Kõik, mida peate teadma oma Android-telefonist või tahvelarvutist printimise kohta

Kui olete Androidi uustulnuk, tundub printimine ilmselt mõttetu: klõpsake menüüd, puudutage käsku. Kuid kui olete pikaajaline Androidi kasutaja, mäletate tõenäoliselt, kuidas mobiiltelefonist printimine algas. Hea uudis on see, et Android-seadmest printimine on lihtsam kui kunagi varem.

Androidil printimine tähendas varem janky Google'i pilvprintimise rakenduse installimist ja seejärel selle rakenduse printimist, mida iganes soovite proovida. See oli tõesti ringristmik ja mitte sugugi intuitiivne viis, kuidas asju mobiilseadmetest printida. Sel polnud lihtsalt mõtet.

Tänapäeval on tänapäevases maailmas printimine palju lihtsam, kuna see on sisse lülitatud opsüsteemi ja enamiku teie rakenduste hulka. Tõesti, see on ainus piirang, mida peate arvestama: rakendus peab printimist toetama. Näiteks ei prindita te mobiilirakendusest ühtegi Facebooki postitust, sest see ei toeta seda funktsiooni. Selle leiate tõesti mõistlikest kohtadest: Gmail, Google Docs, fotod ja nii edasi.

Nii et kuigi Androidile printimine on viimase paari aasta jooksul oluliselt lihtsustunud, on siiski mõned asjad teadlikud.

Kuidas printereid lisada ja hallata

Nagu ma varem ütlesin, on pilvprintimine nüüd osa operatsioonisüsteemist. Varem oli see rakendus printerite leidmiseks ja haldamiseks, kuid kuna see pole enam eraldiseisev toode, on kõik need asjad nüüd menüüs Seaded kenasti ära peidetud.

Printeri olukorra kontrollimiseks tõmmake kõigepealt teavitusvarju alla ja vajutage hammasrattaikooni. Mõnes seadmes, näiteks kõigis, kus Android töötab, peate võib-olla seda kaks korda tõmbama. See viib teid menüüsse Seaded.

Nüüd võivad asjad muutuda karvaseks: iga tootja peidab otsitavat seadet erinevas kohas. Nii et lihtsuse ja universaalse aktsepteerimise huvides teeme seda lihtsal viisil: puudutage suurendusklaasi ikooni (või Samsungi telefonides sõna „Otsi”), seejärel otsige valikut „Printimine”.

Sõltumata sellest, kus seade teie konkreetses telefonis on, peaks see valik hüppama. Puudutage seda poissi ja olge otsingutööriista eest tänulik. See säästis lihtsalt palju vaeva.

Nüüd, kui olete seal, võivad mõned võimalused olla saadaval või mitte. Näiteks peaks pilvprintimine olema seal, olenemata sellest, mis tüüpi seadmeid teil on. Kuid on ka mõningaid eripärasid, nagu „Samsungi printimisteenuse pistikprogramm”, mis on saadaval Samsungi seadmetes, aga ka muudes seadmetes, kui teil on varem olnud Samsungi seade. See on huvitav.

Sõltumata sellest, kui palju valikuid siin on loetletud, on tulemus endiselt sama: siin saate hallata oma printimisvalikuid. Sageli kasutate enamiku jaoks lihtsalt pilvprintimist, kuna see on Androidi kõige viljakam.

Kui soovite oma printereid hallata, puudutage valikut „Pilvprintimine”, seejärel paremas ülanurgas kolme nupuga ülevoolumenüüd (Samsungi seadmetes võib see olla kiri „MORE”).

Siin saate printeri oma pilve lisada - valige lihtsalt „Lisa printer”. Rakendus hakkab automaatselt teie kohalikus võrgus printereid otsima. Kui see on juba osa pilvprintimisest, siis seda siin ei kuvata, mis aitab teil duplikaate vältida.

MÄRKUS. Pilvprintimine töötab ainult printeritega, mis on teie võrku ühendatud otse Wi-Fi või Etherneti kaudu. Kui jagate näiteks Windowsi arvutiga ühendatud printerit, ei tööta see - kuid selle postituse lõpus on teile mõned muud võimalused.

Kui te ei soovi printerit lisada, puudutage valiku „Printeri lisamine” asemel lihtsalt valikut „Seaded”.

Menüüs Seaded saate muuta näiteks printerite nähtavust konkreetsete kontode jaoks - näiteks kui teie seadmes on töökoha e-posti aadress ja printerid, kuid te ei soovi, et need printerid teie loendis kuvatakse, minge lihtsalt sellele kontole ja muuta nähtavust. Samuti saate valida, kas kuvatakse ainult printerid, mida olete hiljuti kasutanud.

