Mis on Adobe Creative Cloud ja kas see on seda väärt?

Adobe Creative Cloud ühendab kõik Adobe'i valdkonna juhtivad rakendused ühes teenuses. Siit saate teada, mida tellimus sisaldab ja kes peaks seda kasutama.

Iga Adobe programm, ühe teenuse all

Kui töötate disaini, meedia, turunduse või fotograafia alal, olete tõenäoliselt juba kasutanud ühte või mitut Adobe Creative'i tarkvarakomplekti programmi. Rakendused, nagu Photoshop, Premiere ja Lightroom, on reklaamide tööstusharu standard.

Kuid varem olid Adobe individuaalsed tarkvaralitsentsid ülemäära kallid - eriti kui olete vabakutseline või sõltumatu spetsialist.

Creative Cloud (CC) on Adobe viis muuta oma programmid laias valikus teenusena kättesaadavaks. Ühekordse ostu asemel maksate igakuist liitumistasu. Tasu varieerub sõltuvalt sellest, mitu rakendust te kasutate. CC sisaldab ka teie loominguliste töövoogude täiustamiseks lisateenuseid, näiteks 100 GB pilvemälu, kohandatav portfelli veebisait Adobe Portfolio kaudu ja juurdepääs Adobe ulatuslikule fonditeegile.

Üksikisikute võimalused ja hinnad on:

  • Kõik rakendused (52,99 dollarit kuus / 599,88 dollarit aastas): Saate juurdepääsu kogu Creative Cloudi rakenduste kogumile, sealhulgas Premiere Pro, After Effects, Illustrator ja Adobe XD.
  • Fotograafia plaan (9,99 dollarit kuus / 119,88 dollarit aastas): See valik annab fotograafidele juurdepääsu Lightroomile, Photoshopile ja 20 GB pilvemällu. Võite valida ka plaani, mis sisaldab 1 TB pilvemälu hinnaga 19,99 dollarit kuus.
  • Üksikud rakendused:Samuti saate tellida iga rakenduse eraldi. Ühe rakenduse plaanid jäävad vahemikku 4,99 kuni 20,99 dollarit kuus, sõltuvalt teie valitud tarkvarast. Need tellimused sisaldavad ka 100 GB pilvemälu ja juurdepääsu Adobe Fontidele.

Individuaalsed Creative Cloudi plaanid on väga palju, kui olete loovprofessionaal, kes tugineb ühele või mitmele Adobe programmile.

Kui olete ettevõtte omanik ja vajate ka selliseid funktsioone nagu töövoo haldamine ja videote koostöötlus, vaadake Adobe äriplaane.

Mida Adobe Creative Cloud sisaldab?

Lisaks Adobe aastakümneid tegutsenud video- ja pilditöötlusprogrammidele saate juurdepääsu ka üsna uutele rakendustele ja teenustele. See võib olla suurepärane viis uute oskuste õppimiseks.

Järgmised on mõned Adobe uuematest teenustest, mida te ei pruugi tunda:

  • Säde: Need rakendused võimaldavad teil kiiresti luua veebipõhist sisu nii mobiilis kui ka veebis. Spark Page võimaldab teil luua tundlikke veebilehti. Spark Postiga saate ka sotsiaalmeedia jaoks graafikat luua või Spark Video abil luua lühikesi videolugusid.
  • Esietendus Rush: Premiere Pro alternatiiviks on see programm mõeldud veebisisu loojatele, kes soovivad videoid kiiresti muuta. Sellel on sujuvam liides, millel on vähem funktsioone. Premiere Rushi projekte saab edasiseks redigeerimiseks avada ka Premiere Pro'is. Lisatud on ka integreeritud mobiilirakendus.
  • XD:See veebi- ja mobiilseadmete kasutajaliidese / kasutajakogemuse (UI / UX) kujundustööriist on mõeldud eriti neile, kes varem liideste kujundamiseks kasutasid Photoshopi ja Illustratorit.
  • Portfell:See tööriist võimaldab teil luua isikupärastatud veebisaidi, et oma tööd näidata - eriti kõike, mida olete Adobe tarkvarakomplektiga loonud. See on lisatud enamiku Adobe Creative Cloudi plaanidesse.
  • Fondid:Enamik kavasid pakub juurdepääsu ka Adobe põhjalikule fondide teegile, mis ühildub kõigi CC programmidega.

Kuigi on ebatõenäoline, et üks inimene vajaks kõiki teenuseid Creative Cloudis, on tore hoida oma valikud avatud. Iga Adobe programmi saate installida või desinstallida eraldi.

Kas Adobe Creative Cloud on seda väärt?

Võib juhtuda, et pikaajalise tellimuse eest tasumine on kallim kui ühe püsiva tarkvaralitsentsi maksmine. Järjepidevad värskendused, pilveteenused ja juurdepääs uutele funktsioonidele muudavad Adobe Creative Cloudi aga fantastiliseks väärtuseks. Kõikide rakenduste kava sobib suurepäraselt loovprofessionaalidele ja sisuloojatele, kuna enamik kasutab nende programmide mõnda kombinatsiooni.

Kui vahetate kunagi karjääri või ei vaja enam ühtegi rakendust, saate tellimuse lihtsalt lõpetada. Adobe paketil on ka mitu taskukohast alternatiivi, mida võiksite vaadata.

Õpilased või õpetajad, kellel on mandaat, peaksid uurima ka Adobe'i õpilaste hinnakujundust. Kõigi juurdepääsupakettide maksumus on esimesel aastal 19,99 dollarit kuus ja teisel korral 29,99 dollarit. Sobilikuks saamiseks on vaja ainult ülikooli e-posti aadressi või dokumenti, mis tõendab teie institutsioonilist kuuluvust.

Adobe pakub ka tasuta CC prooviversiooni, nii et saate teenust proovida enne tellimist.

SEOTUD:Parimad Photoshopi odavamad alternatiivid