Kuidas panna vanad programmid Windows 10-s toimima

Enamik teie vanematest Windowsi rakendustest peaksid töötama lihtsalt Windows 10-s. Kui need töötasid Windows 7-ga, töötavad nad peaaegu kindlasti ka Windows 10-s. Mõned vanemad arvutirakendused ei tööta lihtsalt, kuid nende taas tööle saamiseks on palju võimalusi. .

Need trikid hõlmavad paljusid rakendusi, alates Windows XP ajastu rakendustest ja vanadest arvutimängudest, mis nõuavad aegunud DRM-i, kuni DOS-i ja Windows 3.1 rakendusteni.

SEOTUD:Kas Windows 10 tagurpidi ühildub teie olemasoleva tarkvaraga?

Käivita administraatorina

SEOTUD:Miks te ei peaks Windowsis kasutajakonto kontrolli (UAC) keelama?

Paljud Windows XP jaoks välja töötatud rakendused töötavad Windowsi kaasaegses versioonis korralikult, välja arvatud üks väike probleem. Windows XP ajastul kasutasid keskmised Windowsi kasutajad oma arvutit tavaliselt kogu aeg administraatori kontoga. Rakendused kodeeriti, et eeldada, et neil on administraatorijuurdepääs, ja kui nad seda ei tee, siis nad ebaõnnestuvad. Uus kasutajakonto kontrolli (UAC) funktsioon lahendas selle probleemi enamasti, kuid esialgu esines mõningaid hambumusprobleeme.

Kui mõni vanem rakendus ei tööta korralikult, proovige paremklõpsata selle otsetee- või .exe-failil ja seejärel valige käsk „Käivita administraatorina”, et see administraatoriõigustega käivitada.

Kui leiate, et rakendus vajab administraatorijuurdepääsu, saate järgmises jaotises käsitletud ühilduvussätete abil seadistada rakenduse alati administraatorina töötama.

Kohandage ühilduvusseadeid

SEOTUD:Programmi ühilduvusrežiimi kasutamine Windows 7-s

Windows sisaldab ühilduvusseadeid, mis muudavad vanad rakendused funktsionaalseks. Windows 10 menüüs Start paremklõpsake otseteed, valige kontekstimenüüst käsk „Ava faili asukoht”

Kui olete faili asukoha leidnud, paremklõpsake rakenduse otsetee- või .exe-failil ja valige kontekstimenüüst käsk „Atribuudid”.

Rakenduse atribuutide akna vahekaardil „Ühilduvus” saate klõpsata viisardi liidese nupul „Kasuta ühilduvuse tõrkeotsingut” või lihtsalt ise valikuid reguleerida.

Näiteks kui rakendus ei tööta korralikult Windows 10-s, kuid töötab korralikult Windows XP-s, valige suvand „Käivita see programm ühilduvusrežiimis” ja seejärel valige rippmenüüst „Windows XP (Service Pack 3)” menüü.

SEOTUD:Kuidas muuta Windowsi töötamine kõrg DPI-ekraanidega paremaks ja hägusate fontide parandamine

Ärge häbenege ka vahekaardi „Ühilduvus” muude seadete proovimist. Näiteks võib „Reduced color mode” olla kasulik väga vanadele mängudele. Kõrgete DPI-ekraanide puhul peate võib-olla kontrollima jaotist "Keela kuva skaleerimine kõrgete DPI-sätetega", et muuta programm normaalseks. Selle vahekaardi ükski valik ei kahjusta teie rakendust ega arvutit - saate need alati lihtsalt välja lülitada, kui need ei aita.

Installige allkirjastamata draiverid või 32-bitised draiverid

Windows 10 64-bitine versioon kasutab draiveri allkirjade jõustamist ja nõuab, et kõigil draiveritel oleks enne installimist kehtiv allkiri. Windows 10 32-bitised versioonid ei vaja tavaliselt allkirjastatud draivereid. Erandiks on see, et UEFI-ga (tavalise BIOS-i asemel) uuemas arvutis töötava Windows 10 32-bitised versioonid nõuavad sageli allkirjastatud draivereid. Allkirjastatud draiverite jõustamine aitab parandada turvalisust ja stabiilsust, kaitstes teie süsteemi pahatahtlike või lihtsalt ebastabiilsete draiverite eest. Allkirjastamata draiverid peaksite installima ainult siis, kui teate, et need on ohutud ja teil on selleks hea põhjus.

SEOTUD:Draiveri allkirja kinnitamise keelamine 64-bitises Windows 8 või 10 (et saaksite installida allkirjastamata draivereid)

Kui vana tarkvara, mille soovite installida, vajab allkirjastamata draivereid, peate nende installimiseks kasutama spetsiaalset käivitamisvalikut. Kui saadaval on ainult 32-bitised draiverid, peate selle asemel kasutama Windows 10 32-bitist versiooni - Windows 10 64-bitine versioon nõuab 64-bitiseid draivereid. Kasutage seda protsessi, kui peate lülituma 32-bitisele versioonile, laadides 64-bitise versiooni asemel alla Windows 10 32-bitise versiooni.

Käivitage mänge, mis nõuavad SafeDisci ja SecuROM DRM-i

Windows 10 ei käivita vanemaid mänge, mis kasutavad SafeDisci või SecuROM DRM-i. Need digitaalsed õiguste haldamise skeemid võivad põhjustada üsna palju probleeme. Üldiselt on hea, et Windows 10 ei luba sellel rämpsul teie süsteemi installida ja reostada. Kahjuks tähendab see seda, et mõned vanemad mängud, mis olid kaasas füüsilistel CD-del või DVD-del, ei installi ega tööta normaalselt.

