Mis on süsteemi reserveeritud partitsioon ja kas saate selle kustutada?

Windows 7, 8 ja 10 loovad spetsiaalse „System Reserved“ partitsiooni, kui installite need puhtale kettale. Windows ei määra tavaliselt nendele partitsioonidele draivitähte, seega näete neid ainult kettahalduse või muu sarnase utiliidi kasutamisel.

SEOTUD:Mõistmine kõvaketta jaotamise kohta kettahaldusega

System Reserved partitsioon võeti kasutusele koos Windows 7-ga, nii et te ei leia seda Windowsi varasematest versioonidest. Sektsioon on loodud ka Windows Serer 2008 R2 ja Windowsi uuemates serveriversioonides.

Mida teeb süsteemi reserveeritud sektsioon?

Süsteem Reserveeritud partitsioon sisaldab kahte olulist asja:

  • Buutihaldur ja käivitamise konfiguratsiooniandmed: Kui teie arvuti käivitub, loeb Windows Boot Manager alglaadimisandmed Boot Configuration Data (BCD) poest. Teie arvuti käivitab alglaaduri jaotisest System Reserved, mis omakorda käivitab Windowsi teie süsteemidraivilt.

    SEOTUD:Kuidas kasutada BitLockerit ilma usaldusväärse platvormi moodulita (TPM)

  • BitLockeri draivikrüptimiseks kasutatavad käivitusfailid: Kui otsustate kunagi oma kõvaketta krüptida BitLockeri draivikrüptimisega, sisaldab partitsioon System Reserved arvuti käivitamiseks vajalikke faile. Teie arvuti käivitab krüptimata jaotise System Reserved, dekrüpteerib peamise krüptitud draivi ja käivitab krüpteeritud Windowsi süsteemi.

Süsteem reserveeritud on hädavajalik, kui soovite kasutada BitLockeri draivikrüptimist, mis muidu ei saa toimida. Siia salvestatakse vaikimisi ka olulised alglaadimisfailid, kuigi võite neid soovi korral Windowsi peamisesse sektsiooni salvestada.

Kui Windows loob süsteemi reserveeritud sektsiooni

Süsteem reserveeritud partitsioon kulutab Windows 7-s 100 MB, Windows 8-s 350 MB ja Windows 10-s 500 MB. Partitsioon luuakse tavaliselt Windowsi installiprotsessi käigus, vahetult enne seda, kui installija eraldab ruumi peamisele süsteemi partitsioon.

SEOTUD:Algaja geek: kuidas Windowsi arvutisse uuesti installida

Kas saate süsteemi reserveeritud sektsiooni kustutada?

Süsteemiga Reserveeritud sektsiooniga ei tohiks tõesti jamada - kõige lihtsam ja ohutum on see lihtsalt jätta.

Windows peidab vaikimisi partitsiooni selle asemel, et sellele draivitäht luua. Enamik inimesi ei märka kunagi, et neil on süsteemiga reserveeritud sektsioon, kui nad ei plaadi tööriistu muudel põhjustel. Süsteem reserveeritud on kohustuslik, kui kasutate BitLockerit - või soovite seda tulevikus kasutada.

Vältige süsteemi reserveeritud sektsiooni loomist

Kui te tõesti ei soovi seda partitsiooni oma draivile - mingil põhjusel -, siis on ideaalne takistada selle loomist. Selle asemel, et luua Windowsi installiprogrammis uus jaotis eraldamata ruumis, saate enne Windowsi installimist luua uue kettajaotustööriista abil uue jaotise, mis kulutab kogu eraldamata ruumi.

Kui saabub aeg, suunake Windowsi installiprogramm teie loodud partitsiooni poole. Windowsi installer aktsepteerib, et System Reserved partitsioonile pole ruumi, ja installib Windowsi ühele partitsioonile. Pidage meeles, et te ei salvesta endiselt kogu 100 MB, 350 MB või 500 MB, mille partitsioon oleks võtnud. Selle asemel peavad alglaadimisfailid olema installitud teie põhisüsteemi sektsiooni.

Selleks peate Windowsi installeris kasutama mis tahes kettajaotustarkvara, välja arvatud graafiline. Kuid tegelikult saate seda teha Windowsi installiprogrammist. Järgige lihtsalt järgmisi samme:

  • Käsuviiba akna avamiseks vajutage Windowsi installimise ajal klahve Shift + F10.
  • Tüüpketasosa käsuviiba aknasse ja vajutage sisestusklahvi.
  • Looge uus partitsioon eraldamata ruumis kettaruumi tööriista abil. Näiteks kui arvutis on üks draiv ja see on täiesti tühi, saate lihtsalt sisestadavali ketas 0 ja siisluua partitsioon esmane esimese ketta valimiseks ja uue sektsiooni loomiseks, kasutades draivi kogu jaotamata ruumi.
  • Jätkake seadistamist. Valige partitsioon, mille lõite varem, kui teil palutakse partitsioon luua.

Eemaldage olemasolev süsteem reserveeritud sektsioon

Pärast Windowsi installimist võib olla võimalik süsteemireserviga sektsioon eemaldada. Süsteemi reserveeritud sektsiooni ei saa siiski kustutada. Kuna alglaaduri failid on sellele salvestatud, ei käivitu Windows selle sektsiooni kustutamisel korralikult.

Süsteemi reserveeritud sektsiooni kustutamiseks peate esmalt viima alglaadimisfailid sektsioonist System Reserved Windowsi peamisele draivile. Ja see on raskem, kui see kõlab. See hõlmab registriga jamamist, erinevate failide kopeerimist draivide vahel, BCD poe värskendamist ja põhisüsteemi draivi muutmist aktiivseks sektsiooniks. Windows 8 puhul hõlmab see ka Windowsi taastekeskkonna keelamist ja uuesti lubamist. Seejärel peate ruumi taastamiseks eemaldama jaotise System Reserved ja suurendama oma olemasolevat sektsiooni.

Kõik see on võimalik ja leiate veebis mitmesuguseid juhendeid, mis juhatavad teid protsessi läbi. Kuid Microsoft ei toeta tehnikat ametlikult ja me ei soovita seda ka. Teenite väga väikese ruumi - vähem kui paarsada MB, mida partitsioon System Reserved kasutab -, kui maksate oma operatsioonisüsteemi sassi ja kaotate võimaluse kasutada BitLockeri draivikrüptimist.

Siit leiate viite, miks te ei tohiks süsteemi reserveeritud sektsiooni lihtsalt kustutada. Süsteemi reserveeritud partitsiooni kustutamiseks kasutasime GPartedi partitsiooniredaktorit Ubuntu otse-CD-l ja seejärel tegime Windowsi põhisüsteemi partitsiooni alglaaditavaks, proovimata alglaadimisfaile kopeerida. Nägime teadet, mille kohaselt puuduvad meie alglaadimise konfiguratsiooniandmed ja peame oma arvuti Windowsi installikandjal parandama.

SEOTUD:10 nutikamat viisi, kuidas Linuxit Windowsi arvuti parandamiseks kasutada

See sektsioon võib tunduda, et see ajab teie draivi segamini ja raiskab ruumi, kuid see täidab olulisi funktsioone ja selle eemaldamine ei vabasta peaaegu üldse ruumi. Parem on partitsiooni lihtsalt ignoreerida ja kui te tõesti ei soovi, et see seal oleks, hoiduge selle loomisest Windowsi installimise ajal.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found