Kuidas lubada ja kasutada Windows 10 uusi sisseehitatud SSH-käske

Microsoft teatas, et toob 2015. aastal Windowsi integreeritud OpenSSH-i kliendi. Nad on selle lõpuks teinud ja SSH-klient on peidetud Windows 10 Fall Creators Update'i. Nüüd saate Windowsiga luua ühenduse Secure Shelli serveriga ilma PuTTY või mõne muu kolmanda osapoole tarkvara installimata.

Uuenda: Sisseehitatud SSH klient on nüüd Windows 10 aprill 2018 värskenduses vaikimisi lubatud. Kui teil pole seda veel arvutis, saate värskenduse hankida järgmiselt.

PuTTY-l võib siiski olla rohkem funktsioone. GitHubi projekti vigade jälgimise andmetel toetab integreeritud SSH klient praegu ainult ed25519 võtmeid.

Kuidas installida Windows 10 SSH-klient

SEOTUD:Mida uut on Windows 10 sügisloojate värskenduses, mis on nüüd saadaval

SSH-klient on küll osa Windows 10-st, kuid see on „valikuline funktsioon”, mida pole vaikimisi installitud.

Selle installimiseks minge jaotisse Seaded> Rakendused ja klõpsake jaotises Rakendused ja funktsioonid valikul „Halda valikulisi funktsioone”.

Klõpsake installitud funktsioonide loendi ülaosas nuppu „Lisa funktsioon”. Kui SSH-klient on juba installitud, kuvatakse see siin loendis.

Kerige alla, klõpsake valikut „OpenSSH klient (beeta)” ja klõpsake nuppu „Installi”.

Windows 10 pakub ka OpenSSH-serverit, mille saate installida, kui soovite oma arvutis SSH-serverit käitada. Selle peaksite installima ainult siis, kui soovite tegelikult oma arvutis serverit käitada, mitte ainult mõnes teises süsteemis töötava serveriga ühenduse loomiseks.

Kuidas kasutada Windows 10 SSH-klienti

Nüüd saate SSH-klienti kasutada, käivitades ssh käsk. See töötab kas PowerShelli aknas või käsuviiba aknas, nii et kasutage seda, mida soovite.

PowerShelli akna kiireks avamiseks paremklõpsake nuppu Start või vajutage Windows + X ja valige menüüst „Windows PowerShell”.

Ssh-i süntaksiga tutvumiseks käivitage see lihtsalt:

ssh

Kui näete veateadet, mille kohaselt käsku ei leitud, peate välja logima ja uuesti sisse logima. Samuti töötab arvuti taaskäivitamine. See ei tohiks olla vajalik, kuid see on beetafunktsioon.

SEOTUD:SSH-serveriga ühenduse loomine Windowsist, macOS-ist või Linuxist

See käsk töötab samamoodi nagu ühenduse loomine SSH-serveriga ssh käsk muudes opsüsteemides, näiteks macOS või Linux. Selle süntaks ehk käsurea suvandid on samad.

Näiteks SSH-serveriga saidil ssh.example.com ühenduse loomiseks kasutajanimega "bob" käivitate:

ssh [email protected]

Vaikimisi proovib käsk luua ühenduse porti 22 töötava SSH-serveriga, mis on vaikimisi. Võimalik, et peate siiski looma ühenduse teises serveris töötava serveriga. Seda saate teha, määrates pordi -p lüliti. Näiteks kui server aktsepteerib ühendusi pordis 7777, käivitate:

ssh [email protected] -p 7777

Nagu teistel SSH-klientidel, palutakse teil esmakordsel ühenduse loomisel hosti võti vastu võtta. Seejärel saate käsurea keskkonna, mida saate kasutada käskude käivitamiseks kaugsüsteemis.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found