Nende mängude mängimiseks on teil mitmeid muid võimalusi, sealhulgas CD-plaadi puudumise otsimine (mis on potentsiaalselt väga ohtlik, kuna neid leidub sageli varjulistel piraatlussaitidel), mängu tagasiostmine digitaalsest levitamisteenusest nagu GOG või Steam või kontrollige arendaja veebisaiti, et näha, kas see pakub DRM-i eemaldavat plaastrit.

Täpsemad trikid hõlmavad Windowsi vanemasse versiooni ilma selle piiranguta installimist ja topeltbuutimist või mängu käivitamist Windowsi vanema versiooniga virtuaalmasinas. Virtuaalmasin võib teie jaoks isegi hästi töötada, sest neid DRM-skeeme kasutavad mängud on praegu piisavalt vanad, et isegi virtuaalne masin suudab tõenäoliselt nende graafikanõuetega hakkama saada.

Kasutage vanema tarkvara jaoks virtuaalmasinaid

SEOTUD:Algaja geek: kuidas virtuaalmasinaid luua ja kasutada

Windows 7 sisaldas spetsiaalset funktsiooni „Windows XP Mode”. See oli tegelikult lihtsalt kaasasolev virtuaalse masina programm koos tasuta Windows XP litsentsiga. Windows 10 ei sisalda Windows XP režiimi, kuid saate siiski virtuaalset masinat ise teha.

Kõik, mida tegelikult vajate, on virtuaalmasinaprogramm nagu VirtualBox ja varupõhine Windows XP litsents. Installige see Windowsi koopia VM-i ja saate Windowsi selle vanema versiooni abil oma Windows 10 töölaua aknas tarkvara käivitada.

Virtuaalmasina kasutamine on mõnevõrra kaasatud lahendus, kuid see töötab hästi, kui rakendus ei pea riistvaraga otse liidestuma. Virtuaalseadmetel on riistvara välisseadmete tugi tavaliselt piiratud.

Kasutage DOS- ja Windows 3.1-rakenduste jaoks emulaatoreid

SEOTUD:DOSBoxi kasutamine DOS-mängude ja vanade rakenduste käitamiseks

DOSBox võimaldab teil töölaual emulaatori aknas käivitada vanu DOS-rakendusi - peamiselt DOS-mänge. Kasutage DOSBoxi vanade DOS-rakenduste käitamiseks, selle asemel et tugineda käsuviipale. DOSBox töötab palju, palju paremini.

Ja kuna Windows 3.1 ise oli põhimõtteliselt DOS-rakendus, saate installida Windows 3.1 DOSBoxi ja käitada ka vanu 16-bitiseid Windows 3.1 rakendusi.

16-bitise tarkvara jaoks kasutage 32-bitist Windowsi

16-bitised programmid ei tööta enam Windowsi 64-bitistes versioonides. Windowsi 64-bitine versioon lihtsalt ei sisalda WOW16 ühilduvuskihti, mis võimaldab 16-bitiste rakenduste käitamist. Proovige käivitada 16-bitine rakendus Windowsi 64-bitises versioonis ja näete lihtsalt teadet "Seda rakendust ei saa teie arvutis käivitada".

Kui peate siiski käivitama 16-bitised rakendused, peate 64-bitise versiooni asemel installima Windows 10 32-bitise versiooni. Hea uudis on see, et tegelikult ei pea te kogu oma opsüsteemi uuesti installima. Selle asemel saate lihtsalt installida Windowsi 32-bitise versiooni virtuaalsesse masinasse ja seal rakenduse käivitada. Võite isegi installida Windows 3.1 DOSBoxi.

Kasutage Java, Silverlighti, ActiveX-i või Internet Explorerit vajavate veebisaitide jaoks spetsiifilisi brausereid

Windows 10 kasutab vaikebrauserina uut Microsoft Edge'i. Edge ei hõlma Java, ActiveX, Silverlighti ja muude tehnoloogiate tuge. Chrome on loobunud ka NPAPI pistikprogrammide nagu Java ja Silverlight toetamisest.

SEOTUD:Java, Silverlighti ja muude pistikprogrammide kasutamine kaasaegsetes brauserites

Vanemate neid tehnoloogiaid vajavate veebirakenduste kasutamiseks käivitage ühilduvuse huvides Windows 10-ga kaasas olev Internet Exploreri veebibrauser. IE toetab endiselt ActiveX-sisu. Mozilla Firefox toetab endiselt Java ja Silverlight.

Internet Exploreri saate käivitada menüüst Start. Kui olete juba Microsoft Edge, avage praeguse veebilehe otse Internet Exploreris avamiseks lihtsalt seadete menüü ja valige käsk „Ava Internet Exploreriga”.

Üldiselt, kui mõni vanem rakendus Windows 10-s ei tööta, on mõistlik proovida leida kaasaegne asendus, mis töötab korralikult. Kuid on mõned rakendused - eriti vanad arvutimängud ja ärirakendused -, mida te ei pruugi lihtsalt asendada. Loodetavasti saavad mõned jagatud ühilduvusnipid need rakendused uuesti käima.

Pildikrediit: Brett Morrison Flickris


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found