Mis on .CRDOWNLOAD-fail ja kas saate selle kustutada?

Kui kasutate Google Chrome'i, on suur tõenäosus, et olete oma allalaaditavate failide kataloogis näinud laiendiga .crdownload faile. Google Chrome loob selle iga kord, kui alustate faili allalaadimist.

Need .crdownload-failid nimetatakse allalaadimise edukal lõppemisel automaatselt ümber, kuid allalaadimisvea korral võivad need jääda püsima.

Uuenda: Microsofti uus Edge brauser põhineb Chromiumil, nii et Edge loob nüüd .crdownload failid samal põhjusel nagu Google Chrome. Ka teised Chromiumi põhised brauserid loovad .crdownload faile.

Millal (ja miks) Chrome need failid loob

Google Chrome loob teie allalaaditavatele failidele .crdownload. Oletame näiteks, et hakkate Google Chrome'i alla laadima muusikafaili nimega Song.mp3. „Song.mp3” ilmub teie Chrome'i allalaaditavate failide loendis ja fail nimega „Song.mp3.crdownload” ilmub kausta Allalaadimised. Selle faili suurus suureneb, kui Chrome jätkab faili allalaadimist. Kui Chrome on kogu faili alla laadinud, nimetab Chrome selle ümber Song.mp3, eemaldades faililaiendi .crdownload.

Faililaiend .crdownload näitab, et faili allalaadimine pole veel lõppenud. Teised veebibrauserid võivad pooleliolevaid allalaaditavaid faile salvestada muusse kausta ja teisaldada need pärast allalaadimist kausta Allalaadimised, kuid Chrome salvestab mittetäieliku faili lihtsalt kausta Allalaadimised.

Kui näete .crdownload-faili, kontrollige Chrome'i allalaaditavate failide loendit. Võite vaadata Chrome'i akna allservas olevat allalaaditavate failide salve või klõpsata menüüd ja valida Allalaadimised. Kui faili alles laaditakse alla, ärge kustutage .crdownload faili - laske Chrome'il see lihtsalt alla laadida.

Muidugi, kui te ei soovi enam faili enam alla laadida, võite Chrome'is allalaadimise tühistada. Kui kustutate allalaadimise, kustutab Chrome automaatselt seotud .crdownload faili.

Chrome saab nende failidega allalaadimist jätkata

Teil võib olla .crdownload-fail, mis asub isegi siis, kui Chrome midagi praegu alla ei laadita. Avage Chrome'is leht Allalaadimised ja võite näha, et allalaadimine on poolik. See näitab, et Chrome laadis faili alla, kuid ilmnes probleem - teie Interneti-ühendus võis katkeda või server võis ühenduse katkestada. Võite ka allalaadimise „peatada” ja seda hiljem jätkata. Sel juhul hoiab Chrome .crdownload faili ümber.

Võite proovida klõpsata nupul Jätka. Chrome üritab jätkata sealt, kus pooleli jäi, ja lisada ülejäänud fail .crdownload-faili. Kuid jätkamine ei pruugi alati korralikult töötada. Võimalik, et soovite faili uuesti algusest peale uuesti alla laadida.

Kui saate faili kustutada

Võite faili kustutada igal ajal, kui soovite. Kui allalaadimisi pole pooleli ja te ei pea faili abil allalaadimist jätkama, jätkake ja kustutage see.

Kustutage fail .crdownload, kui te seda enam ei vaja. Näiteks kui kontrollite kausta Allalaadimised ja näete faile nimega Song (1) .mp3 ja Song.mp3.crdownload, võite kustutada need, mis lõpevad .crdownload. See on lihtsalt puudulik allalaaditav fail, mida te ei vaja.

Kui näete vana .crdownload faili faili jaoks, mida proovisite juba ammu alla laadida, võite selle kindlasti kustutada. See võib juhtuda, kui te oma kausta Allalaadimised regulaarselt puhastamata jätate ja sellest mööda vaatate.

Kui proovite faili alla laadida ja naasete hiljem, et näha .crdownload-faili kaustas Allalaadimised, ei õnnestunud faili korralikult alla laadida (või laaditakse endiselt alla). Seejärel saate allalaadimise uuesti proovimiseks minna Chrome'i allalaadimishaldurisse. Fail .crdownload annab meeldetuletuse, et laadisite alla kindla faili, kuid see ei õnnestunud.

Nii et see on .crdownload-fail - osaliselt täielik Chrome'i allalaadimine. See on pooleliolev, nurjunud allalaadimine või peatatud allalaadimine.


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found