Kuidas Firefoxis sirvimisajalugu kustutada

Sarnaselt teiste brauseritega kogub Firefox teie Interneti-seikluste üksikasjalikku ajalugu. Kui soovite oma jälgi kajastada või soovite, et Firefox üldse andmeid ei koguks, saate privaatsema sirvimiskogemuse tagamiseks muudatusi teha.

Firefoxi ajalukku pääsete OS-i menüüst nimega Ajalugu või klõpsates Windowsi paremas ülanurgas kolme rida ja valides „Ajalugu“ („Control + H“).

Menüüs Ajalugu ei kuvata mitte ainult hiljuti külastatud veebisaite, vaid ka hiljuti suletud vahelehti ja aknaid. Samuti saate kuvada teiste seadmete vahelehti ja taastada eelmise seansi.

Meid enim huvitavad üksused on aga valikud „Näita kogu ajalugu” ja „Kustuta hiljutine ajalugu…”.

Kui valite „Kuva kogu ajalugu”, näete kogu oma sirvimisajalugu aknaloendis.

Kui soovite mõne neist veebisaitidest oma ajaloo loendist kustutada, saate selle igal ajal valida ja vajutada nuppu „Kustuta“. Kui soovite kõik kustutada, kasutage OS X-is Command + A või Windowsis Ctrl + A. Kui soovite valida mitu saiti korraga, kasutage klahvi “Command” (OS X) või “Control” (Windows), et valida iga sait, mille soovite oma ajaloost eemaldada.

Kiireim viis ajaloo kustutamiseks on valida menüüst Ajalugu "Kustuta hiljutine ajalugu ...", mis annab teile dialoogi ajaloo vahemiku valimiseks, mille soovite kustutada. Teil on võimalus kustutada viimane tund, kaks tundi, neli tundi, täna või kõik.

Klõpsake nuppu „Üksikasjad” ja saate valida palju enamat kui sirvimis- ja allalaadimisajalugu. Samuti saate kustutada sellised asjad nagu küpsised, vahemälu, aktiivsed sisselogimised ja muu.

Kui soovite sirvimisajaloo jaoks seadistada erisuvandid, peate avama Firefoxi eelistused ja valima kategooria „Privaatsus“. Privaatsusseadetes on jaotis, mis on täielikult pühendatud ajaloole. Järgmisel ekraanipildil oleme valinud võimaluse kasutada ajaloo kohandatud seadeid.

Kui otsustate alati kasutada privaatset sirvimisrežiimi, siis teie sirvimisajalugu, küpsiseid ja muid üksusi ei salvestata. Samuti saate valida, kas te ei registreeri oma sirvimis- ja allalaadimisajalugu, otsingu- ja vormiajalugu ega aktsepteeri küpsiseid. Kui te ei soovi kolmanda osapoole küpsiseid aktsepteerida, on see lubatud, kui otsustate selle lubada.

Lõpuks, kui soovite, et teie sirvimisajalugu kustutataks Firefoxi sulgemisel, saate valida selle valiku ja seejärel klõpsata nupul „Seadistamine…”, et valida täpselt, mis Firefoxi väljalülitamisel kustutatakse.

Oluline on meeles pidada, et mõnede nende üksuste tühjendamine mõjutab hilisemaid sirvimisseansse. Näiteks kui tühjendate aktiivsed sisselogimised, peate uuesti sisse logima kõikidele eelmise seansi saitidele. Samamoodi kustutatakse küpsiste kustutamisel sisselogimisseansid ja peate uuesti oma volitused sisestama.

Kui valite välja lülitamise ajal sirvimisajaloo kustutamise võimaluse, ei anna Firefox teile hoiatusi, seega on oluline meeles pidada, et olete valinud valiku kõigepealt. Vastasel juhul võite mõelda, miks teid alati oma lemmikmeedia saididelt välja logitakse või miks teie hiljutine sirvimisajalugu on alati kadunud.

SEOTUD:Kuidas blokeerida kolmandate osapoolte küpsised igas veebibrauseris

Ajaloo ja muude privaatsete andmete kustutamine on üks parimaid privaatsustavasid, mida saate rakendada. Firefox on ainulaadne selle poolest, et sellel on võimalus kustutada see kraam iga kord, kui selle välja lülitate, nii et kui olete eriti privaatsusteadlik, näiteks kui kasutate Firefoxit töö- või avalikult kasutatavaks arvutiks, on see suurepärane võimalus võimaldada.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found