Miks Microsoft kukutas Windowsi 3D-flippi (ja kuidas seda tagasi tuua)

Unusta pasjans ja miinijahtija. Parim mäng, mis Windowsiga kunagi kaasas oli, oli virtuaalne flipperilaud. Vilkuvate tulede ja arkaadihelide saatel tundus Windowsi 3D Pinball maagiana juba 1995. aastal ja on üllatavalt mängitav ka tänapäeval.

SEOTUD:Mis juhtus pasjanssi ja miinijahtijaga Windows 8 ja 10 puhul?

Kuid ärge kontrollige menüüd Start: Microsoft ei ole Space Cadet Pinballi üheski versioonis lisanud pärast Windows XP-d ja erinevalt Microsoft Paintist ei näe see tõenäoliselt Windowsi poe varsti taaskäivitamist.

Miks pole seda mängu enam Windowsiga komplekteeritud? Ja kas on kuidagi võimalik seda ise tagasi tuua? Teeme väikese jalutuskäigu mööda mälurada, enne kui näitame teile viisi, kuidas seda mängu Microsofti ametlikust allalaadimisest rippida.

Miks visati flipp Windows Vistast välja

„3D Pinball for Windows - Space Cadet” on Microsofti võimalikult 90ndate nimi. See on tarbetult pikk, sisaldab suurimat moesõna mängudes umbes 1995–3D! Ja segab sinna sõnad „Windowsi jaoks”, et lihtsalt meelde tuletada, millist operatsioonisüsteemi te kasutate. Kuid vaatamata äärmiselt Microsofti nimele ei tulnud mäng ise Redmondilt.

Ei, Microsoft tellis Texases asuvalt arendajalt Cinematronics ehitada 3D Pinball, mille eesmärk oli näidata Windows 95 mänguvõimalusi maailmas, kus enamik arvutiarendajaid jäi DOS-i juurde.

3D Pinballi arendamine oli kirglik, nagu see Daily Doti artikkel kirjeldab, kuid meeskond suutis selle välja tõmmata. Microsoft hõlmas mängu jaotises „Microsoft Plus! Windows 95 jaoks ”eraldi 50-dollarine CD, mis sisaldas ka Internet Exploreri eelkäijat. Hiljem oli mäng komplektis Windows NT, ME ja 2000; Windows XP oli viimane versioon, mis mängu sisaldas.

Miks ei tulnud Windows Vista ja selle uuem versioon koos Pinballiga? Kuna Microsofti insenerid ei suutnud mängu ilma 64-bitise arhitektuurita teisaldada, ilma et asjad oleksid rikkunud. Microsofti töötaja Raymond Chen selgitab:

Täpsemalt, kui alustasite mängu, toimetati pall kanderaketti ja seejärel kukkus see aeglaselt ekraani põhja poole, läbi kolbi ja laua alt välja. Mängud kippusid tõesti lühikeseks jääma.

See kõlab ... pole lõbus. Ja selle parandamine osutus peaaegu võimatuks: mängu lähtekood oli kümme aastat vana ega olnud tegelikult dokumenteeritud. Ka mängu kohta polnud tegelikult kedagi helistada: Cinematronics, kes arendas mängu 1994. aastal, ostis Maxis 1996. aastal; EA ostis Maxise omakorda 1997. aastal. Kõik 3D Pinballi arendajad olid juba ammu edasi liikunud.

Niisiis tegi Chen kõne: 3D Pinballi ei kaasatud Windows XP 64-bitises versioonis ega üheski Windowsi versioonis. Kuid see ei tähenda, et te ei saaks seda käivitada, kui soovite.

Kuidas 3D flippi installida Windowsi uuematesse versioonidesse

Microsoft ei soovinud lisada 32-bitist mängu 64-bitiste operatsioonisüsteemidega, mis on arusaadav, kuid 3D Pinball töötab tänapäevastes operatsioonisüsteemides nagu Windows 10 tänu vastupidisele ühilduvusele siiski suurepäraselt. Seal on ebamugavaid kolmandate osapoolte saite, mis pakuvad 3D Pinballi loata allalaadimist, kuid me ei lingi nendega. Selle asemel, nagu How-To Geeki foorumi liige Biswa märgib, pakub Microsoft Windows XP režiimi tasuta allalaadimist, mis oli algselt mõeldud Windows 7 kasutajatele vastupidise ühilduvuse pakkumiseks. 3D Pinballi failid on otse sees ja saame need Windows 10-s töötamiseks väikese vaevata.

