Mida tähendab HMU ja kuidas seda kasutada?

HMU on populaarne Interneti-lühend. Näete, et seda kasutatakse paljudes veebisituatsioonides. Siin on, mida see tähendab ja kuidas te seda kasutate.

Mida see tähendab

HMU on lühend "löö mind üles". See on kiire viis käskida kellelgi tulevikus teiega ühendust võtta või plaane teha. Näiteks võite öelda sõbrale: „HMU, kui soovite mängida Mario Kart, Või HMU, kui linna tagasi jõuate. " Enamasti kasutatakse HMU-d sotsiaalsetes või mitteametlikes äriringkondades.

Mõned inimesed kasutavad HMU-d ka selleks, et keegi küsiks neilt midagi, näiteks: "Ta HMU küsib raha" või "Ta on HMU kohtinguks". See kasutus on kooskõlas mõistega "tabanud", mis on tavaline tegelik släng selle jaoks, kui keegi teilt midagi küsib.

Tasub mainida, et "löömine" võib tähendada ka seda, et soovite minna kindlasse kohta. Näiteks võite teie ja teie sõbrad kaupmehele Joe’sid “lüüa”. Muidugi pole sellel kasutusel lühendit, nii et pöörduge tagasi käsitletava teema juurde.

HMU ajalugu

Fraas “tabas mind üles” on lahutamatu 90ndate hiphopikultuurist. Selle kümnendi jooksul kasutasid paljud inimesed (mitte ainult narkodiilerid) üksteisega suhtlemiseks ühesuunalisi peipereid. „Suhtlemine” pole ilmselt õige sõna, kuna need seadmed ei suutnud tekstipõhiseid sõnumeid vastu võtta. Selle asemel said nad telefoninumbrid. Keegi helistaks teie telefonist teie piiparile („piiks”). Teie piipar süttib, teeb kuuldava piiksu ja ekraanile ilmub telefoninumber, mille otsisite, et saaksite inimesele tagasi helistada.

“Hit up” kasvas välja väga spetsiifilistelt leheotsimise reeglitest. Räpparid kasutasid seda fraasi sadades populaarsetes lugudes ja sellel oli mitmekülgne tähendus. Nüüd on see fraas tihedalt seotud mobiiltelefonidega, mis on vaieldamatult kutserite tänapäevane versioon.

Meie väikese lühendi HMU ajalugu pole kaugeltki nii huvitav kui kõik see. Vaadake, see tuli nagu mitte kuskilt. HMU ilmus esmakordselt Urban Dictionary'is 2009. aastal ja muutus 2010. aasta lõpuks populaarseks.

Facebooki 2010. aasta Memoloogia aruande kohaselt läks HMU haruldusest aasta suurimaks trendiks. Viitamiseks ei mainitud seda lühendit isegi 2009. aasta Memoloogia aruandes.

Google Trendsi andmetel jõudsid HMU otsingud tipptasemele 2010. aastal ja jõudsid umbes aasta pärast tasemele. See ei tähenda tingimata, et see fraas on vähem populaarne kui varem. Kui midagi, siis HMU definitsiooni otsitakse tõenäoliselt vähem, kuna seda kasutatakse nüüd nii sageli, enamik inimesi teab, mida see tähendab.

Kuidas HMU-d kasutada?

Jällegi on HMU lühend "tabas mind". Seda on lihtne kasutada ja enamik inimesi saab sellest aru. Niisiis, kasutage lihtsalt HMU-d alati, kui soovite öelda "löö mind üles".

Võite öelda: "HMU, kui koju jõuate" või "HMU, kui soovite hängida." Jällegi on see otsene lühend, nii et te ei pea muretsema kummalise grammatika ega muu pärast.

Kui soovite kirjeldada olukorda, kus sõber või tuttav saatis teid sinisest sõnumist, võiksite öelda: "Ta HMU just eelmisel nädalal" või: "Nad HMU-d küsivad sõitu".

Nagu teiste mitteametlike Interneti-lühendite puhul, ei kirjuta inimesed alati HMU suurtähtedega. Võib-olla näete seda ka väiketähtedega (hmu).


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found