10 viisi kettaruumi vabastamiseks Maci kõvakettal

Isegi nendel päevadel on MacBookidel endiselt pisikesed kõvakettad, mis täidavad kiiresti. Õnneks on kõvakettal ruumi vabastamiseks kiireid ja lihtsaid viise. Siit saate teada, kuidas oma Mac puhastada ja kettaruumi tagasi saada.

Ilmselt saate kettaruumi vabastada, tehes lihtsalt pealiskaudse leidmise ja kustutamise suurte failide ja muude allalaaditud asjade jaoks, kuid realistlikult aitab see teid siiani. Suurem osa teie Maci raisatud ruumist taastatakse ainult siis, kui vaatate palju sügavamat - keelefailide puhastamine, duplikaatfailide eemaldamine, manuste kustutamine, ajutiste failide tühjendamine või kõigi prügikastide tühjendamine.

Kui te ei suuda oma Maci kõvaketast puhtana hoida, kuvatakse lõpuks kardetud viga „Teie ketas on peaaegu täis“, nii et võite ka kohe alustada ja ruumi vabastada.

Kuidas oma Maci hõlpsalt puhastada

Kui teil pole viitsimist kulutada hunnik aega asjade käsitsi leidmiseks ja puhastamiseks, saate CleanMyMac 3 abil vabaneda ajutistest failidest, puhastada lisakeelefaile, desinstallida rakendusi, vabaneda rakendusest maha jäänud failidest desinstallimised, leidke Mailis salvestatud suured manused ja vabanege neist ning palju muud.

Sellel on põhimõtteliselt kõik puhastusrakenduste funktsioonid, millest käesolevas artiklis räägime, kuid ühes rakenduses - välja arvatud duplikaatfailide leidmine, mille jaoks soovite siiski kasutada Gemini 2. Õnneks on see sama müüja, kes valmistab Gemini 2, ja saate need mõlemad komplektina.

Ja loomulikult on olemas tasuta prooviversioon, mis näitab, kuhu teie vaba ruum on kadunud, ja võimaldab teil osa sellest tasuta puhastada.

Märge:enne puhastusvahendi kasutamist peaksite igaks juhuks veenduma, et kõik teie olulised andmed on varundatud.

Leidke ja eemaldage duplikaatfailid

Üks keerulisemaid asju, mis võivad palju kettaruumi võtta, on duplikaatfailid, mis risustavad teie arvutit - see kehtib eriti siis, kui olete arvutit pikka aega kasutanud. Õnneks on suurepäraseid rakendusi nagu Gemini 2, mida saab kasutada topeltfailide leidmiseks ja eemaldamiseks tõeliselt libeda ja lihtsa liidesega.

Soovi korral saate selle osta App Store'ist - Apple'il oli see Redaktorite valik, kuid teil on ilmselt parem hankida see nende veebisaidilt, sest neil on seal saadaval tasuta prooviversioon.

App Store'is ja mujal on palju muid valikuid, kuid me oleme seda valikut kasutanud ja andnud häid tulemusi.

Tühjendage prügikastid

Prügikast Macis on samaväärne Windowsi prügikastiga. Selle asemel, et faile Finderis jäädavalt kustutada, saadetakse need teie prügikasti, et saaksite need hiljem oma meelt muutes taastada. Nende failide täielikuks eemaldamiseks ja neile vajaliku ruumi vabastamiseks peate prügikasti tühjendama. Kuid Macidel võib tegelikult olla mitu prügikasti, nii et peate võib-olla mitu tühjendama.

Kasutajakonto peamise prügikasti tühjendamiseks Ctrl klõpsake või paremklõpsake doki paremas alanurgas ikooni Prügikast ja valige Tühjenda prügikast. See kustutab kõik Finderist prügikasti saadetud failid.

Kõigil iPhoto, iMovie ja Mail on oma prügikastid. Kui olete nendest rakendustest meediumifailid kustutanud, peate ka nende prügikastid tühjendama. Näiteks kui kasutate oma piltide haldamiseks iPhoto ja kustutate need iPhoto'st, peate nende kõvakettalt eemaldamiseks kustutama iPhoto prügikasti. Selleks klõpsake lihtsalt Ctrl + klõpsake või paremklõpsake selle konkreetse rakenduse valikut Prügikast ja valige Tühjenda prügikast.

