Kuidas (ja miks) muuta oma MAC-aadressi Windowsis, Linuxis ja Macis

Seadme MAC-aadressi määrab tootja, kuid nende aadresside muutmine - või „võltsimine” - ei ole keeruline, kui vaja. Kuidas seda teha ja miks võiksite seda teha, toimige järgmiselt.

Igal võrguga ühendatud võrguliidesel - olgu see siis ruuter, traadita seade või arvutis olev võrgukaart - on ainulaadne meediumipääsu juhtimise (MAC) aadress. Need MAC-aadressid - mida mõnikord nimetatakse ka füüsilisteks või riistvaralisteks aadressideks - määratakse tehases, kuid tavaliselt saate aadresse muuta tarkvaras.

Milleks kasutatakse MAC-aadresse

Kõige madalamal võrgutasandil kasutavad võrguga ühendatud võrguliidesed omavahel suhtlemiseks MAC-aadresse. Kui teie arvuti brauser peab näiteks Interneti-serverist veebilehe haarama, läbib see taotlus mitu TCP / IP-protokolli kihti. Teie sisestatud veebiaadress tõlgitakse serveri IP-aadressiks. Teie arvuti saadab päringu ruuterile, kes saadab selle seejärel Internetti. Teie võrgukaardi riistvaratasandil otsib teie võrgukaart samas võrgus olevate liideste jaoks ainult teisi MAC-aadresse. Ta teab, et saadab päringu ruuteri võrguliidese MAC-aadressile.

SEOTUD:22 Üldised võrgupõhiste terminite selgitused

Lisaks põhivõrgukasutusele kasutatakse MAC-aadresse sageli muudel eesmärkidel:

  • Staatiline IP määramine: Ruuterid võimaldavad teil arvutitele staatilisi IP-aadresse määrata. Kui seade loob ühenduse, saab ta alati kindla IP-aadressi, kui sellel on vastav MAC-aadress
  • MAC-aadresside filtreerimine: Võrgustikud saavad kasutada MAC-aadresside filtreerimist, võimaldades võrguga ühenduse loomist ainult kindlate MAC-aadressidega seadmetel. See ei ole suurepärane turvatööriist, sest inimesed saavad oma MAC-aadresse võltsida.
  • MAC-i autentimine: Mõned Interneti-teenuse pakkujad võivad nõuda MAC-aadressiga autentimist ja lubavad Interneti-ühenduse luua ainult selle MAC-aadressiga seadmel. Ühenduse loomiseks peate võib-olla muutma ruuteri või arvuti MAC-aadressi.
  • Seadme tuvastamine: Paljud lennujaama WiFi-võrgud ja muud avalikud WiFi-võrgud kasutavad selle tuvastamiseks seadme MAC-aadressi. Näiteks võib lennujaama WiFi-võrk pakkuda tasuta 30 minutit ja seejärel keelata teie MAC-aadressil rohkem WiFi-ühendust saada. Muutke oma MAC-aadressi ja teid võiks hankige rohkem WiFi-ühendust. (Tasuta, piiratud WiFi-ühendust võib jälgida ka brauseri küpsiste või kontosüsteemi abil.)
  • Seadme jälgimine: Kuna need on ainulaadsed, saab MAC-aadresse teie jälgimiseks kasutada. Ümber jalutades otsib teie nutitelefon läheduses asuvaid WiFi-võrke ja edastab selle MAC-aadressi. Renew London nimeline ettevõte kasutas Londoni linnas prügikaste, et jälgida inimeste liikumist linnas MAC-aadresside põhjal. Apple'i iOS 8 kasutab sellise jälgimise vältimiseks juhuslikku MAC-aadressi iga kord, kui ta otsib läheduses olevaid WiFi-võrke.

Pidage meeles, et igal võrguliidesel on oma MAC-aadress. Niisiis, nii WiFi-raadio kui ka traadiga Etherneti pordiga tavalisel sülearvutil on traadita ja traadiga võrguliidesel kõigil oma ainulaadsed MAC-aadressid.

MAC-aadressi muutmine Windowsis

Enamik võrgukaarte võimaldab teil seadmehalduris seadistada oma konfiguratsioonipaanidelt kohandatud MAC-aadressi, ehkki mõned võrgudraiverid ei pruugi seda funktsiooni toetada.

