Kuidas kasutada oma iPhone'i isiklikku leviala arvuti või Maci sidumiseks

Kui olete väljas ja vaba WiFi pole saadaval, saate oma iPhone'i Interneti-ühendust kasutada mõnes muus seadmes, näiteks sülearvutis või tahvelarvutis. Seda funktsiooni nimetatakse iPhone'is isiklikuks leviala (tuntud ka kui lõastamine) ja saate seda kasutada Wi-Fi või USB kaudu.

Mida peate jagamise kohta teadma

SEOTUD:Kuidas siduda oma Android-telefoni ja jagada selle Interneti-ühendust teiste seadmetega

Esiteks: mitte iga mobiilsideoperaator ei sisalda seda funktsiooni igas plaanis. Kui teie mobiilsidepakett ei luba sidumist, ei pruugi te oma iPhone'i seadete ekraanil valikut Isiklik leviala üldse näha. Sellele juurdepääsu saamiseks peate võib-olla maksma lisatasu.

Teiseks on oluline meeles pidada, et kui kasutate oma iPhone'i andmesideühendusena, kasutate oma mobiilset andmesidepaketti ja sellisena arvestatakse sellesse ka juhul, kui teil on andmeside ülempiir. Kui teil on piiramatu andmemaht või mahukad mahud, ei pruugi see teid häirida, kuid muidu soovite oma iPhone'iga hotspotina ühenduse loomisel arvestada sellega, milleks arvutit kasutate.

Isegi kui teil on piiramatu andmemahtu, on teil suur tõenäosus, et teil on piiratud hulga andmete jagamist - või vähemalt kiiret jagamist. Teie operaator võib teilt lisamaksu nõuda, kui vajate rohkem jagamisandmeid. Kontrollige oma mobiilsidepaketti, et saada lisateavet plaani leviala või lõastamisvõimaluste kohta.

Lõpuks kulutab WiFi jagamine ka telefoni aku kiiremini. Kui võimalik, ühendage oma iPhone toiteallikaga - või ühendage see USB-kaabli kaudu sülearvutiga. Keelake hotspot kindlasti ka siis, kui te seda ei kasuta.

Kuidas oma iPhone'i isiklik leviala sisse lülitada

IPhone'iga ühenduse loomiseks ja selle andmeside kasutamiseks on kolm võimalust: Wi-Fi, Bluetooth ja USB. Isikliku leviala sisselülitamisel saate kasutada mõnda neist kolmest võimalusest - te ei pea seadeid muutma.

Kõigepealt avage rakendus Seaded ja puudutage valikut „Isiklik leviala”, et pääseda juurde isikliku leviala sätetele.

Enne kui midagi muud teha, saate (ja peaksite) puudutama valikut „Wi-Fi parool”, et muuta oma leviala parooli. Tugeva paroolita võivad kõik teie levialas olevad inimesed teie telefoniga ühenduse luua. Seega peaksite siia lisama tugeva parooli ka siis, kui te ei kavatse WiFi kaudu ühendust luua, kuna isikliku leviala sisselülitamisel edastatakse WiFi-võrk sellest hoolimata.

Kui see on tehtud, saate isikliku leviala sisse lülitada, kasutades personaalse leviala seadete ülaosas asuvat lülitit.

Järgmisena on aeg Wi-Fi, Bluetoothi ​​või USB kaudu ühendada oma sülearvuti leviala.

Looge WiFi-ühenduse kaudu oma leviala

Kõige tuttavam ja levinum viis iPhone'iga ühenduse loomiseks on WiFi. Selleks peate sellega lihtsalt ühenduse looma, nagu teete mis tahes WiFi-pöörduspunkti, olenemata sellest, kas kasutate Windowsi arvutit, Maci, iPadi või mõnda muud seadet. Valige lihtsalt oma iPhone WiFi-võrkude loendist.

Kui loote ühenduse esimest korda, peate sisestama varem määratud parooli.

Kui kõik läheb hästi, peaks teie sülearvutis või muus seadmes olema Internet.

Kui teie või keegi teine ​​on teie iPhone'i isikliku levialaga ühendatud, kuvatakse ülaosas sinine riba ja see näitab, kui palju ühendusi on.

Looge Bluetooth-ühenduse kaudu oma leviala

WiFi ja USB on kiiremad kui Bluetooth, kuid eelistaksite hotspotiga ühenduse loomiseks kasutada Bluetoothi, saate ka seda teha.

