Windows 10 tegevuskeskuse kasutamine ja kohandamine

Tegevuskeskusega on Windows 10 lõpuks keskne koht teadete ja kiirete toimingute elamiseks. Selle kasutamiseks ja kohandamiseks tehke järgmist.

Kõige kauem on Windowsi märguanded olnud nali. Isegi Windows 8-s, mis pakkus lõpuks röstimärguandeid, mis võivad hüpata ja siis aeguda, ei olnud võimalik näha aegunud märguandeid, mis teil võib-olla puudu oleks. Windows 10 parandab selle slaidiliiduga Action Center, mis rühmitab ja kuvab märguandeid, ning pakub juurdepääsu ka kiiretele toimingutele, nagu WiFi, Vaikne tund ja Öövalgus.

Action Centeri kasutamine on lihtne ja see on ka üsna kohandatav.

Vaadake märguandeid tegevuskeskuses

Röstsaia märguanded valitsevad Windows 10-s endiselt, libistades töölaua paremast allservast (just tegumiriba teavitusala kohal) välja alati, kui rakendus peab teile midagi teada andma.

Kui te ise märguannet ei lükka, kaob see umbes kuue sekundi pärast automaatselt. Kui teil on uusi märguandeid, muutub tegevuskeskuse ikoon märguandealal valgeks ja kuvab numbrimärgi, mis näitab, kui palju uusi märguandeid on (vasakul allpool). Kui uusi märguandeid pole, näib see ikoon tühi ja märkideta (paremal).

Klõpsake sellel ikoonil (olenemata olekust), et avada Action Center - paan, mis libiseb teie ekraani paremast servast välja. Tegevuskeskus näitab kõiki teie hiljutisi märguandeid rakenduste kaupa.

Kui klõpsate tegevuskeskuses märguandel, sõltub see, mis juhtub teid teavitanud rakendusest. Enamasti on teatel klõpsamine midagi asjakohast. Näiteks klõpsates sellel ülaltoodud näidispildil sellel OneDrive'i ekraanipildi märguandel, avaneb OneDrive kõnealusesse kausta ja tõstetakse esile konkreetne fail.

Mõnikord selgitatakse teatises sellel klõpsamise tulemusi. Meie näites käivitatakse see värskendus Razer Synapse'i teate klõpsamisel saadaoleva värskenduse kohta.

Kustutage märguanded tegevuskeskusest

Kui hõljutate hiirega tegevuspaanil mõne konkreetse märguande kohal, võite selle teate ekraanilt kustutamiseks klõpsata paremas ülanurgas oleval nupul „Kustuta” (X). Pange tähele, et kui tühjendate märguande, pole seda kuidagi võimalik taastada.

Kõigi rakenduste rühma märguanded saate kustutada, hõljutades kursorit rakenduse nime kohal ja klõpsates seal kuvataval nupul „Kustuta”.

Ja lõpuks, saate kustutada kõik märguanded, klõpsates tegevuskeskuse paremas alanurgas (vahetult kiirtoimingute nuppude kohal) oleval tekstil „Kustuta kõik”.

Kohanda märguandeid

Sa ei saa palju kohandada selle kohta, kuidas tegevuskeskus märguandeid kuvab, kuid teavituste endi kohandamiseks on võimalusi. Kõik see juhtub rakenduses Seaded, nii et selle käivitamiseks vajutage klahvi Windows + I ja seejärel klõpsake suvandil "Süsteem".

Valige seadete lehel „Süsteem” kategooriale „Märguanded ja toimingud”.

Paremal paanil kerige alla jaotiseni „Märguanded” ja leiate vajaliku.

