Kuidas valida, millist GPU-d mäng Windows 10-s kasutab

Windows 10 võimaldab nüüd otse rakendusest Seaded valida, millist GPU-d mäng või mõni muu rakendus kasutab. Varem pidid selle juhtimiseks kasutama tootja spetsiifilisi tööriistu nagu NVIDIA juhtpaneel või AMD Catalyst juhtimiskeskus.

See funktsioon lisati Windows 10 aprill 2018 värskendusse. Kui te ei näe suvandit Graafikaseaded, pole te värskendust veel installinud.

SEOTUD:Kõik uus Windows 10 aprill 2018 värskenduses, saadaval nüüd

Rakenduse määramine GPU-le

GPU-le rakenduse määramiseks minge jaotisse Seaded> Süsteem> Kuva. Kerige alla ja klõpsake linki „Graafikaseaded”.

Valige rakendus, mille soovite konfigureerida. .Exe-failiga mängu või tavapärase töölauarakenduse valimiseks valige kastist „Klassikaline rakendus”, klõpsake nuppu „Sirvi” ja leidke oma süsteemist .exe-fail. Enamiku rakenduste .exe-failid asuvad tõenäoliselt kuskil teie programmifailide kaustadest.

Kui soovite valida uues stiilis universaalse rakenduse, valige kastist „Universal App”, valige loendist rakendus ja seejärel klõpsake nuppu „Lisa”. Need rakendused on tavaliselt installitud Microsoft Store'ist ja neil pole .exe-faile. Neid nimetatakse sageli universaalseks Windowsi platvormiks või UWP-rakendusteks.

Kõik teie lisatud rakendused kuvatakse lehel Graafikaseaded loendis. Valige lisatud rakendus ja klõpsake nuppu „Valikud”.

Valige kumb GPU soovite. „Süsteemi vaikeväärtus” on vaikeprogrammprotsessor, mida kasutatakse kõigi rakenduste jaoks. „Energiasääst” viitab madala energiatarbega GPU-le (tavaliselt pardal olevale videole nagu Intel Graphics) ja “Kõrge jõudlus” - suure võimsusega GPU-le (tavaliselt diskreetne graafikakaart kelleltki (näiteks AMD või NVIDIA).

Iga seade jaoks kasutatud täpsed GPU-d kuvatakse siin aknas. Kui teie süsteemis on lihtsalt üks GPU, näete sama suvandi „Energiasäästlik GPU” ja „Suure jõudlusega GPU” all sama GPU nime.

Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „Salvesta“. Kui mäng või rakendus töötab praegu, peate muudatuste jõustumiseks selle taaskäivitama.

Kuidas kontrollida, millist GPU-d rakendus kasutab

Mängu kasutatava GPU kontrollimiseks avage tegumihaldur ja lubage paanil Protsessid veerg GPU mootor. Seejärel näete, millist GPU-numbrit rakendus kasutab. Vahekaardilt Performance saate vaadata, milline GPU mis numbriga on seotud.

SEOTUD:Kuidas jälgida GPU kasutamist Windowsi tegumihalduris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found