Kuidas ühendada Windows VPN-iga

Oleme käsitlenud virtuaalseid eravõrke ja millal võiksite neid varem kasutada. VPN-iga ühenduse loomine on lihtne, kuna Windows ja enamik teisi opsüsteeme pakuvad sisseehitatud VPN-tuge.

Lihtne viis: kasutage VPN-klienti

Pange tähele, et mõned VPN-pakkujad pakuvad oma töölauakliente, mis tähendab, et te ei vaja selles juhendis kirjeldatud häälestusprotsessi. Kõik meie lemmik VPN-id - StrongVPN edasijõudnutele ning ExpressVPN ja TunnelBear tavakasutajatele - pakuvad oma töölauarakendust oma VPN-idega ühenduse loomiseks ja VPN-serveri asukohtade valimiseks.

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Windows 10

SEOTUD:Mis on VPN ja miks seda vaja oleks?

Windows 10 toetab PPTP, L2TP / IPsec, SSTP ja IKEv2 ühendusi ilma kolmanda osapoole tarkvarata.

Windows 10-s VPN-iga ühenduse loomiseks minge jaotisse Seaded> Võrk ja Internet> VPN. Uue VPN-ühenduse seadistamiseks klõpsake nuppu „Lisa VPN-ühendus”.

Esitage oma VPN-i ühenduse üksikasjad. "Ühenduse nimi" saate sisestada mis tahes nime. Seda nime kasutatakse teie arvutis just VPN-ühenduse tuvastamiseks.

Teie VPN-teenuse pakkuja peaks saama teile neid üksikasju edastada. Kui VPN-i pakub teie tööandja, peaks teie tööandja IT-osakond edastama üksikasjad, mida peate ühendama.

Kui olete VPN-i seadistanud, näete seda võrgu hüpikmenüüs läheduses olevate WiFi-võrkude kõrval.

Klõpsake hüpikmenüüs võrgu nimel ja Windows avab teile akna Seaded> Võrk ja Internet> VPN. Valige VPN ja klõpsake ühenduse loomiseks nuppu „Ühenda”. Siit saate ka VPN-ühendusi konfigureerida või eemaldada.

Windows 7 ja 8

Windows 7-s VPN-iga ühenduse loomiseks vajutage Windowsi klahvi ja tippige VPN ja vajutage sisestusklahvi. (Märkus. Kui kasutate Windows 8, on protsess väga sarnane, kuid mõned aknad võivad tunduda veidi erinevad.)

Sisestage väljale Interneti-aadress oma VPN-teenuse pakkuja aadress. Võite sisestada aadressi nagu vpn.example.com või arvulise IP-aadressi, sõltuvalt serveri teabest, mille VPN-teenuse pakkuja teile andis.

Samuti peaksite sisestama sihtkoha nime - see võib olla kõik, mis teile meeldib. Seda kasutatakse ainult selleks, et meeles pidada, milline VPN-ühendus on milline.

Järgmisel ekraanil sisestage oma sisselogimisandmed. Kasutage VPN-i pakkuja teile antud kasutajanime ja parooli.

Windows ühendab teid teie konfigureeritud VPN-iga. Kui märkisite esimesel ekraanil märkeruudu „Ärge ühendage kohe”, salvestab Windows VPN-ühenduse, et saaksite hiljem hõlpsalt ühendust luua.

Pärast ühenduse loomist saate oma VPN-ühenduste vaatamiseks klõpsata süsteemisalves võrguikoonil. Kui olete VPN-iga ühendatud, saadetakse kogu teie võrguliiklus selle kaudu.

VPN-iga ühenduse katkestamiseks klõpsake seda ja klõpsake nuppu „Katkesta ühendus”. Seejärel saate sellega hiljem uuesti ühendust luua, klõpsates sellel ja valides Ühenda. Teil võib olla mitu VPN-i konfigureeritud ja sel viisil nende vahel vahetada.

Salvestatud VPN-ühenduse kustutamiseks vajutage Windowsi klahvi, tippige „Network Connections” ja vajutage sisestusklahvi. Paremklõpsake VPN-ühendust ja kasutage suvandit Kustuta.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found