Kuidas 2019. aastal Macis mänge mängida

Kas arvate, et Maci omamine tähendab, et te ei saa mänge mängida? Mõtle uuesti. Maci mängude ökosüsteem on tugev. Alates uhiuutest versioonidest kuni retro klassikani ja isegi ainult Windowsile mõeldud pealkirjadeni; Macis on palju nalja.

Miks peaksite (tõenäoliselt) Mac App Store'i vahele jätma

Mac App Store on mänge täis. Nende hulka kuuluvad suure eelarvega 60-dollarised väljalasked nagu Tsivilisatsioon VI, lühikesed indie-kogemused nagu Hapnivaba ja sellised vabamängud, nagu iPhone'ist leiate Sõõriku maakond. Kataloogi sirvimiseks avage rakendus Mac App Store, seejärel klõpsake külgribal vahekaardil „Esita”.

Kahjuks pole Mac App Store alati parim koht, kust oma mänge osta. See on sageli kallim kui muud poelettid ning seda kannab liiga vähene uus väljaanne ja paljude esemete arvustuste puudumine suhteliselt madala patronaaži tõttu.

Eelkõige mitme mängijaga mängudel on Mac App Store'is alati probleeme olnud. id Software otsustas mitmikmängu oma 2011. aasta laskurist RAGE kärpida, kui see välja anti, ja mäng on sellest ajast alates platvormilt kadunud. Gearbox Software’s Borderlands ilmus Mac App Store'is ümber kirjutatud mitmikmängu toega, et mahutada Apple'i enda mängukeskuse API-sid. Mäng on kadunud ka teenistusest.

Võrdle seda Steamiga, mis naudib palju rohkem mängijaid Windowsis, Linuxis ja Macis koos ristmängude täieliku toega. Apple tegi 2016. aastal eraldiseisva mängukeskuse rakenduse maha, kuid teenus on valikuline funktsioon, mida arendajad saavad rakendada. On ebaselge, kas Apple nõuab ikka veel mitme mängijaga mängude jaoks oma API-de kasutamist, kuid enamik mitme mängijaga mänge jätab App Store täielikult vahele.

Apple'i eeldatava iOS-i rakenduste macOS-i platvormi teisaldamise saabumisega millalgi 2019. aastal näeme palju rohkem iOS-i kogemusi Mac App Store'i saabumisel. See muudab arendajatel oma mängude Maci portimise palju lihtsamaks, kuid tõenäoliselt on parem mängida neid mänge hoopis iPhone'is või iPadis.

Apple'i eelseisev tellimusmänguteenus Apple Arcade on samuti ühilduv Maciga. Teenus käivitatakse 2019. aasta sügisel App Store'is ja lubab reklaamivaba kasutuskogemust ning ristmängu Maci, iOS-i ja Apple TV vahel. Selle käivitamisel on Apple Arcade veel üks katse teenuse "Netflix mängude jaoks", mille peamine keerdumine on suunatud täielikult Apple'i seadmetele.

Hankige mänge Steami, GOGi ja muudest poodidest

Kui soovite uusimaid suure eelarvega väljaandeid, eriti mitme mängijaga mänge, peate pöörduma kolmanda osapoole poe poole nagu Steam. Valve levitamisteenus on olnud digitaalsete mängude allalaadimise kuningas juba üle kümne aasta ja see pakub rohkem kasutajaid kui ükski teine ​​mänguteenus.

Platvormidevaheliste mängude suunas liikumine on tänu Linuxi-põhise SteamOS-i saabumisele 2013. aastal näinud, et rohkem arendajaid on Maci esimesel päeval välja andnud. See tähendab, et teenuses on rohkem Mac-mänge kui kunagi varem, kaasa arvatud varajase juurdepääsu versioonid. Varajase juurdepääsuga mängud võimaldavad teil mängu varakult osta ja mängida väljaandmiseelseid versioone, toetades väikesi stuudioid ja aidates kujundada mängu arengut.

Steam on üks pood, kus ühe platvormi mängu ostmine võimaldab teil seda mängida mis tahes platvormil. Kui teie raamatukogus on mõnda Windowsi mängu, mis on sellest ajast alates saanud Maci (või Linuxi) toe, saate need alla laadida ja ilma lisatasuta mängida. Kirjutamise ajal pakub Steam umbes 9700 Maci mängu.

