Mis on suumipommimine ja kuidas saate seda peatada?

Keset globaalset pandeemiat, mis on COVID-19 (mida kindlasti ei põhjusta 5G), töötab rohkem inimesi eemalt ja kasutab videokonverentside jaoks Zoomi. Siiski seisavad nad silmitsi turbeprobleemiga, mida nimetatakse „suumipommitamiseks”. Mis see on ja kuidas saate seda peatada?

Mis on suumipommimine?

"Suumipommimine" on siis, kui kutsumata isik liitub suumi koosolekuga. Tavaliselt tehakse seda selleks, et osalejate arvelt võita paar odavat naeru. Suumipommitajad viskavad sageli rassistlikke roppusi või roppusi või jagavad pornograafiat ja muid solvavaid pilte.

See probleem pole tingimata turvaviga. Probleem on selles, kuidas inimesed suhtlevad avalike Zoom-koosolekulinkidega. Neid linke jagatakse tuhandeid kordi klientide, sõprade, kolleegide, klassikaaslaste jne vahel. Nende hoolimatu käitlemine võib põhjustada Zoomi koosoleku avalikkuse juurdepääsu. Seejärel saavad kõik, kes selle lingi leiavad, poolelioleva koosolekuga liituda.

Avalike suumikoosolekute lingid on väidetavalt isegi tulemustes ilmunud, kui inimesed otsivad Google'is sõna „zoom.us”. Kõik, kes leiavad sellise lingi, saavad selle koosolekuga liituda.

Ja jah, suumipommitamine on USA-s ebaseaduslik

Kuidas ennast kaitsta

Zoomi pommimisele reageerimine ei võtnud kaua aega. 5. aprillil 2020 teatas ettevõte, et mõned funktsioonid, mis võiksid turvalisust parandada, oleksid vaikimisi lubatud. Siiski on kõige parem olla ennetav ja astuda vajalikke samme enda kaitsmiseks.

Suumil on seadete menüü, mida peaksite enne koosoleku alustamist külastama. Pärast Zoomi veebisaidil sisselogimist klõpsake vasakul paanil vahekaardil „Seaded”.

Olete nüüd seadete menüü vahekaardil „Koosolek”.

Funktsioonid, mille peaksite keelama

Siin on palju kasulikke funktsioone, kuid soovitame koosoleku kaitsmiseks järgmised keelata:

 • „Embed parool ühe klõpsuga liitumiseks koosolekulinki”: See krüpteerib parooli lingil „liitu koosolekuga“. Koosolekuga liitumiseks tuleb kõigil klõpsata lingil, mis rikub parooli nõudmise eesmärgi täielikult. Turvalisuse huvides lülitage see funktsioon välja.

 • „Ekraani jagamine”: See võimaldab võõrustajal ja osalejatel koosoleku ajal oma ekraane jagada. Võite selle kas täielikult keelata või lubada ainult koosoleku peremehel oma ekraani jagada. Selle keelamine takistab inimestel koosoleku ajal sobimatut sisu jagamast. Nad peaksid pildi tegelikult veebikaamerani hoidma, selle asemel, et lihtsalt töölaual üles tõmmata.

 • "Pult": See võimaldab kellelgi, kes jagab tema ekraani, lasta teistel osalejatel tema süsteemi juhtida. Keelake see funktsioon, kui te seda ei vaja.

 • "Faili edastus": Võimaldab koosoleku osalejatel jagada faile koosoleku vestlusruumis. Keelake see, kui te ei soovi, et faile jagataks. Teise võimalusena võite valida valiku „Luba ainult määratud failitüüpe”, et tagada inimeste jagamine ainult teatud tüüpi failidega.

 • „Luba osalejatel end ümber nimetada“: Kui Zoombomberil pole juurdepääsu jututuppa, saavad nad oma sõnumi edastada, tippides selle oma nimeks. Selle valiku eemaldamiseks keelake see.

 • „Liitu enne hosti“: See võimaldab inimestel enne võõrustaja saabumist koosolekuga liituda. Ära lase Zoombombersil end oma koosolekul peksta. See on vaikimisi keelatud.

 • „Luba eemaldatud osalejatel uuesti liituda“: Kui see on lubatud, saavad osalejad, kelle koosolekult välja viskate, uuesti liituda. Puudega, nii et kui Zoombomber on kadunud, on ta lõplikult kadunud. See on vaikimisi keelatud.

Funktsioonid, mille peaksite lubama

Turvalisuse parandamiseks soovitame teil lubada järgmised funktsioonid:

 • „Osalejate vaigistamine sisenemisel”: Kui keegi teeb Zoombombige oma koosolekut, saate need kinni panna, enne kui neil on isegi võimalus esineda. Hiljem saate otsustada, kes saab rääkida.

 • „Näita alati koosoleku juhtimise tööriistariba”: Selle sisselülitamine tähendab, et teil on koosoleku ajal kiire juurdepääs juhtnuppudele.

 • „Koosolekul / veebiseminaril külastatavate osalejate tuvastamine”: See tuvastab teie gruppi kuuluvad inimesed ja ka kõik külalised, kes liituvad külalistena.

 • "Ooteruum": Sundige kõiki osalejaid kogema suumipuhastust, asetades nad ooteruumi enne, kui nad saavad koosolekuga liituda. Seejärel saab peremees otsustada, kas ta saab liituda või mitte. Alates 5. aprillist 2020 on see funktsioon vaikimisi lubatud.

 • „Uute koosolekute ajastamisel parooli nõudmine“: Sundige inimesi enne koosolekuga liitumist parooli sisestama. Nii ei saa ta paroolita liituda, isegi kui keegi lingi leiab. See on nüüd ka vaikimisi lubatud.

Teil on enda ja oma koosolekute kaitsmine. Kuigi need valikud pole tingimata kuulikindlad - kui keegi jagab linki ja parooli avalikult, võite siiski ooteruumi saada Zoombomberi -, pakuvad need palju kaitset.

Olge alati ennetav ja seadke turvalisus ja privaatsus oma prioriteediks alati, kui kasutate suumi.