3 lihtsat viisi madala eraldusvõimega piltide (ja tüpograafia) parandamiseks

See pole ime, kuid need kasulikud näpunäited võivad madala eraldusvõimega proovist suurendades pildi kvaliteeti parandada. See on üllatavalt lihtne ja üsna lihtne. Käivitage Photoshop ja vaadake seda ise!

Saidil How-To Geek oleme põhjalikult kirjutanud, kuidas on võimatu pilte paremaks muuta ja detaile tagasi nõuda, mis on kadunud või pole seal alanud. Kas muudame oma häält? Ei, nendes näpunäidetes pole midagi maagilist, välja arvatud paremad tulemused, mida saate omaenda madala eraldusvõimega piltide täiustamisel. Jätkake lugemist ja andke sellele pilt!

Parem viis piltide suurendamiseks

Siin on meie pilt meie lähtepunktist. Seda suurendatakse 100% -ni, ainult tühine 150 pikslit lai.

Nagu näeme, on see eraldusvõime valusalt madal. Parandame asju põhilise laienemisega mõnevõrra.

Navigeerige jaotisse Pilt> Pildi suurus. Seal, kus on kirjas „Kujutise näidis”, saate muuta pildi suurendamiseks ja silumiseks kasutatava aliasimise tüüpi. Muutke see väärtuseks „Bicubic Smoother (parim laiendamiseks)”. Vaikimisi kasutab Photoshop „Bicubicut”.

Pange tähele erinevust vasakpoolses versioonis Bicubic Smoother võrreldes paremal oleva bicicicici laiendusega. Aliasimise tüübi muutmine võib teie pildi servades tohutult muutuda, aidates neil siledamana ja vähem sakilisena püsida. Sellel võib olla suur erinevus.

Suurendatud piltide detailide parandamine

Enamik Photoshopi kasutajaid ei lähe kaugemale RGB-st ega CMYK-st. Täna kasutame teistsugust värvirežiimi, mille nimi on Lab Color. Lülitage mis tahes suurendatud pilt (kasutame oma varasemat pilti) ja muutke see labori värviks, navigeerides jaotisse Pilt> Režiim> Labori värv.

 

Veenduge, et teil oleks avatud kanalite paneel, avades menüü Aken> Kanalid. Seejärel valige kanal "Heledus" või klõpsake nuppu a ja b kanalite kõrval, nagu näidatud.

Kui valitud on „Heledus”, teostame nutika teravustamise filtri, minnes valikutele Filter> Nutikas teravustamine.

Eespool toodud seaded töötasid meie näite jaoks üsna hästi, kuid võite vabalt ringi käia ja oma leida. Tõenäoliselt peaksite seadistuse „Eemalda” hoidma olekus „Gaussi hägusus”, nagu eespool näidatud.

 

Võite jääda laborivärviks või teisendada tagasi RGB-ks. Erinevalt konversioonist RGB ja CMYK vahel teisendab RGB suurepäraselt Lab-i ilma märgatava värvimuutuseta. Mõlemas värvirežiimis valige kombineeritud kanalikomplekt, vajutades klahvikombinatsiooni Ctrl + 2.

See pole täiuslik, kuid enne ja pärast võrdlus on üsna dramaatiline. Meie uuendatud pildil (paremal) on naha tekstuur palju rikkalikum ja tundub, et seda ei suurendatud 150 piksli laiusest pildist peaaegu 2000%.

Aga oota! Ilmub metsik tüpograafia!

Tüpograafia on üldse teine ​​metsaline. Selle madala eraldusvõimega valimi laius on ainult 100 pikslit ja sellel on suuri, väga märgatavaid probleeme.

Muutke pildi suurust sihtmärgiks. Suurendame siin suurust 10 korda ja kasutame seadet "Lähim naaber", et hoida oma servi sakilised. Ärge muretsege, see kõik on hetkega mõistlik.

Ja see ei näe välja teisiti kui varem! Vaatame, mida saaksime selle muutmiseks teha.

Rakendage Gaussi hägusus, minnes jaotisse Filter> Gaussi hägusus ja kasutades sätet, mis hägustab servi, muutmata teksti täielikult loetamatuks.

Teie viimane tüüp peaks välja nägema umbes selline.

 

Nüüd kasutame reguleerimiskihti „Lävi”. Klõpsake nuppu kihtide paneelil ühe sisestamiseks.

Kas see on täiuslik? Ei. Kas see on vähem udune ja sakiline? Jah, üllatavalt. Kuid mis tahes edasist parandamist tuleks teha harja tööriista ja palju kannatlikkust. See võib olla üllatavalt kasulik trikk kõigile, kes peavad töötama tüpograafiaga ja jäävad sageli kinni madala eraldusvõimega failidest.

Kuigi meie „täiustatud” pilt ei saa kunagi algse kõrge eraldusvõimega pildi üksikasju tagasi saada, võime pealiskaudsel pilgul öelda, et oleme oma tüpograafia ja tüdruku fotoga oma pildikvaliteeti parandanud. Kas pole nende trikkidega rahul? Kas teil on mõni parem oma? Hääletage kommentaaride jaotises välja ja andke meile teada, mida kasutate, kui peate parandama madala kvaliteediga pilti.

Pildikrediit: tüdruk, jõe lähedal Momostenango lähedal, autor David Dennis, Creative Commons.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found