Desinstallige rakendused, mida te ei kasuta

Maci installitud rakendused võtavad muidugi ruumi. Kui te neid ei vaja, peaksite need desinstallima. Avage lihtsalt Finderi aken, valige külgribalt Rakendused ja lohistage rakenduse ikoon doki prügikasti. Mõni neist rakendustest võib võtta palju ruumi.

Selleks, et teada saada, millised rakendused kasutavad kõige rohkem ruumi, avage Finderi aken ja valige Rakendused. Klõpsake tööriistariba ikooni „Kuva üksused loendis” ja seejärel klõpsake pealkirja Suurus, et sortida installitud rakendused suuruse järgi.

Puhastage oma iPhone'i või iPadi tohutud iTunes'i varukoopiad

Kui olete oma iPhone'i või iPadi varundanud Maci abil iTunesi abil, on teil tõenäoliselt hulk massiivseid varukoopiaid, mis võtavad šokeerivalt palju ruumi. Mõned neist varukoopiatest üles otsides ja kustutades suutsime vabastada üle 200 GB ruumi.

Nende käsitsi kustutamiseks võite avada järgmise tee, et näha varukatalooge, millel on juhuslikud nimed, ja kustutada kaustad, mis seal leiduvad. Tõenäoliselt soovite enne seda iTunes'i sulgeda.

 ~ / Raamatukogu / Rakendustugi / MobileSync / Varundamine

Lihtsam (ja palju turvalisem) viis nende kustutamiseks on kasutada CleanMyMaci, mis tõlgib need segased kaustad tegelikeks varunimedeks, et saaksite otsustada, millist varukoopiat soovite tegelikult kustutada. Lihtsalt kontrollige asju, mida soovite eemaldada, ja seejärel klõpsake nuppu Puhasta.

Ajutiste failide kustutamine

Teie Maci kõvakettal on tõenäoliselt ajutisi faile, mida te ei vaja. Need failid võtavad kettaruumi sageli ilma mõjuva põhjuseta. Mac OS X proovib ajutised failid automaatselt eemaldada, kuid spetsiaalne rakendus leiab tõenäoliselt rohkem faile puhastamiseks. Ajutiste failide puhastamine ei pruugi Maci tingimata kiirendada, kuid see vabastab osa väärtuslikust kettaruumist.

Teie veebibrauseril on sisseehitatud võimalus sirvimisandmete kustutamiseks, mida saate kasutada natuke ruumi kiireks puhastamiseks, kuid see pole tingimata suurepärane idee. Need vahemälud sisaldavad faile veebilehtedelt, nii et teie brauser saab neid veebilehti tulevikus kiiremini laadida. Teie veebibrauser hakkab sirvimisel automaatselt vahemälu uuesti üles ehitama ja see lihtsalt aeglustab veebilehe laadimisaega, kui teie brauseri vahemälu uuesti kasvab. Iga brauser piirab oma vahemälu niikuinii maksimaalse kettaruumiga.

Teie süsteemis on palju muid ajutisi faile, mida näete, avades Finderi, kasutades menüüs Go -> Go to Folder ja kasutades vahemälu kausta ~ / Library / Caches. See tõmbab kausta, milles on palju kaustu, mille saate valida ja käsitsi kustutada, kui soovite.

Ajutiste failide puhastamine on lihtsam ja palju turvalisem, kasutades CleanMyMaci. Lihtsalt avage see ja käivitage skannimine ning minge jaotisse Süsteemi rämpsposti, et tuvastada kõik vahemälufailid ja muud asjad, mida saate puhastada. Kui olete valinud, mida soovite või mida ei soovi puhastada, klõpsake lihtsalt nuppu Puhasta.