Epic Games Store on vaieldav, kuid kasvav Steami kandidaat. Suurema tulujaotuse korral läheb 88% tuludest tagasi arendajatele (erinevalt 70% -st Steami ja Mac App Store'i puhul) on teenus edukalt meelitanud suure nime eksklusiivseid tooteid alates selle käivitamisest 2019. aasta alguses. Epic Games Store'i Maci versioon, kuigi platvormi tugi on maapinnal õhuke väljaspool selliseid ilmselgeid hitte nagu Fortnite - kuid Fortnite'i saate mängida Macis.

Kui soovite mängida Blizzardi pealkirju nagu World of Warcraft, Diablo III või StarCraft II, peate kasutama kanderaketti Battle.net. Blizzard oli üks esimesi suuremaid kirjastajaid, kes võttis Maci tõsiselt oma mängude platvormina, kuigi 2014. aasta hitt Overwatch ei saanud kahjuks Maci porti.

Vana hea mäng, tuntud ka kui GOG, on alternatiivne pood, mis keskendub klassikalisele mängule. Teenus näeb ka uusi väljaandeid, kuid tegelik kasu GOG-i kasutamisest on võime mängida vanu mänge tänapäevastel platvormidel. Paljud vanad mängud on paika löödud hiljutiste macOS-i väljaandete jaoks ja paljud teised, mis pole seda teinud. Üldiselt on enamik vanu DOS-i Mac-ühilduvaid (tänu platvormidevahelisele DOSBoxile), samas kui enamik 90-ndate lõpus ja 2000-ndate alguses välja antud „kuldajastu” Windowsi tiitleid mitte.

Võite ka Windowsi mänge mängida oma Macis

Windowsi mängu mängimiseks Macis on kolm meetodit: WINE, Boot Camp ja virtualiseerimine.

Kui soovite Windowsi mänge mängida võimalikult vähese vaevaga, on Boot Camp parim valik. Virtuaalsed masinad võivad vanemate mängude korral hästi töötada, kuid neil pole tänapäevaste pealkirjade mängimiseks vajalikku jõudlust. WINE, mis töötab MacOS-is Windowsi mänge, on väga tabatud ja kasutamata - isegi kui see töötab, võite kohata vigu ja kummalist käitumist, kuid see võib olla väärt võtet olenevalt sellest, mida proovite mängida.

Mängi Windowsi mänge WINE'i abil

Ühilduvuskiht WINE (mis tähistab “Wine Is Not Emulator”) on loodud Windowsi mängude ja rakenduste tööle panemiseks Linuxi ja Maci arvutites. Konkreetsete mängude oleku kontrollimiseks võite kasutada WineHQ-d. Lisateave WINE'i kasutamise kohta Windowsi programmide käivitamiseks Macis.

Mõnikord ei piisa ainult veinist, mistõttu on olemas sellised projektid nagu Wineskin. Wineskin aitab luua ümbriseid, mis räägivad WINE'ile, kuidas konkreetsete rakendustega kõige paremini hakkama saada. Võite alla laadida ettevalmistatud ümbrised või luua oma, et neid kogukonnaga jagada. Teised sarnaselt puhtalt mängudele keskendunud projektid on Porting Kit ja PlayOnMac. Kõik need projektid on tasuta kasutamiseks ja kogukonnapõhised. On üks premium-projekt nimega Crossover, millel on tasuta prooviversioon, mida saate selle hindamiseks kasutada.

WINE on segakott. Mõni mäng töötab hästi; teised ei suuda üldse käiku lasta. Millegi toimimiseks võib kuluda palju lisatööd, eriti kui peate ise ümbrist ehitama. Veini abil saab mängida nii vanu kui ka uusi mänge, mille tulemused on sarnased. See on hea koht alustamiseks, kuid olge valmis kokku puutuma omapärase käitumise, krahhide ja tühjade ekraanidega.

Mängi Windowsi mänge Boot Campi abil

Samuti saate Windowsi mänge Mac-is loomulikult nautida. Üks viis selleks on Windowsi installimine Maci kõvakettale Boot Campi abil. See muudab teie Maci Windowsi arvutiks ja peate iga kord mängu mängima, kui taaskäivitate Windowsi. Boot Campi kasutamise peamine eelis on parem jõudlus, kuna teie ja teie mängu vahel pole kolmanda osapoole tarkvara. Siit saate teada, kuidas Windowsi Boot Campiga Maci installida.

