Parim Windowsi failide eraldamise ja tihendamise tööriist

Kui olete Windowsi kasutaja, peate tõenäoliselt installima tööriista arhiivifailide loomiseks ja väljavõtmiseks. Windowsi funktsioonid on sisseehitatud ainult ZIP-failide toeks, kuid kolmanda osapoole tööriistad lisavad tuge muudele levinud arhiivitüüpidele, nagu RAR ja 7z. Need pakuvad ka sisseehitatud krüpteerimisfunktsioone, mis võimaldavad teie loodud arhiive turvaliselt parooliga kaitsta.

7-Zip: parim enamikele inimestele

WinZip ja WinRAR võivad olla leibkonna nimed, kuid soovitame neid mitte kasutada. Need tööriistad on ärilised tarkvararakendused, mis ahvatlevad teid raha kulutama, mitte lihtsalt oma tööd tegema ja teelt kõrvale minema. WinZip maksab minimaalselt 30 dollarit, WinRAR aga 29 dollarit. Selle asemel soovitame kasutada avatud lähtekoodiga tööriista 7-Zip.

7-Zip pole kõige läikivam ja moodsama välimusega rakendus. Selle taga pole suurt turundusosakonda, nii et te ei näe veebis 7-Zipi reklaame. Selle asemel on see lihtsalt täiesti tasuta kasutatav avatud lähtekoodiga rakendus, mis teeb oma tööd kaebusteta. See töötab kõikides Windowsi kaasaegsetes versioonides alates Windows XP-st kuni Windows 10-ni.

7-Zip toetab erinevaid arhiivitüüpe. 7-Zip suudab luua ja eraldada 7z, XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP ja WIM faile. Samuti saab see eraldada (kuid mitte luua) AR, ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DMG, EXT, FAT, GPT, HFS, IHEX, ISO, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, QCOW2, RAR , RPM, SquashFS, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR ja Z failid. See on ilmselt rohkem vorminguid kui vajate.

SEOTUD:Võrdlusalus: milline on parim failide tihendusformaat?

Selle programmi enda 7z-vorming pakkus meie võrdlusalustes suurimat tihendamist, kuid annab teile vabaduse valida maksimaalse tihendamise jaoks 7z-vorming või maksimaalse ühilduvuse huvides ZIP-arhiivide loomine. Ja kui leiate arhiivifaili veebis, saab 7-Zip selle tõenäoliselt avada.

7-Zip sisaldab oma failihaldurit, mida saate kasutada failisüsteemis navigeerimiseks ja failide väljavõtmiseks. Kuid see integreerub ka File Exploreri või Windows Exploreriga, mis võimaldab teil failidel hõlpsalt paremklõpsata ja 7-Zip menüü abil neid mitmel viisil ekstraktida või tihendada.

SEOTUD:Kuidas luua mis tahes operatsioonisüsteemis krüptitud ZIP- või 7z-arhiive

ZIP- või 7z-failiks pakkimisel võimaldab 7-Zip teil määrata parooli, mis krüpteerib faili turvalise AES-256 krüptimisega. See teeb lihtsaks meetodiks ka failide kiire ja turvalise krüptimise. Näiteks võite enne oma kuhugi salvestamist oma maksudeklaratsioonid või muud finantsdokumendid krüpteerida.

SEOTUD:Kuidas asendada 7-Zipi koledad ikoonid parema välimusega

Mõne inimese arvates näevad 7-Zipi ikoonid vanad, vananenud ja lihtsalt üldiselt koledad. Kui teile ei meeldi see, kuidas 7-Zip vaikimisi välja näeb, saate 7-Zip-i teemahalduri abil ikoonid asendada ja 7-Zip paremaks muuta.

PeaZip: parim, kui soovite midagi ilusamat või võimsamat

Mõned inimesed ei saa 7-Zipi liidest lihtsalt üle, isegi pärast 7-Zipi kujundushalduri kasutamist selle ülesehitamiseks. Kui leiate, et 7-Zip tundub liiga aegunud ja kaalute WinRARi või WinZipi litsentsi eest tasumiseks oma rahakoti poole jõudmist, ärge seda tehke. Selle asemel proovige PeaZipit. Nagu 7-Zip, on see ka täiesti tasuta ja avatud lähtekoodiga.

PeaZipil on väravast välja moodsama välimusega liides. See sisaldab ka palju täiustatud funktsioone, mida enamik inimesi ei vaja, kuid mõned inimesed hindavad seda. Näiteks võimaldab PeaZip luua ajastatud toimingu, mis tihendab teie valitud failid automaatselt arhiivis ajakava järgi, mis võib olla kasulik varukoopiate tegemiseks. Sellel on pistikprogrammisüsteem, mis võimaldab teil installida selliseid pluginaid nagu UNACE, mis võimaldab teil avada WinAce'i ACE arhiivid. PeaZip pakub tuge ka sellistele arhiivivormingutele nagu ZIPX ja ARC - uuematele arhiivivormingutele, mida looduses tõenäoliselt ei kohta, kuid mida 7-Zip ei toeta.

PeaZip on suurepärane tööriist, kuid siiski soovitame 7-Zip üldiselt. Kui vajate PeaZipi võimsamaid funktsioone või eelistate selle liidese välimust, soovitame teil siiski seda tööriista proovida.

Windowsi sisseehitatud ZIP-tugi: parim, kui te ei saa tarkvara installida

Kõik ei saa tarkvara installida ega isegi kaasaskantavaid rakendusi, näiteks 7-Zip Portable, alla laadida. Kui leiate, et peate looma ja eraldama arhiivifaile ainult tarkvara abil, mis on Windowsi installitud lukustatud süsteemi, saate seda teha.

Siiski on mõned suured piirid. Kõigepealt saate töötada ainult ZIP-failidega. Windows saab luua ZIP-arhiive ja ZIP-arhiive välja tõmmata, kuid see selleks - muid vorminguid pole. Samuti ei saa te oma ZIP-arhiive parooliga krüpteerida ega teha midagi muud väljamõeldud.

Seda funktsiooni on vajaduse korral lihtne kasutada. .Zip-faili sisu vaatamiseks topeltklõpsake seda. Windows avab selle justkui kaustana. Saate faile kopeerida ja kleepida või lohistada neid ZIP-faili või sealt ZIP-failist failide ekstraktimiseks või uute failide lisamiseks ZIP-faili. Siin saate ka faile kustutada või ümber nimetada ja need eemaldatakse ZIP-failist või nimetatakse selle sees ümber.

ZIP-faili kiireks ekstraktimiseks paremklõpsake sellel ja valige käsk „Extract All”. Windows avab kasti, mis võimaldab teil valida failide väljavõtmise koha.

ZIP-faili loomiseks valige failihalduris üks või mitu faili või kausta, paremklõpsake neid ja seejärel valige Saada> Tihendatud (tihendatud) kaust. Windows loob uue ZIP-faili, mis sisaldab teie valitud faile, ja seejärel saate selle ümber nimetada mis iganes soovite.

See sisseehitatud funktsioon ei ole kõige võimsam ega mugavam tööriist, kuid see teenib teid näpistades - eeldades, et vajate lihtsalt ZIP-failide tuge ja väljamõeldud funktsioone pole.