Üks asi, mis teeb sellise utiliidi nagu CleanMyMac nii suureks, on see, et see muudab paljud segased kaustanimed tegelike rakenduste nimedeks, nii et näete, milliseid ajutisi faile tegelikult kustutate.

Ajutiste failide puhul on muidugi see, et enamik neist tuleb pärast Maci mõnda aega kasutamist tagasi. Nii et ajutiste failide kustutamine on suurepärane, kuid töötab ainult mõnda aega.

Kontrollige oma ketast, et näha, mis ruumi võtab, ja leidke suuri faile

Kettaruumi vabastamiseks on kasulik teada täpselt, mis teie kettaruumis ruumi kasutab. Kõvaketta analüüsi tööriist nagu Disk Inventory X skannib teie Maci kõvaketta ja kuvab, millised kaustad ja failid kasutavad kõige rohkem ruumi. Seejärel saate ruumi vabastamiseks need kosmose konnad kustutada.

Kui need failid teile korda lähevad, võiksite need teisaldada välisele meediumile - näiteks kui teil on suuri videofaile, võiksite need salvestada pigem välisele kõvakettale kui oma Maci.

Pidage meeles, et te ei soovi ühtegi olulist süsteemifaili kustutada. Teie isiklikud failid asuvad jaotises / Kasutajad / nimi ja need on failid, millele soovite keskenduda.

Eemaldage keelefailid

Maci rakendustega on kaasas keelefailid igas keeles, mida nad toetavad. Võite vahetada oma Maci süsteemikeelt ja hakata selles keeles rakendusi kohe kasutama. Kuid tõenäoliselt kasutate oma Macis ainult ühte keelt, nii et need keelefailid kasutavad ilma mõjuva põhjuseta lihtsalt sadu megabaite ruumi. Kui proovite sellele 64 GB suurusele MacBook Airile pigistada nii palju faile kui võimalik, võib see täiendav salvestusruum olla kasulik.

Täiendavate keelefailide eemaldamiseks võite kasutada CleanMyMaci, nagu me juba varem mainisime (see on jaotises System Junk -> Language Files). Samuti on olemas üks tööriist nimega Ükskeelne, mis võib need ka kustutada, ehkki see on veel üks tööriist, mida saab alla laadida väga spetsiifiliseks kasutamiseks. Keelefailide eemaldamine on vajalik ainult siis, kui soovite tõesti ruumi - need keelefailid ei aeglusta teid, seega pole nende hoidmine probleem, kui teil on suur kõvaketas, kus on rohkem kui piisavalt vaba ruumi.

Suurte manuste puhastamine Mac Mailis

Kui kasutate MacOS-is sisseehitatud rakendust Mail ja teil on pikka aega olnud sama e-posti konto, on hea võimalus, et suured e-posti manused võtavad teie kettal palju ruumi - mõnikord on väärt palju gigabaite , nii et see on hea koht oma draivi puhastamise ajal kontrollimiseks.

SEOTUD:Kuidas peatada Maci meilirakendus gigabaitide ruumi raiskamises

Ruumi kokkuhoiuks saate muuta meilisätteid, et manuseid ei laaditaks automaatselt alla, või saate neist puhastamiseks käitada puhastustööriista. Kui kasutate Gmaili, saate seadistada IMAP-i kaudu vaikimisi sünkroonitud sõnumite piirangud, et kuvada kõige viimase asemel vaid paar tuhat. Minge jaotisse Mail -> Eelistused -> Kontod -> Konto teave ja muutke jaotise „Manuste allalaadimine” rippmenüü kas „Hiljutised” või „Puuduvad”.

Selle sätte muutmine aitab Mailil edaspidi nii palju ruumi ära kasutada, kuid see ei lahenda juba alla laaditud e-kirjade manuste probleemi.

Kui soovite need manused eemaldada, peate järgima väga tüütut käsitsi:

  1. Avage Mail ja klõpsake kaustal, mille soovite manused leida ja kustutada.
  2. Suurimate sõnumite leidmiseks kasutage valikut Sorteeri suuruse järgi.
  3. Klõpsake sõnumit ja valige menüüribalt Sõnum -> Eemalda manused. See ei kustuta manust meiliserverist, kui kasutate IMAP-i.
  4. Korrake kõiki sõnumeid, mille manused soovite kustutada.

