Mis on EPUB-fail (ja kuidas seda avada)?

.Epub-faililaiendiga fail on populaarne failivorming, mida kasutatakse e-raamatute ja muud tüüpi sisu salvestamiseks. Elektroonilise avaldamise lühend EPUB nimetati 2007. aasta septembris Rahvusvahelise Digitaalse Kirjastamise Foorumi (IDPF) ametlikuks standardiks.

Mis on EPUB-fail?

EPUB-failidesse saab salvestada sõnu, pilte, stiililehti, fonte, metaandmete üksikasju ja sisutabeleid. Neid peetakse paigutuse agnostilisteks, see tähendab, et ekraani suurus ei mõjuta vormindust - EPUB-failid võivad sisu kuvada juba 3,5-tollistel ekraanidel. See ja tõsiasi, et see on vabalt kättesaadav standard, on enamiku e-lugejate toetatud EPUB-failide toetamiseks.

Kuidas seda avada?

Nende laialdase kasutamise tõttu toetab EPUB-faile rohkem riistvara e-lugejaid kui mis tahes muu e-raamatu failivorming. EPUB-faili saate avada olenemata sellest, kas kasutate Kobo, Barnes & Noble Nooki või isegi oma töölaual, kasutades üht paljudest tasuta programmidest, näiteks Caliber või Stanza Desktop. Märkimisväärne erand on siin Kindle. Kindla otsega EPUB-faili lugeda ei saa, kuid on olemas viise, kuidas see teisendada millekski, mida Kindle saab kasutada.

SEOTUD:Kuidas korraldada oma e-raamatute kogu kaliibriga

iPhone'i ja Androidi seadmetele on e-raamatute - iBooks ja Google Play - avamiseks eelinstallitud oma rakendused. Kui proovite seda oma töölaual avada, soovite tõenäoliselt kolmanda osapoole rakendust.

Kui kasutate Windows 10, saab Microsoft Edge kuvada EPUB-faile loomupäraselt. Kui Edge pole EPUB-failide töötlemiseks juba vaikeprogrammina seatud, paremklõpsake failil, osutage menüüle „Ava koos” ja seejärel klõpsake valikut „Microsoft Edge”.

Uuenda: Microsoft Edge uus kroomiumipõhine versioon ei toeta EPUB-faile. Kui olete värskendanud, vajate Windows 10-s EPUB-failide avamiseks uut programmi.

Edge avab seejärel uue vahelehe, kus teie raamat kuvatakse samas vormingus, mida kasutatakse lugejavaates.

Loomulikult ei paku Edge teile parimat lugemiselamust. Soovitame siiski kasutada midagi sellist nagu Caliber, mis võib avada suvalise hulga e-raamatu vorminguid.

SEOTUD:EPUB-failide avamine Windows 10-s (ilma Microsoft Edgeta)

Kuidas seda teisendada?

Täpselt nagu iga teine ​​failivorming, vajate ka EPUB-i teisendamiseks erinevasse vormingusse spetsiaalset tarkvara. Kui proovite laiendust muuta, võite lõpetada rikutud ja kasutamiskõlbmatu faili.

Kui te ei kasuta Kindle'i, mis kasutab varalist failivormingut, toetab teie eReader tõenäoliselt juba EPUB-i ja kõik, mida peate tegema, on fail avada oma eReaderis või nutitelefonis. Kuid Kindle'is saate kasutada EPUB-faili; peate selle kõigepealt teisendama.

Selleks soovitame jällegi Calibrit. See võimaldab teil mitte ainult e-raamatuid avada ja vaadata, vaid sellel on ka võimas tööriist, mis suudab teie faili teisendada 16 erinevast vormingust, sealhulgas MOBI-vormingust, mille teie Kindle saab avada.

Kui te pole eriti huvitatud kolmanda osapoole tarkvara allalaadimisest või teil on teisendamiseks ainult üks või kaks raamatut ja te ei soovi vaeva näha, võivad mõned veebisaidid teie jaoks konversiooni sooritada.

Mõned tasuta failide teisendamise saidid on DocsPal, Convertio, ConvertFiles ja Zamzar. Kõik need toimivad hästi, kuigi DocsPal on ilmselt kõige lihtsam kasutada.

Lihtsalt minge mõnele neist veebisaitidest, laadige üles oma fail (id), valige vorming, milleks soovite teisendada, ja veebisait tegeleb ülejäänuga! Mõni nõuab, et sisestaksite kehtiva e-posti aadressi, et saaksite faili teisendada, kui see on teisendatud.

SEOTUD:Parimad kohad tasuta audioraamatute leidmiseks (seaduslikult)


$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found