Windowsis

Windowsi arvutist Bluetoothi ​​kaudu ühenduse loomiseks klõpsake kõigepealt süsteemses salves Bluetoothi ​​ikooni ja valige „Liitu isikliku võrguga”.

Järgmisena klõpsake vasakus ülanurgas valikul „Lisa seade”.

Valige kuvataval ekraanil oma iPhone ja klõpsake jätkamiseks nuppu „Järgmine“.

Nagu iga teine ​​Bluetooth-ühendus, kuvatakse teile arvutis ja iPhone'is paarikood. Võrrelge kahte pääsukoodi ja kui need on samad, puudutage oma iPhone'i ekraanil nuppu „Pair” ja Windowsi paari ekraanil valikut „Yes”.

Lubage oma Windowsi masinal vajalikud failid teie süsteemi installida.

Kui olete lõpetanud, saate oma iPhone'i pöörduspunktina ühendamiseks paremklõpsata. Olete valmis Internetis surfama, e-posti kontrollima, vestlema ja nii edasi.

Macis

Macis avage jaotis Süsteemieelistused> Bluetooth, leidke oma iPhone loendist ja klõpsake oma iPhone'i kõrval nuppu „Sidumine”.

Teie Maci ekraanil ja iPhone'is kuvatakse teile paarikood.

Kui koodid vastavad, puudutage ühenduse kinnitamiseks nuppu „Sidumine”.

Nüüd klõpsake oma Maci menüüribal Bluetoothi ​​sümbolil, tõstke loendis esile oma iPhone ja klõpsake nuppu „Ühenda võrguga”.

Nüüd pääsete Internetti oma iPhone'i Bluetooth-ühenduse kaudu. Kui soovite ühenduse katkestada, klõpsake veel kord Bluetoothi ​​sümbolil, valige oma iPhone ja seejärel käsk „Katkesta ühendus võrguga”.

Ühendage oma leviala USB-kaabli abil

USB kaudu ühendamine on kaugelt kõige lihtsam viis telefoni ühendamiseks. Niikaua kui isiklik leviala on sisse lülitatud, peate vaid ühendama telefoni USB-kaabli abil ja teil peaks olema hea minna.

Meie Windowsi võrguadapterites näeme, et oleme ühendatud ühenduse abil „Apple Mobile Device Ethernet”.

Macis näeme võrguseadetes, et meie iPhone on ühendatud meie USB-ühenduse kaudu.

Milline meetod on parim?

Kõigist meetoditest on USB kiireim, kuid kõige ebamugavam, eeldades, et teie iPhone oleks füüsiliselt arvutiga ühendatud. Sellegipoolest on ülilihtne seadistamine, mis nõuab nullkonfiguratsiooni.

Kasutades Speedtest.net-i ja läbi viinud mõned põhitestid, nägime oma isikliku mobiilse andmesideühenduse kiirust 3,7mbps allapoole, 4,3 ülespoole ja pinge umbes 60 ms.

Bluetooth on turvalisem kui WiFi, kuid kõige aeglasem kolmest, mis nõuab ka kõige rohkem seadistamist, kuigi kui see on tehtud, ei pea te selle pärast uuesti muretsema.

Nägime kiirust umbes .8mbps allapoole, .8 üles ja jälle 60mg ping korda.

WiFi on kõige populaarsem ühenduse loomise viis, kuid on ebakindel, kui te ei kasuta tugevat parooli - seega veenduge, et olete selle määranud. Sellega on ka ühenduse loomine väga lihtne, vaja on nimetatud parool sisestada ainult üks kord ja peaaegu sama kiiresti kui USB.

Üldiselt oli meie WiFi-leviala kiirus 3,7mbps, 2,7mbps ja 30ms pinge.

Seda öeldes, kui te ei soovi oma telefoni USB-kaabli abil arvutiga siduda (mis annab teile aku laadimise lisakasu), on Wi-Fi selgelt selge valik enamiku teie leviala ühenduste jaoks. Bluetoothi ​​valimiseks pole suurt põhjust, kuna see on aeglane, välja arvatud juhul, kui see on muidugi teie ainus valikuvõimalus - näiteks kui teie WiFi-adapter töötab ebakindlalt ja te ei leia USB-kaablit.

Pildikrediit: Patrick Strandberg / Flickr