Mängige Windowsi mänge virtuaalse masina abil

Lõpuks on virtuaalmasina kasutamisel veel üks võimalus. See on kahe eelmise meetodi vaheline peatus. See sobib kõige paremini vanemate Windowsi mängude jaoks, mis ei vaja tipptasemel riistvara. Macis virtuaalmasina käitamisega töötate Windowsi tõhusalt MacOS-is. See tähendab, et peate olemasolevaid ressursse (töötlemisvõimsus, RAM ja nii edasi) jagama kahe operatsioonisüsteemi vahel.

Odavaim ja lihtsaim viis selleks on kasutada tasuta virtualiseerimistööriista VirtualBox. On esmaklassilisi virtuaalmasinaid, mis pakuvad üldiselt rohkem tuge ja paremaid funktsioone, näiteks Parallels ja VMWare. Selle marsruudi läbimine tähendab, et väldite WINE-i kasutamisel ilmnenud ühilduvusprobleeme, kuid kaotate Windowsi loomuliku käitamise abil saadud toore jõu.

Mängi Retro mänge allikaportidega

Kui olete huvitatud vanemate mängude mängimisest, proovige allikaporte. Lähteport on avatud lähtekoodiga mängumootori ümberehitus. Paljud mootorid on aastate jooksul tehtud avatud lähtekoodiga, sealhulgas idTech 1 (Doom) kuni idTech 4 ja Build mootor (Duke Nukem 3D). Tulemuseks on avatud lähtekoodiga mootorite arsenal, mida on aja jooksul täiustatud. Neid saab kasutada klassikaliste pealkirjade esitamiseks kaasaegsel riistvaral, olenemata sellest, millist opsüsteemi kasutate.

Siiski on üks hoiatus. Kuigi paljud mootorid on välja antud avatud lähtekoodiga litsentsi alusel, pole enamik mänguvarasid seda siiski. See tähendab, et peate esitama oma algsed varad mängu seaduslikult ostetud versioonidest. Need võivad pärineda algsest mängukandjast või uuesti väljaandmistest, mis on leitud sellistest teenustest nagu GOG. Enamik allikaporde nõuab, et enne mängimist kopeeriksite mõned failid õigesse kataloogi.

Mõned parimatest Maciga ühilduvatest lähtekohtadest on järgmised:

 • GZDoom - ühe mängijaga Doom, Hexen, Strife, Chex Quest ja selliste kogukonnaprojektide jaoks nagu Brutal Doom.
 • Zandronum - mitme mängijaga Doomi mängudest, kui see on ühendatud Doomseekeriga.
 • eDuke32 - Duke Nukem 3D jaoks.
 • Quakespasm - ühemängijale Quake.
 • nQuake - mitme mängijaga Quake jaoks.
 • Yamagi maavärin - Quake II jaoks.
 • ioquake3 - Quake III: Arena, Quake III: Team Arena ja idTech 3 modifikatsioonid.
 • FreeSpace 2 lähtekoodi projekt - FreeSpace 2 jaoks

Allikapordid pole mitte ainult suurepärane viis kunagi tehtud parimate mängude taaselustamiseks, vaid pakuvad ka täiustusi. Paljud lähtepordid hõlmavad uusi renderdamismootoreid, laiekraani tuge ja taustaparandusi, mis annavad uutele projektidele elu. Vaadake parimaid mänge, mis tuginevad praegu saadaolevatele lähtekohtadele.

Mängi Macis vanu mänge koos emuleerimisega

Emulaatorid on veel üks suurepärane viis mängude mängimiseks Macis, ehkki need on olemas seaduslikus hallis piirkonnas. Ehkki emulaatorid ise ei ole ebaseaduslikud, on mängude (nn ROMide) hankimine see, mis teile ei kuulu. Paljud jurisdiktsioonid võimaldavad teil luua tarkvarakoopiaid (ROM-e) ja neid esitada, kui olete originaalkandja omanik.

Üks parimatest Maci jaoks saadaval olevatest emulaatoritest on kasutusmugavuse mõttes OpenEmu. See emulaator sisaldab tuge mitmesugustele süsteemidele, sealhulgas Nintendo NES, SNES, Game Boy, N64 ja DS; Sega’s Master System, Genesis, CD, Saturn, Game Gear ja PSP; Atari 2600 kuni Lynx, PC Engine ja NeoGeo Pocket. Samuti on veel mõned ebaselged kirjed nagu Vectrex, WonderSwan ja Virtual Boy.