Siin on põhiseadete ülevaade:

  • Märguannete kuvamine lukustuskuval: Lülitage see välja, et vältida kõigi märguannete kuvamist, kui teie arvuti on lukustatud.
  • Meeldetuletuste ja sissetulevate VoIP-kõnede kuvamine lukustuskuval: Märguannete väljalülitamine lukustusekraanil võimaldab endiselt kuvada meeldetuletusi ja sissetulevaid kõnesid. Lülitage see seade välja, et ka lukustuskuval seda tüüpi teated keelata.
  • Kuva mulle Windowsi tervituskogemus ja Hankige näpunäiteid, nippe ja soovitusi: Lülitage need kaks seadet välja, kui te pole huvitatud näpunäidete, ettepanekute või reklaamide nägemisest.
  • Hankige rakenduste ja teiste saatjate märguandeid: Märguannete täielikuks keelamiseks lülitage see seade välja.

Kui kerite paremal paanil veidi allapoole, näete üksikute saatjate märguandeseadeid („saatjad” on need, mida Windows kutsub rakendusteks ja muudeks teatiste allikateks).

Pange tähele, et kõiki installitud rakendusi ei pruugi siin näha. Mõnel rakendusel on oma märguandeseaded, mille peate seadistama rakenduses. Siiski on selles jaotises konfigureeritavad kõik rakendused, mille saate Windowsi poe kaudu, nagu ka paljud töölauarakendused.

Lülitage mis tahes loendis oleva rakenduse lüliti välja, et sellest märguanded keelata.

Klõpsake rakenduse nimel, et avada teine ​​leht, mis võimaldab teil selle rakenduse sätteid üksikasjalikumalt kohandada.

Rakenduse seadete lehel saate rakenduse märguanded keelata, valida, kas kuvatakse ribareklaame või esitatakse helisid, takistada märguannete lisamist tegevuskeskusesse ja isegi juhtida märguannete arvu, mida rakendus saab toimingus kuvada Keskus.

SEOTUD:Kuidas seadistada teateid Windows 10 tegevuskeskuses

Lehe allservast leiate tegevuskeskusest rakenduse märguannete prioriteedi juhtimise juhtnupud, mis võimaldavad teil (vähemalt mingil määral) juhtida, kus tegevuskeskuse loendis need märguanded kuvatakse.

Ja veel üks näpunäide teile: kui see teile mingil põhjusel üldse ei meeldi, võite tegevuskeskuse üldse keelata.

Kiirklahvide kohandamine

Tegevuskeskuse allosas näete neli või kaheksa kiirtoimingu nuppu, olenevalt teie ekraani suurusest ja eraldusvõimest. Vaikimisi sisaldavad need ülemisel real nuppe Focus Assist, Network, Night Light ja All Settings. Seotud toimingu tegemiseks (st öövalgustuse sisse- ja väljalülitamiseks) klõpsake nuppu.

Ja kui klõpsate nende nuppude kohal oleval tekstil „Laienda” ...

... paljastate kõik saadaolevad kiirtoimingu nupud.

Neid kiirtoimingu nuppe saate mõõdukalt kohandada. Ehkki te ei saa omaenda kohandatud kiirtoimingu nuppe lisada, saate juhtida, millised nupud toimingukeskuses kuvatakse ja millises järjekorras.

Rakenduse Seaded avamiseks vajutage klahvi Windows + I ja seejärel klõpsake suvandil „Süsteem”.

Valige seadete lehel „Süsteem“ kategooriale „Märguanded ja toimingud“.

Parempoolsel paanil, ülaosas, näete jaotist „Kiired toimingud” ja kõiki saadaolevaid kiirtoimingute nuppe.

Lohistage ükskõik millist neist nuppudest, et kohandada toimimiskeskuses kuvamise järjekorda.

Kui on nuppe, mida te pigem ei kuvaks tegevuskeskuses, klõpsake linki „Kiirete toimingute lisamine või eemaldamine”.

Konkreetsete nuppude sisse- või väljalülitamiseks kasutage saadud lehe lülitit.

Ja enne kui teate, näete oma tegevuskeskuses just sellist, nagu soovite.

Nagu näete, on Action Center Windowsi operatsioonisüsteemi teretulnud täiendus. Lõpuks on teil koht, kus võite näha märguandeid, millest võite puududa, ja teil on võimalus konkreetseid süsteemi seadeid kohe käeulatuses näha.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found