Mis on USB silumine ja kas seda on Androidis lubatud lubada?

Kui olete kunagi proovinud oma Android-telefonis midagi täpsemat teha, olete tõenäoliselt kuulnud (või lugenud) mõistet „USB-silumine”. See on tavaliselt kasutatav valik, mis on Androidi arendajavalikute menüüs kenasti ära peidetud, kuid see on siiski midagi, mida paljud kasutajad võimaldavad ilma sellele järele mõeldes ja teadmata, mida see tegelikult teeb.

Näiteks kui olete kunagi pidanud kasutama ADB-d (Androidi silumissild) näiteks Nexuse seadmes tehasepildi välgutamiseks või seadme juurimiseks, siis olete juba USB silumist kasutanud, olenemata sellest, kas taipasite või mitte .

Lühidalt öeldes on USB-silumine viis, kuidas Android-seade saab USB-ühenduse kaudu suhelda Android SDK-ga (tarkvaraarenduskomplekt). See võimaldab Android-seadmel saada arvutist käske, faile ja muud sarnast ning võimaldab arvutil tõmmata olulist teavet, näiteks logifaile, Android-seadmest. Ja kõik, mida peate tegema, on selle saavutamiseks nuppu tähistada. Korralik, eks?

SEOTUD:Kuidas installida ja kasutada ADB-d, Android Debug Bridge'i utiliiti

Muidugi on kõigil varjukülg ja USB silumise jaoks on see turvalisus. Põhimõtteliselt hoiab USB silumise lubamise korral seade avatud, kui see on USB kaudu ühendatud. Under kõige rohkem olukorras pole see probleem - kui ühendate telefoni personaalarvutiga või kui soovite kasutada silumisilda, on mõttekas see kogu aeg lubada. Probleem tuleb mängu siis, kui peate telefoni ühendama tundmatusse USB-porti - näiteks avalikku laadimisjaama. Teoreetiliselt, kui kellelgi oleks juurdepääs laadimisjaamale, saaks ta USB-silumisega seadmest privaatset teavet tõhusalt varastada või mingisugust pahavara sellele suruda.

Hea uudis on see, et Google'il on siin sisseehitatud turvavõrk: arvuti silumine USB-silumise juurdepääsuks. Kui ühendate Android-seadme uude arvutisse, palub see teil USB-silumisühenduse kinnitada. Kui keelate juurdepääsu, ei avane ühendus kunagi. See on suur ebaõnnestumine, kuid kasutajad, kes ei pruugi teada, mis see on, võivad ühenduse siiski lihtsalt tahtlikult heaks kiita, mis on halb asi.

SEOTUD:Juhtum juurte vastu: miks Android-seadmed ei juurdunud

Teine asi, mida tuleb arvestada, on seadme turvalisus, kui see peaks kaduma või varastama. Kui USB-silumine on lubatud, võib kõigil võimalikel valesti tegijatel olla juurdepääs kõigele seadmes olevale -isegi kui sellel on kaitstud lukustuskuva. Ja kui seade on juurdunud, võiksite sellest ka loobuda: sel hetkel pole neid tegelikult midagi takistada. Tegelikult peaksite kindlasti veenduma, et Android-seadme haldur oleks installitud igale teile kuuluvale seadmele, nii et kui see kaob või varastatakse, saate oma andmed kaugjuhtimisega pühkida.

Ausalt öeldes ei pea te tõenäoliselt USB-silumist kogu aeg lubama, kui te pole arendaja. Lubage see siis, kui peate seda kasutama, siis keelake see, kui olete lõpetanud. See on kõige ohutum viis sellega toime tulla. Muidugi, see on veidi ebamugav. kuid see on väärt kompromissi.