Esmalt avage seadmehaldur. Operatsioonisüsteemides Windows 8 ja 10 vajutage Windows + X ja seejärel klõpsake menüüs Power User valikut „Device Manager”. Windows 7-s vajutage Windowsi klahvi, tippige selle otsimiseks „Device Manager” ja klõpsake siis kirjet „Device Manager”. Rakendus Seadmehaldur näeb välja sama, olenemata sellest, millist Windowsi versiooni te kasutate.

Paremklõpsake jaotises Seadmehaldur jaotises „Võrguadapterid” võrguliidest, mida soovite muuta, ja seejärel valige kontekstimenüüst „Atribuudid”.

Atribuutide aknas vahekaardil „Täpsem” valige loendis „Atribuut” kirje „Võrguaadress”. Kui te seda valikut ei näe, ei toeta teie võrgudraiver seda funktsiooni.

Lubage valik Väärtus ja tippige soovitud MAC-aadress ilma eraldusmärkideta - ärge kasutage sidekriipse ega koolone. Kui olete lõpetanud, klõpsake nuppu „OK”.

Muutke MAC-aadressi Linuxis

SEOTUD:10 kõige populaarsemat Linuxi jaotust võrreldes

Kaasaegsetes Linuxi distributsioonides nagu Ubuntu kasutatakse tavaliselt võrguhaldurit, mis pakub graafilist viisi MAC-aadressi petmiseks.

Näiteks klõpsake Ubuntus ülemisel paneelil võrguikoonil, klõpsake nuppu „Muuda ühendusi”, valige võrguühendus, mida soovite muuta, ja seejärel klõpsake nuppu „Muuda”. Vahekaardil Ethernet sisestage väljale „Kloonitud MAC-aadress” uus MAC-aadress ja salvestage seejärel muudatused.

Saate seda teha ka vanamoodsalt. See hõlmab võrguliidese mahavõtmist, MAC-aadressi muutmiseks käsu käivitamist ja seejärel selle uuesti üles toomist. Asendage „eth0“ kindlasti muudetava võrguliidese nimega ja sisestage valitud MAC-aadress:

sudo ifconfig eth0 alla sudo ifconfig eth0 hw eeter xx: xx: xx: xx: xx: xx sudo ifconfig eth0 üles

Teil on vaja sobivat konfiguratsioonifaili muuta /etc/network/interfaces.d/ või / etc / network / liidesed fail ise, kui soovite, et see muudatus alati käivitamisel käivituks. Kui te seda ei tee, lähtestatakse teie taaskäivitamisel teie MAC-aadress.

MAC-aadressi muutmine Mac OS X-is

Mac OS X-i paneelil System Preferences kuvatakse iga võrguliidese MAC-aadress, kuid see ei võimalda teil seda muuta. Selleks vajate terminali.

SEOTUD:Windowsi kasutusjuhend Mac OS X-i kiirklahvide kohta

Avage terminali aken (vajutage klahve Command + Space, tippige „Terminal“ ja vajutage seejärel sisestusklahvi.) Käivitage järgmine käsk, asendades en0 võrguliidese nimega ja oma MAC-aadressi sisestamisega:

sudo ifconfig en0 xx: xx: xx: xx: xx: xx

Võrgu liides on tavaliselt kas en0 või et1 , olenevalt sellest, kas soovite konfigureerida Maci WiFi või Etherneti liidese. Käivitage ifconfig liidesete loendi kuvamiseks käsk, kui te pole kindel sobiva võrguliidese nimes.

Nagu Linuxis, on see muudatus ajutine ja lähtestatakse järgmisel taaskäivitamisel. Kui soovite oma Maci aadressi jäädavalt muuta, peate kasutama skripti, mis käivitab selle käsu automaatselt käivitamisel.

Muudatuse jõustumise kinnitamiseks saate käivitada käsu, mis näitab teie võrguühenduse üksikasju, ja kontrollida, millist MAC-aadressi teie võrguliides hiljem teatab. Windowsis käivitage ipconfig / kõik käsk käsuviiba aknas. Linuxis või Mac OS X-is käivitage ifconfig käsk. Ja kui peate oma ruuteri MAC-aadressi muutma, leiate selle valiku ruuteri veebiliidesest.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found