Hiire DPI ja küsitlusmäärad on selgitatud: kas neil on mängude jaoks tähtsust?

Mänguhiiri reklaamitakse kõrgete DPI-de ja küsitlusmääradega. Kuid mida need spetsifikatsioonid tegelikult tähendavad ja kas kõrgemad väärtused on tõesti kasulikud?

SEOTUD:Kuidas valida õige mänguhiir

Need näitajad on mängijatele üldiselt kõige olulisemad, mistõttu näete mänguhiirte reklaamides ja pakenditel silmatorkavalt kuvatud väärtusi. Veebi sirvimisel ega arvutustabeliga töötamisel ei ole vaja suurt täpsust ega võimalikult kiiret reageerimisaega. Ja te ei pea selle pärast isegi eriti muretsema, kui te ei mängi selliseid mänge, kus on oluline konkurentsieelis. Väidetavalt võib hea täpsusega hiir olla oluline ka graafikutele ja disaineritele. Vaatame siis, mida need spetsifikatsioonid tähendavad.

Hiirte optilised alused

Oli aeg, kui arvutihiir sisaldas kummipalli, mis veeres (ja korjas mustust), kui seda üle hiirematti liigutasite. Palli liikumise tõstsid mehaanilised rullid, mis muutsid hiire liikumise selliseks, mida teie arvuti mõistis. Need päevad on möödas ja täna on meil optilised ja laserhiired.

Kaasaegsed optilised hiired sisaldavad valgust - tavaliselt punast - ja väikest kaamerat. Hiirt ringi liikudes paistab valgus hiire all olevale pinnale ja kaamera teeb sadu pilte sekundis. Hiir võrdleb pilte ja määrab hiire liigutamise suuna. Seejärel saadab hiir need liikumisandmed hiire sisendina teie arvutisse ja arvuti liigutab kursori teie ekraanil. Laserhiired toimivad sarnaselt, kuid nähtava valguse asemel kasutavad infrapunavalgust.

DPI selgitatud

Punktid tolli kohta (DPI) on hiire tundlikkuse mõõtmine. Mida kõrgem on hiire DPI, seda kaugemale kursor ekraanil liigub, kui hiirt liigutate. Kõrgema DPI-seadega hiir tuvastab väiksemad liikumised ja reageerib neile.

Kõrgem DPI pole alati parem. Kui soovite hiirt veidi liigutada, ei taha te, et teie hiirekursor kogu ekraanil lendaks. Teisest küljest aitab kõrgem DPI-seade hiirt tuvastada ja reageerida väiksematele liigutustele, nii et saate asjadele täpsemalt osutada. Oletame näiteks, et mängite esimese isiku tulistamismängu. Snaipripüssiga suumimisel ja täpselt väikeste sihtmärkide poole püüdmisel võib kõrge DPI olla väärtuslik, võimaldades väikeste hiireliigutustega sujuvalt sihtida. Kui mängite mängu tavaliselt ilma suumitud täpsuspüssita, võib see kõrge DPI olla liiga tundlik. Seetõttu on paljudel tipptasemel mänguhiirtel nupud, mida saate mängu mängides käigu pealt DPI-seadete vahel vahetada.

Samuti näete, miks tundlikumad hiired on disainerite jaoks atraktiivsed, kes peavad oma kujunduses minutilisi muudatusi tegema.

DPI erineb tavalisest hiire tundlikkuse seadest. DPI viitab hiire riistvaralisele võimekusele, samas kui tundlikkus on vaid tarkvara seade. Oletame näiteks, et teil on väga odav madala DPI-ga hiir ja väntate tundlikkust. Kui proovisite sihtida väikestele sihtmärkidele, näete hiirekursorit seda liigutades ringi hüpates. Hiire riistvara pole nii tundlik, nii et see ei tuvasta väiksemaid liikumisi. Teie operatsioonisüsteem lihtsalt kompenseerib selle, kui liigutate kursori kaugemale, nii et liikumine pole nii sujuv.

Kõrge DPI-ga hiire saab siduda ka madala tundlikkusega seadega, nii et kursor ei lenda seda liigutades üle ekraani, kuid liikumine jääb sujuvaks.

Kõrge DPI-ga hiired on kasulikumad, kui teil on kõrgema eraldusvõimega monitor. Kui mängite mängu madala eraldusvõimega 1366 × 768 sülearvuti ekraanil, ei pea te tingimata nii suurt DPI-d. Teisest küljest, kui mängite mängu 3840 × 2160 4K ekraanil, võimaldab kõrgem DPI teil hiirekursorit sujuvalt üle ekraani liigutada, ilma et peaksite hiirt üle kogu laua lohistama.

Valimisprotsent on selgitatud

Hiire valimisprotsent on see, kui tihti ta oma asukohast arvutisse teatab. Valimissagedust mõõdetakse Hz-des. Kui hiire valimissagedus on 125 Hz, teatab ta oma asukohast arvutisse 125 korda sekundis - või iga 8 millisekundi järel. 500 Hz sagedus tähendab, et hiir teatab oma asukohast arvutile iga 2 millisekundi järel.

Suurem küsitlussagedus võib vähendada viivitust, mis tekib hiire liigutamise ja selle kuvamise vahel ekraanil. Teisest küljest kasutab suurem valimisprotsent rohkem protsessori ressursse, kuna protsessor peab hiirelt oma positsiooni sagedamini pärima.

Hiir, mis ametlikult toetab kõrgemat valimisprotsenti, võimaldab teil tavaliselt oma juhtpaneelil valida valimisprotsendi. Mõnel hiirel võivad olla ka riistvaralülitid, et oma valimissagedust lennult reguleerida.

Kas kõrgem DPI ja küsitlusmäär on parem?

DPI ja küsitluste määr on suure arutelu objekt. Kõigil on oma arvamus ja isegi mõned mänguhiirte tootjad on öelnud, et DPI on üsna ebaoluline spetsifikatsioon, millest rääkida. Äärmiselt kõrge DPI põhjustaks hiire nihutamisel hiirekursori lendamise kogu ekraanil. Sel põhjusel ei ole kõrgem DPI tingimata hea. Ideaalne DPI sõltub mängitavast mängust, ekraani eraldusvõimest ja sellest, kuidas eelistate hiirt kasutada.

Kõrgem valimissagedus võib olla kasulik, kuid vahe 500 Hz ja 1000 Hz vahel on raskesti märgatav. Kõrgem valimisprotsent kasutab ka rohkem protsessori ressursse, nii et valimisprotsendi liiga kõrgeks määramine raiskab protsessori ressursse lihtsalt ilma kasu. See ei pruugi tingimata moodsa riistvara probleem olla, kuid tootjatel pole mõtet lasta välja hiiri üle 1000 Hz valimissagedusega.

Kõrgem DPI ja küsitluste määr võib olla kasulik, kuid see pole veel kõik. On hea võimalus, et pärast hinnalise mänguhiire ostmist vähendate DPI-d alla maksimaalse väärtuse. Teil pole kindlasti kõige kõrgema DPI ja küsitlussageduse seadetega hiirt vaja. Need spetsifikatsioonid ei ole lihtne jõudluse mõõtmine nagu protsessori kiirus - need on keerukamad kui see. Hea mänguhiiri valimisel on palju muid tegureid, sealhulgas suurus, kaal, haare stiil ja nuppude asetamine.

Pildikrediit: Sam DeLong Flickris, Andy Melton Flickris, 世 書 名 付 Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found