4 kiiret viisi arvutimängu FPS-i nägemiseks (kaadrid sekundis)

FPS ei ole mõeldud ainult õiguste kiitlemiseks. Kui see on liiga madal, kannatab teie mäng. Kui see on pidevalt kõrge, võite visuaalselt meeldivama kogemuse saamiseks oma seaded kokku viia. Siin on mitu viisi, kuidas saate oma arvutimängu FPS-i kontrollida.

PC-mängu FPS-i kuvamine on lihtsam kui kunagi varem. Steam pakub nüüd sisseehitatud FPS-ekraani, nagu ka NVIDIA oma tarkvara GeForce Experience kaudu. Mängu videomagnetofon FRAPS on endiselt saadaval, et aidata teil FPS-i kuvada mängudes, kui te ei kasuta Steami ega NVIDIA-d. Leidub isegi tööriistu, mis võimaldavad teil Windows 10-s UWP-mängudes FPS-i jälgida. Kui olete teadnud, millist FPS-i mängus kasutate, saate oma mängu jõudluse parandamise kallale asuda.

SEOTUD:Kuidas jälgida oma FPS-i Windows 10 UWP-mängudes

Steami mängusisene ülekate

Valve lisas hiljuti Feasi loenduri Steami mängusisesele ülekattele. Steamis (kui ühtegi mängu ei töötata) minge lihtsalt jaotisse Steam> Seaded> Mängusisene ja valige seejärel rippmenüüst „Mängusisene FPS-loendur” FPS-i kuva asukoht.

Vaadake mängu mängimisel valitud ekraani nurka ja näete FPS-loendurit. See ilmub alati mängu enda peal, kuid on üsna väike ja pealetükkimatu.

Võimalik, et saate selle funktsiooni töötada ka muude kui Steami mängude jaoks. Lisage mäng oma Steami teeki, avades menüü „Mängud“ ja valides „Lisa mu teeki mitte-Steami mäng“. Käivitage mäng Steami kaudu ja ülekate võib sellega töötada, olenevalt mängust.

NVIDIA GeForce'i kogemus

Kui teil on hiljutine NVIDIA graafika riistvara, mis toetab ShadowPlay'i, saate NVIDIA GeForce Experience'i kaudu lubada ka mängusisese FPS-loenduri. Klõpsake rakenduses nupul „Seaded”.

Jaotises „Jaga” veenduge, et selle jagamine oleks lubatud ja klõpsake seal nuppu „Seaded”.

Klõpsake seadete ülekattel nuppu "Ülekatted".

Valige aknas „Katted“ vahekaart „FPS Counter“ ja klõpsake siis ühte neljast kvadrandist, et valida oma FPS-loendur.

Kui kasutate GeForce Experience'i, saate NVIDIA mänguprofiilide abil valida ka erinevate mängude jaoks NVIDIA soovitatud seaded, et need teie graafikakaardil kõige paremini töötaksid. NVIDIA peab seda mängude optimeerimise ja paremaks muutmise viisiks, ilma et peaksite mängu graafikavalikuid vanamoodi katsetama ja katsetama.

Kasutage mängu sisseehitatud valikuid

Paljudel mängudel on sisseehitatud FPS-loendurid, mida saate lubada. Olenevalt mängitavast mängust võib seda valikut mõnikord olla raske leida. Võib-olla on kõige lihtsam teha lihtsalt veebiotsing mängu nimele ja "näidata FPS-i", et teada saada, kas mängul on sisseehitatud FPS-valik ja kuidas seda lubada. Võite proovida ka ise mängu võimalusi uurida. Sõltuvalt mängust võite FPS-i lubada mitmel viisil:

  • Video või graafika valikud. Mängu video- või graafikaseadete ekraanil võib olla valik „Kuva FPS”. See valik võib olla peidetud alammenüü „Täpsem” taha.
  • Klaviatuuri otsetee. Mõnes mängus võib see valik olla peidetud klaviatuuri otsetee taha. Näiteks saate Minecraftis silumisekraani avamiseks puudutada klahvi F3. Sellel ekraanil kuvatakse teie FPS ja muud üksikasjad.
  • Konsooli käsud. Paljudes mängudes on sisseehitatud konsoolid, kuhu saate käske sisestada. Mõnel juhul peate konsooli lubamiseks enne selle kättesaadavaks tegemist kasutama spetsiaalset käivitamisvalikut. Näiteks kui mängite DOTA 2, võite ekraanil oleva FPS-loenduri aktiveerimiseks tõmmata arendajakonsooli (peate selle kõigepealt lubama) ja käivitama käsu cl_showfps 1.
  • Käivitusvalikud. Mõni mäng võib vajada spetsiaalset käivitamisvalikut, mille peate mängu käivitamise ajal aktiveerima. Selleks saate muuta mängu töölauda või menüü Start otseteed. Käivitusprogrammis, nagu Steam või Origin, saate minna ka mängu omadustesse ja muuta selle võimalusi seal. Steamis paremklõpsake mängul, valige Atribuudid, klõpsake vahekaardi Üldine all käsku Määra käivitussuvandid ja sisestage mänguks vajalikud valikud.
  • Konfiguratsioonifailid. Mõnes mängus võib olla vaja lubada varjatud valik, mis on maetud mingisse konfiguratsioonifaili. Isegi kui mäng seda ei nõua, võite sellest siiski kasu saada. Näiteks võivad DOTA 2 mängijad, kes soovivad alati näha oma FPS-i, muuta mängu faili autoexec.cfg, et automaatselt käivitada cl_showfps 1 käsk iga kord, kui mäng algab.

FRAPS

SEOTUD:Kuidas voogesitada arvutimängu Twitchis OBS-iga

Kuni selle funktsiooni rakendamiseni sellistes tarkvarades nagu Steam ja GeForce Experience kasutasid arvutimängijad sageli mängusisese FPS-loenduri kuvamiseks FRAPS-i. FRAPS on peamiselt mängu-video salvestamise rakendus, kuid selle FPS-loenduri kasutamiseks ei pea oma mänge salvestama.

Kui te ei kasuta Steami ega NIVIDIA GeForce Experience'i - ja teie mängul pole sisseehitatud FPS loenduri valikut -, võite proovida FRAPSi. Installige see, käivitage see ja klõpsake ülekatete seadetele juurdepääsemiseks vahekaarti FPS. FPS-loendur on vaikimisi lubatud ja vajutades klahvi F12, kuvatakse see ekraani vasakus ülanurgas. Kiirklahvi muutmiseks, teise ekraaninurga määramiseks või ülekatte peitmiseks kasutage vahekaardi „FPS” parempoolseid sätteid.

Kui olete oma seaded teinud, peaksite FRAPS-i töötama jätma, kuid saate selle oma süsteemses salves minimeerida. Seejärel saate FPS-loenduri kuvamiseks ja peitmiseks vajutada klahvi F12 - või mis tahes seadistatud kiirklahvi.

Pildikrediit: Guilherme Torelly Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found