suvand „Seadme desinstallimine” ja taaskäivitage arvuti.

Windows 10 peaks pärast taaskäivitamist sobiva helidraiveri uuesti installima. Kontrollimiseks naaske seadmehaldurisse ja vaadake, kas teie heliseade kuvatakse jaotises „Heli-, video- ja mängukontrollerid”.

Kui seda pole, siis klõpsake kategooria valimiseks ühe klõpsuga ja seejärel hüpikmenüü avamiseks paremklõpsuga. Valige menüü valik „Otsige riistvaramuutusi”.

Kui teie heliseadet ikka ei kuvata, on teil tõenäoliselt riistvaraprobleeme, mida draiveri värskendamise / värskendamise abil ei saa lahendada.

Tehke süsteemitaaste

Lõpuks, kui kõik muu ebaõnnestub, loodame, et Windows 10 lõi enne heliprobleemide algust taastepunkti.

Sisestage tegumiriba otsinguväljale käsk „Taasta” ja valige tulemustes käsk „Loo taastepunkt”.

Teenuse käivitamiseks klõpsake järgmisel süsteemiatribuutide aknal nuppu "Süsteemitaaste".

Ekraanile ilmub süsteemitaaste aken. Jätkamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Järgmises etapis klõpsake valiku „Kuva rohkem taastepunkte” kõrval olevat ruutu ja valige enne heliprobleemide tekkimist dateeritud taastepunkt. Jätkamiseks klõpsake nuppu „Järgmine“.

Klõpsake nuppu "Lõpeta" ja Windows 10 jätkab teie arvuti taastamist.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found