Kuidas luua USB-mäluseadme installer Windows 10, 8 või 7 jaoks

Kui soovite Windowsi installida, kuid teil pole DVD-draivi, on õige installimiskandjalt käivitatava USB-välkmäluseadme loomine piisavalt lihtne. Siit saate teada, kuidas seda Windows 10, 8 või 7 jaoks teha.

Selles juhendis teeme lihtsa USB-draivi, mis toimib nagu installi-DVD ja laseb teil installida ühe Windowsi versiooni. Kui soovite luua USB-draivi, kust saate installida mitu Windowsi versiooni, järgige neid juhiseid.

Esimene samm: looge või laadige alla Windowsi installikandjale ISO

Enne USB-installidraivi loomist peab teie Windowsi installikandja olema saadaval ISO-failina. Kui teil on juba installi-DVD, saate seda kasutada ISO-faili loomiseks, kasutades igavesti kasutatavat väikest tasuta kasulikku utiliiti ImgBurn. Kui teil pole Windowsi installi DVD-d, saate Windows 10, 8 või 7 jaoks mõeldud ISO-failid alla laadida otse Microsoftilt.

Installeri loomiseks vajate ka vähemalt 4 GB mälupulka. Kopeerige sellest kindlasti kõik, mida soovite, sest see protsess kustutab selle. Kui teil on nii ISO kui ka mälupulk käes, olete valmis jätkama.

SEOTUD:Kuidas luua kettalt Windowsi ISO, kasutades rakendust ImgBurn

Teine etapp: looge installi USB-draiv Windowsi USB / DVD allalaadimistööriista abil

Kui teie ISO-fail on arvutisse salvestatud, on teie järgmine samm Windowsi USB / DVD-allalaadimistööriista allalaadimine ja installimine. Selle lehe, tegeliku allalaadimislehe ja tööriista enda kirjelduses räägitakse palju Windows 7-st ja isegi XP-st. Ärge laske sellel end muretseda. Tööriist töötab Windows 7, 8 ja isegi 10 korral suurepäraselt.

Kui tööriist on installitud, on USB-draivi loomine üsna lihtne protsess. Käivitage tööriist ja andke talle arvutis muudatuste tegemiseks luba. Klõpsake Windowsi ISO-faili leidmiseks nuppu „Sirvi“ ja seejärel klõpsake nuppu „Järgmine“.

Klõpsake järgmisel lehel nuppu „USB-seade”. Tööriist võib ka ISO-d DVD-le kirjutada, kui seda võimalust vajate.

Kasutatava rippmenüü abil saate valida USB-mälupulga, mida soovite kasutada. Kui te pole seda veel sisestanud, tehke seda kohe ja seejärel klõpsake nuppu Värskenda. Kui olete valinud õige draivi, klõpsake nuppu „Alusta kopeerimist”.

Kui teie USB-draivil on midagi juba olemas, näete järgmisena hoiatust selle vormindamise eest ja kaotate draivi salvestatud andmed. Klõpsake nupul „Kustuta USB-seade”. Kui alustasite värskelt vormindatud USB-draiviga, ei näe te seda hoiatust.

Nüüd peate lihtsalt ootama, kuni protsess lõpeb, mis võtab tavaliselt 15-20 minutit. Draiv vormindatakse ja failid kopeeritakse välkmäluseadmesse.

Kui protsess on lõppenud, saate allalaadimistööriista sulgeda.

Kui heidate pilgu File Exploreri mälupulgale, näete samu faile, mida näete, kui avaksite installi-DVD.

Ja nüüd, kui teil on installimise USB-draiv, saate seda kasutada arvuti käivitamiseks, kuhu soovite Windowsi installida. Võimalik, et peate arvutis oleva BIOS-iga nokitsema, et see saaks USB-lt käivitada või muuta alglaadimise järjekorda nii, et see käivituks kõigepealt USB-lt. Võimalik, et saate ketast kasutada isegi arvutites, mis ei toeta USB-lt käivitamist, kuid peate käivitatava CD loomiseks tegema täiendavaid samme.

SEOTUD:Kuidas käivitada arvuti kettalt või USB-draivilt


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found