Märge:kui kasutate oma meilide jaoks POP-i, tehke sedamitte kustutage manused, kui te neid tõesti enam ei soovi, sest muidu need kaovad igaveseks. Kui kasutate IMAP-i, mida kasutaks mõni kaasaegne e-post, näiteks Gmail, Yahoo või Hotmail, jäävad sõnumid ja manused serverisse.

E-posti manuste puhastamine lihtne

Kui soovite vanad manused automaatselt puhastada ja kustutada, on meile teada ainult üks hea lahendus ja see on CleanMyMac. Võite käivitada skannimise, liikuda meilimanuste juurde ja vaadata kõiki manuseid, mida saab kustutada. Klõpsake nuppu Puhasta ja teie kõvaketas on neist vaba. Need manused jäävad endiselt teie e-posti serverisse, eeldades, et kasutate IMAP-i, nii et saate kõik ilma liiga muretsemata kustutada.

Kui olete mures, võite tühistada ruudu valiku „Kõik failid” kõrval ja seejärel käsitsi valida kõik kustutatavad failid.

Puhastage allalaadimiste kaust

See näpunäide on nii ilmne, et arvate, et meil pole vaja seda lisada, kuid see on asi, millega kõik unustavad tegeleda - teie kaust Allalaadimised on nii tihti täis tohutuid faile, mida te ei vaja, ja see pole midagi sa mõtled.

Lihtsalt avage Finder ja minge kausta Allalaadimised ning alustage kõike, mida te ei vaja. Suurimate rikkujate kiireks kustutamiseks saate sortida faili suuruse järgi, kuid ärge unustage kaustu vaadata - pidage meeles, et iga kord, kui avate arhiivifaili, pakitakse see automaatselt kausta lahti. Ja need kaustad istuvad seal kahjutuna, kuid võtavad teie kettal palju ruumi.

Kasutage macOS High Sierra salvestustööriistu

MacOS Sierra uusimal versioonil on uus tööriist, mis aitab teil rämpsu Macist puhastada - minge lihtsalt menüüsse, valige „About This Mac” ja seejärel klõpsake vahekaardile Storage.

Kui olete seal kohal, saate läbi vaadata uued seaded ja lubada need, mis on teie jaoks mõistlikud.

  • Säilitage iCloudis - see uus funktsioon võimaldab teil oma töölauda, ​​dokumente, fotosid ja videoid iCloudi salvestada ja Apple vabastab vajadusel automaatselt kohaliku ruumi. Kui Interneti-ühendus on aeglane, ei soovi te seda tõenäoliselt lubada.
  • Optimeeri salvestusruum - nimi ei ühti tegelikult selle funktsiooniga, mis kustutab ostetud iTunes'i filmid ja telesaated põhimõtteliselt pärast seda, kui olete neid vaatanud, et hoida neid draivi segamini. Kuna filmid, eriti HD-formaadis, on äärmiselt suured failid, võib see aidata teie Macil ruumi otsa saada. Loomulikult saate need igal ajal uuesti alla laadida, kui olete need ostnud.
  • Tühjenda prügikast automaatselt - see on üsna lihtne, kui selle sisse lülitate, kustutab Apple vanad esemed automaatselt prügikastist, kui need on seal olnud 30 päeva.
  • Vähendage segadust - see aitab teil oma kõvakettalt leida suurimad failid ja need kustutada.

See on veidi kohmakas ja seda pole nii lihtne kasutada kui mõnda kolmanda osapoole tööriista, kuid see töötab.

Eemaldage kindlasti ka muud failid, mida te ei vaja. Näiteks saate alla laaditud .dmg-failid kustutada pärast seda, kui olete rakendused nende sisse installinud. Sarnaselt Windowsi programmide installijatele pole need pärast programmi installimist kasutud. Kontrollige oma Finderis kausta Allalaadimised ja kustutage kõik allalaaditud failid, mida te enam ei vaja.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found