Peegeldage teleri ekraanil arvuti ekraani Google'i Chromecastiga

Kas soovite oma arvuti ekraani telerisse panna? Saate selle ühendada HDMI-kaabli abil, kuid siis sõltub teie arvuti paigutus kaabli pikkusest. Google'i Chromecasti abil saate aga peegeldada mis tahes brauseri vahekaarti või kogu töölauda - juhtmeta - vaid mõne hiireklõpsuga.

  1. Avage oma arvutis Google Chrome - vajate seda ekraani peegeldamiseks.
  2. Klõpsake Chrome'i menüünuppu ja valige loendist „Cast”.
  3. Klõpsake kuvataval rippmenüül Chrome'i vahekaardi valamiseks, kogu töölaua ülekandmiseks või video toetatud veebisaidilt, näiteks Netflixist.

See funktsioon on nüüd Google Chrome'i sisse ehitatud, nii et erinevalt Chromecasti algusaegadest ei vaja te selle tegemiseks enam Google Casti laiendust. Kuid peate siiski kasutama Google Chrome'i. Te ei saa kasutada mõnda muud brauserit, nagu Mozilla Firefox või Microsoft Edge.

Ülekandmine Chrome'ist

Kui ostsite äsja Chromecasti, peate enne jätkamist kõigepealt oma telefoni või tahvelarvutisse installima rakenduse Google Home ja selle seadistama. Kui vajate abi, vaadake meie Chromecasti seadistamise juhendit.

Ülekandmise alustamiseks võite klõpsata akna paremas servas oleval Chrome'i menüül ja valida „Cast” või paremklõpsata praegusel lehel ja valida „Cast”.

Esmakordsel dialoogi Cast ülekandmisel näete valikut „Luba pilvepõhistesse teenustesse nagu Google Hangouts ülekandmine”, mis võimaldab teil brauseri vahelehed otse Google Hangoutsi ja muudesse teenustesse nagu Cast for Education, mis on mõeldud klassiprojektoritele .

Näiteks kui jätate selle valiku lubatuks ja osalete Google Hangouti videokõnes, saate Chrome'is valida valiku „Ülekandmine” ja teie Google Hangoutsi kõne kuvatakse valikuna kõigi Chromecasti seadmete kõrval. Valige see videokõnes teisele inimesele ülekandmiseks.

Selle märkeruudu lubamisel pole negatiivset külge. See annab teile lihtsalt rohkem võimalusi. Midagi ei voogesitata Google Hangoutsis ega mujal, kui te ei ütle Chrome'ile, et ta seal üle läheks.

Valige „OK, sain aru” ja tulevikus näete väiksemat ülekandedialoogi.

Ülekandmisel saate klõpsata nupul „Cast to” kõrval oleval noolel, et valida, mida soovite jagada.

Enamikelt veebisaitidelt ülekandmisel võite klõpsata väikesel rippmenüü noolel, et valida kas aktiivne vahekaart või kogu töölaud.

Vahekaardi Brauser ülekandmine

Vahelehe ülekandmiseks valige „Vahekaart ülekandmine“ ja klõpsake loendis oma Chromecasti. Kui te ei vali ühtegi allikat, alustab Chromecast vaikimisi vahekaardi ülekandmist.

See peaks automaatselt tuvastama, kui see on võrgus. Kui seda loendis ei kuvata, veenduge, et see oleks võrgus. Näiteks peate võib-olla teleri sisse lülitama, kui toite Chromecasti oma teleri USB-pordi kaudu.

Vahelehe ülekandmisel näete brauseri vahekaardil tähest "X" vasakul sinist ikooni "Cast".

Helitugevuse reguleerimiseks või vahelehe ülekandmise lõpetamiseks paremklõpsake lehel ja valige „Cast” või klõpsake menüünuppu ja valige „Cast”. Uuesti kuvatakse ülekandedialoog, mis pakub helitugevuse juhtimist ja nupu „Peata”, mis peatab ülekande.

Soovi korral saate selle dialoogi sulgeda, klõpsates nupul „X”, mis peidab selle. Chrome lõpetab ülekande ainult siis, kui sulgete vahelehe või klõpsate nupul „Peata”.

Töölaua ülekandmine

Töölaua ülekandmiseks valige allikate loendist „Cast desktop” ja klõpsake siis Chromecastil, kuhu soovite üle kanda.

Kui proovite kogu töölaua ülekandmist, palutakse teil valida täpselt, mida soovite oma töölaual jagada ja kas soovite ka heli jagada.

Ekraani ülekandmise ajal näete teadet „Chrome Media Router jagab teie ekraani [ja heli]”. ekraani allservas. Edastamise lõpetamiseks klõpsake nuppu „Lõpeta jagamine”.

Selle sõnumi välistamiseks klõpsake nuppu „Peida“. See ilmub uuesti, kui lähete tagasi Chrome'i aknasse, mis võimaldab teil ülekande lõpetada.

Toetatud veebisaidi ülekandmine

Mõnel veebisaidil - näiteks YouTube ja Netflix - on Chromecasti eritugi. Nendel veebisaitidel näete video- või helipleieris spetsiaalset ülekandmise ikooni.

See sarnaneb sellega, kuidas teie Chromecast töötab YouTube'i, Netflixi ja muude Androidi ja iOS-i seadmete toetatud rakendustega.

Võite klõpsata sellel ikoonil või valida Chrome'i menüüs tavalise valiku „Cast”. Kui kasutate Chrome'i menüüd, klõpsake ikooni „Valige allikas” ja valige loendist veebisait.

Kui alustate ülekandmist sellisel saidil midagi konkreetset valimata, valib Chrome brauseri vahelehe valamise asemel veebisaidilt automaatselt ülekande.

Toetatud veebisaidilt ülekandmine erineb vahekaardi ülekandmisest. Teie Chromecast voogesitab video otse, nii et jõudlus on parem ja sujuvam kui vahekaardi peegeldamisel. Liides muutub ka omamoodi kaugjuhtimispuldiks, millel on Chromecastile ülekantava video või heli taasesituse juhtnupud.

Aga Google Cast'i laiendus?

Google Cast laiendus on endiselt saadaval, kuid see ei tee palju. See pakub lihtsalt ühe klõpsuga tööriistariba ikooni, millel saate klõpsata, et pääseda juurde Chrome'i sisseehitatud funktsioonile „Cast”. Selle funktsiooni kasutamiseks saate alati lihtsalt paremklõpsata praegusel lehel või avada menüü - see säästab teid vaid ühe klõpsuga.

Varem oli see laiendus ainus viis Chrome'ist ülekandmiseks. See pakkus ka lisavõimalusi, näiteks võimalust muuta ülekandevideo kvaliteeti ja edastada ainult heli kindlalt vahekaardilt. Näib, et need valikud pole enam saadaval.

SEOTUD:Kuidas seadistada kogu maja heli odavalt Google Chromecasti abil

Google Chromecast on väga mitmekülgne voogesitusseade, millel on palju potentsiaali ja mida saate palju teha brauseri vahekaardil. Lisaks saate oma Chromecasti kohandada ka kohandatud taustapiltidega.

Nüüd on olemas isegi Chromecasti heli, nii et saate kogu maja heli voogesituse seadistada mõne Chromecast Audio seadmega.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found