Uue vahelehe lehe kohandamine Chrome'is

Enamiku inimeste jaoks töötab Chrome'i vaikekaart Uue vahelehe leht nende eesmärkidel suurepäraselt. Kuid kui eelistaksite valida, mis teie jaoks uuel vahelehel avaneb, on meil teile mõned alternatiivsed lahendused.

Vaikimisi näete Chrome'is uue vahelehe avamisel otsinguriba, Google'i logo ja kõige sagedamini külastatud saitide pisipilte. Siiski saate uue vahekaardi vaikelehte natuke kohandada (mitte palju), määrata uue vahelehe lehele tühja lehe, valida kuvamiseks kohandatud URL-i või installida laiendi, mis lisab uue vahelehe lehele funktsionaalsust. Lugege edasi, et teada saada, mis teile kõige paremini sobib.

Kohandage uue vahelehe vaikeleht

Alustame Chrome'i vaikekaardil Uus vaheleht. Chrome lisab automaatselt paanidena linke veebisaitidele, mida olete kõige sagedamini külastanud. Uue vahelehe vaikelehe kohandamine on ainus viis, kustutades lehelt paanid. Selleks liigutage hiir kustutatava paani kohal ja klõpsake paani paremas ülanurgas saada oleval nupul “X”.

Uue vahelehe lehe allosas kuvatakse teade, et pisipilt eemaldati. Pisipildi saate tagasi, kui klõpsate lingil „Võta tagasi”.

Paanid luuakse teie sirvimisajaloo põhjal. Kui paan kustutatakse, siis teie sirvimisajaloos olevat linki ei kustutata. Seega, kui soovite taastada kõik kustutatud paanid, saate seda teha, klõpsates uue vahelehe lehe allosas oleval lingil „Taasta kõik”.

Uue vahelehe lehe allservas olevad sõnumid ja lingid kaovad mõne aja pärast, kuid nende käsitsi eemaldamiseks võite klõpsata nupul „X”.

Kuva tühi leht

Kui te ei soovi lehel Uus vaheleht midagi, saate selle tühjaks teha. On kaks lihtsat laiendust, mis annavad teile uue vahelehe tühja lehe.

Laiend Tühi uus vaheleht teeb täpselt seda, mida ta ütleb: uue vahelehe avamisel on see täiesti tühi.

Uuenda: Allpool soovitatud laiend pole enam saadaval.

Järjehoidjaribaga tühi uus vaheleht on ka iseenesestmõistetav. Erinevalt tühjast uue vahelehe lehest näitab see laiendus tühja lehte, mille ülaosas on järjehoidjariba. Isegi kui teil on järjehoidjariba välja lülitatud (Chrome'i menüü> Järjehoidjad> Kuva järjehoidjariba [pole kontrollitud]), kuvatakse sellel uuel vahelehel ajutiselt teie järjehoidjaid, mis võib olla kasulik.

Lisage oma URL

Uuenda: Allpool soovitatud laiend pole enam saadaval. Selle asemel soovitame proovida uue vahelehe ümbersuunamist.

Uuel vahelehel saate kuvada ka ühe oma lemmiksaitidest, näiteks How-To Geek. Kuid see pole Chrome'i sisseehitatud funktsioon, seega peame installima laienduse. Lihtsaim, mis leidis, et see töötab hästi, on uue vahelehe URL. Ainus selle laienduse luba on „Asenda leht, mida näete uue vahelehe avamisel”, nii et see peaks olema ohutu. (Varem soovitasime laiendust Asenda uus vaheleht, kuid seda pole enam olemas.)

Installige uue vahelehe URL-i laiendus ja seejärel klõpsake tööriistaribale lisatud nupul. Valige rippmenüüst „Valikud”.

Sisestage redigeerimisväljale uue vahelehe lehel kuvatava veebilehe URL ja vajutage klaviatuuril Ctrl + Enter.

Järgmisel korral uue vahelehe avamisel kuvatakse teie valitud URL uue vahelehe lehel.

Uue vahelehe täiustamine täiendavate funktsioonidega

Teised laiendused loovad täielikult oma uue vahelehe lehed, millel on erinevad funktsioonid ja palju kohandusi, näiteks lehe paanide lisamine ja ümberkorraldamine, järjehoidjate ja hiljuti suletud vahelehtede kuvamine ning lehe tausta ja stiili muutmine,

Testisime mitmeid laiendusi, mis täiustavad uue vahelehe lehte, ja leidsime ühe, nimega Humble New Tab Page, millel on mitu kasulikku funktsiooni, mida kuvatakse uuel vahelehel lihtsa ja hõlpsasti kasutatava paigutusega. See kuvab sellised üksused nagu teie järjehoidjad, enim külastatud saidid, rakendused, hiljutised järjehoidjad, hiljuti suletud vahelehed ja isegi ilma.

Installige suvand Humble New Tab Page, laiend, avage uus vaheleht ja klõpsake siis suvandite juurde pääsemiseks lehe paremas ülanurgas väikest mutrivõtmeikooni.

Nelja vahelehega hüpikaken kuvatakse lehe paremas servas. Vahekaart Seaded võimaldab muuta ülaservas olevaid sätteid, valida, millist sisu uuel vahelehel kuvada, ning määrata ilmale asukoht ja Celsiuse või Fahrenheiti, kui otsustate selle kuvada. Tööriistaribal on nupp, mis võimaldab juurdepääsu ka hüpikaknasse Valikud.

Välimust ja stiili saate muuta vahekaardi Välimus abil. Määrake font, värvid, paigutus, esiletõstud ja animatsioon. Võite isegi taustapildi ise valida.

Kui soovite seda laiendust kasutada mõnes teises profiilis või mõnes teises arvutis, saate oma seaded varundada. Selleks klõpsake hüpikaknas Seaded vahekaarti „Import / eksport”. Valige tekst väljal Ekspordi sätted, kopeerige see, kleepige see tekstifaili ja salvestage. Seadete taastamiseks kopeerige sätted tekstifailist ja kleepige tekst kasti Impordi sätted.

Neile teist, kellel on kaskaadstiilide kasutamisega kogemusi, saate neid kasutada uue vahelehe lehe välimuse täiendavaks kohandamiseks. Selleks kopeerige CSS-kood kastist Generated CSS, muutke tekstiredaktori väärtusi ning kopeerige ja kleepige muudetud CSS-kood väljale Custom CSS.

Samuti saate lehel olevaid üksusi ümber korraldada, lohistades neid. Näete musta joont, mis näitab üksuse asukohta. Võite isegi luua täiendavaid veerge, lohistades üksust, kuni näete musta vertikaalset joont.

Chrome'i veebipoes on saadaval palju muid laiendusi, mis võimaldavad teil uue vahekaardi lehte mitmel viisil kohandada. Sirvige ringi, kui ükski ülaltoodutest ei vasta teie stiilile; leiate kindlasti midagi, mis teile meeldib.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found