DOSBox on emulaator, mis võimaldab teil mängida peaaegu kõiki oma Macis MS-DOS-i jaoks kirjutatud mänge. DOSBox nõuab DOS-ist häid teadmisi, nimelt kaustade sidumise, kataloogide muutmise ja käivitatavate failide käivitamise võimalust. Kui te ei soovi käsurea viipasid väga huvitada, automatiseerib Mac app Boxer peaaegu kõiki DOSBoxi aspekte ja isegi impordib kasti kujundust ja kuvab teie mänge virtuaalsel riiulil.

Kui otsite rohkem emulaatoreid ja ROM-e, vaadake Interneti-arhiivis olevat Old Schooli emuleerimiskeskust. Neil on kümneid tuhandeid ROMe, mis on saadaval igasuguste süsteemide jaoks, millest mõnda saate isegi oma brauseris mängida.

SEOTUD:Kas retro videomängude ROMide allalaadimine on kunagi seaduslik?

Toimingu juhtimine

Kui soovite mängida mänge Macis, võiksite soovida kontrollerit või mänguhiirt ja klaviatuuri. Õnneks töötab tõenäoliselt ükskõik milline kontroller, mis teil on. Enamik üldisi USB-seadmeid töötab Macis suurepäraselt, võimaldades teil siduda nupuvajutusi oma lemmikmängude ja lähtekohtade toimingutega. Tasuta rakendus Nauditav võimaldab teil vajadusel kaardistada klahvivajutusi ja hiire sisestamist kontrollerisse.

Mõned populaarsed kontrollerid, mida saate oma Maciga kasutada, on:

 • Sony DualShock 4
 • Microsofti Xbox One'i kontroller
 • Nintendo Switch Pro kontroller
 • Aurukontroller
 • 8Bitdo Retro mängukontrollerid

Enamik USB-hiiri ja klaviatuure töötavad ka Macis, isegi kui neil on Windowsi klahvipaigutus. Välisseadmete tootjad märgivad kastile või oma veebisaitidele Maci toe, seega kontrollige alati enne ostmist. Tasuta rakenduse Karabiner-Elements abil saate täielikult kohandada mis tahes Maci klaviatuuri käitumist, sealhulgas kogu kujunduse ümberkujundamist.

Rohkem Maci mänge on saadaval kui kunagi varem

Maci mängustseen on 2019. aastal suhteliselt tervislik. Ehkki platvorm ei ole endiselt enamiku suure eelarvega AAA väljaannete jaoks laialdaselt suunatud, on indie-arendajate arv, mis loovad oma mänge mitme platvormi väljalaskeid silmas pidades, dramaatiliselt suurenenud.

Windows on jätkuvalt domineeriv mänguplatvorm väljaspool konsoole, kuid Maci on tulemas rohkem uusi mänge kui kunagi varem. Kuna Apple Arcade peaks ilmuma 2019. aasta sügisel, leiate isegi mõned eksklusiivsed pealkirjad, mis töötavad Macis, kuid mitte Windowsi arvutis.

Isegi kui uusimad ja parimad mängud ei õnnestu Macis töötada, võite alati emulatsiooni- ja lähtepordide kaudu pöörduda kuldsete vanade inimeste poole.

Ja hei, erinevalt Windowsist, ei pea te oma Maci graafikadraivereid värskendama. Need on sisse ehitatud otse macOS-i endasse - lihtsalt värskendage oma Maci.

Aga mängude voogesitus?

Ka tulevik on põnev. Kui silmapiiril on mängude voogedastusteenused, nagu Google'i Stadia ja Microsofti xCloud, võite peagi mängida kõiki uusimaid arvutimänge mis tahes Macis suurepärase jõudlusega - eeldades, et teil on hea Interneti-ühendus.

Kui olete selle tehnoloogia vastu huvitatud, võite proovida Shadow, et hankida Windowsi kaugmänguarvuti ja voogesitada sellest mänge juba täna.

SEOTUD:Varimängu voogesituse ülevaade: võimas nišiteenus, kuid jätke riistvara vahele


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found