Esmalt laadige Microsoft XP-st alla Windows XP režiim. Pange tähele, et tegeliku allalaadimise juurde jõudmiseks peate võib-olla Surface'i reklaamist mööda kerima.

Salvestage fail kausta Allalaadimised - see on umbes 470 MB. Selle nimi on “WindowsXPMode_en-us.exe”.

Veenduge, et näete faililaiendeid, seejärel muutke „.exe” väärtuseks „.zip”.

Nüüd saate faili avada 7Zipis või WinRARis (Windows Exploreri native arhiivifunktsioonid ei tööta.)

Minge kausta Sources ja avage seejärel XPM.

Selle arhiivi seest leiame faili nimega “VirtualXPVHD”, mis on virtuaalne kõvaketas koos täieliku Windows XP installiga.

See on õige: me vaatame arhiivi sees asuvas arhiivis ja arhiivime - see on kilpkonnad allapoole. Avage see arhiiv ja näete kogu päeva jooksul kogu Windows XP failistruktuuri.

Avage Program Files> Windows NT ja leiate terve kausta nimega "Pinball".

Lohistage see töölauale või kuhu iganes soovite. Teie Windows 10 süsteemis on nüüd Pinball!

Nautige!

Alternatiiv: ekstraheerige 3D pinball vanalt Windows XP kettalt

Kui teil on piiratud ühendus ja te ei soovi XP-režiimi alla laadida, võite leida ka selle 32-bitise Windows XP CD, mis teil endiselt kuskil kapis on, ja rippige mängu otse sellest.

Alustuseks looge oma Windows 10 arvutisse kaust "Pinball" - lihtsuse mõttes panen selle partitsiooni C: \ ülemisele tasemele, kuid võite selle panna ükskõik kuhu.

Nüüd sisestage Windows XP CD ja avage käsuviip. Valige optiline draiv, sisestades selle nime; minu jaoks tähendas see kirjutamist F: \ ja vajutades sisestusklahvi, kuid peate kontrollima, millist tähte teie optiline draiv kasutab. Järgmiseks tippige cd I386 kataloogide muutmiseks ja vajutage sisestusklahvi.

Nüüd oleme kaustas, kus mäng elab - peame selle lihtsalt välja pakkima. Teeme seda järk-järgult, alustades kõigist failidest nimega "pinball":

laienda -r flipper *. * C: \ flipper

See kasutab käsku "expand", et tõmmata kõik failid, mis algavad sõnaga "pinball", varem loodud C: \ pinballi kausta (kui panete oma kausta kuhugi mujale, siis kasutage selle asukohta.)

Käivitame konteksti jaoks lisatud tabeli helide, fontide ja pildi jaoks sarnase käsu:

laienda -r heli * .wa_ C: \ pinball laienda -r font.da_ C: \ pinball laienda -r tabelit.bm_ C: \ pinball

Lõpuks peame kopeerima veel ühe faili:

koopia wavemix.inf C: \ pinball

Kui olete lõpetanud, minge varem loodud Pinballi kausta: kui kõik toimis, peaks teil olema 70 faili.

Nüüd jätkake ja käivitage pinball.exe!

See on nii lihtne. Tõenäoliselt soovite kausta hiljem kuhugi mujale teisaldada, kuid vähemalt teate, et see kõik töötab.

SEOTUD:Kuidas käivitada Windowsi tarkvara Ubuntu koos veiniga

Kui olete koos Windowsiga üles kasvanud, kuid täna seda ei kasuta, siis ärge muretsege: saate Windowsi tarkvara käivitada Ubuntu koos veiniga või oma Macis, kasutades MacOS-is Wine'i. Peate ülaltoodud toimingud käivitama Windowsi arvutis, kuid saadud failid töötavad Wine'is väga hästi.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found