Vastasel juhul saate siin hallata prinditöid ja printereid. See kõik on tõesti lihtne.

Kuidas printida toetatud rakendustes

Okei, nii et nüüd, kui teate, kuidas printereid lisada ja hallata, räägime sellest, et midagi telefonist tegelikult printida. Nagu ma varem ütlesin, toetavad printimist ainult mõned rakendused. Peaaegu kõik teie kontoripõhised rakendused, nagu Word, Docs, Excel, Spreadsheets, Gmail jne, töötavad teie jaoks, kuid Google'i fotode rakendus toetab ka printimist.

Asi on selles, et see on teatud rakendustes kuidagi peidus. Näiteks on see fotodes fotode ees ja keskel - puudutage lihtsalt kolme nupuga ülevoolumenüüd ja seejärel käsku „Prindi”. Nii lihtne.

Arvutustabelites või dokumentides pole see aga nii lihtne. Nendes rakendustes peate esmalt puudutama kolme nupuga menüüd ja seejärel valima „Jaga ja eksport“. Sealt edasi saab valiku „Prindi”.

 

Sealt avaneb pilvprintimise rakendus, mille vaikeprinter on eelnevalt valitud. Saate muuta näiteks prinditavate koopiate arvu, paberi suurust ja suunda ning värvi. Nende sätete muutmiseks puudutage lihtsalt väikest noolt prindipäise allosas.

 

Kui teil on installitud mitu printerit, saate loendist valida, koputades päise ülaosas printeri nime. Siin kuvatakse loend kõigist installitud või prinditeenusele kättesaadavatest, sealhulgas kõik saadaolevad printerid.

Kui olete kõik oma valikud lukustanud, puudutage väikest printimisnuppu. See peaks dokumendi automaatselt teie printerisse saatma ja teil on hea minna. See on üsna palju!

Kuidas printida PDF-i

Mõnikord ei pruugi teil olla vaja millegi tegelikku paberkoopiat, kuid soovite üldtunnustatud dokumenti, mis töötab lihtsalt seal, kus seda vajate. Selliste asjade jaoks on PDF-failid suurepärased. Ja PDF-i printimine on Androidis rumal-lihtne.

Valige ülaltoodud jaotises kirjeldatud printimisvalik, seejärel puudutage rippmenüüd koos kõigi teie saadaolevate printerivalikutega. Faili PDF-failina salvestamiseks peaks olema vähemalt paar võimalust: „Salvesta PDF-ina“, mis salvestab faili kohapeal Android-seadmesse, ja „Salvesta Google Drive’i“, mis salvestab PDF-i teie Google Drive'i.

Kui olete siin sobiva suvandi valinud, puudutage lihtsalt nuppu Prindi.

Kui otsustate faili kohapeal salvestada, kuvatakse stiilne dialoog „Salvesta nimega“. Salvestage fail lihtsalt kuhu soovite.

Kui otsustate PDF-faili Drive'i salvestada, siis printimisaken lihtsalt sulgub ja tundub, et see ei tee midagi. See pole nii, kuna dokument peaks olema saadaval teie Drive'i juurkaustas. Rumal on see, et salvestamisvõimalusi pole saadaval, kuid paraku on see nii.

Printige printeri konkreetsetele kaubamärkidele

Paljud populaarsed printeribrändid pakuvad oma riistvarale ka kaasrakendust, mis võimaldab teil kasutada täpsemaid funktsioone.

Parim asi, mida sel juhul teha, on lihtsalt hüpata Play poodi ja otsida oma konkreetse kaubamärgi printerit. Kahjuks on kõik sellest hetkest alates väga brändispetsiifiline, seega võib teie poolt vaja minna mõningaid sõltumatuid uuringuid, eriti kui proovite teha midagi konkreetset.

Selle väärtuse jaoks olen enamiku tootjate rakendustes leidnud väga vähe väärtust, kuna need pakuvad sageli lihtsalt üleliigseid funktsioone, mida saab juba otse pilvprintimisel teha. See ütles: mõned rakendustest võimaldavad teil teha selliseid asju nagu skannimine ja faksimine otse telefonist, nii et see on vähemalt avastamist väärt. Jumala kiirus.

Printige otse USB-, Bluetooth- või võrguprinterile

Oletame, et teil on vana võrguprinter, mida jagatakse Windowsi võrgus. Teise võimalusena võib teil olla printer, mille soovite USB OTG-kaabli kaudu füüsiliselt oma Android-telefoni või tahvelarvutiga ühendada. Või võib-olla on teil traadita printer, mis ühendab Bluetoothi ​​kaudu.

SEOTUD:Jagatud võrguprinteri seadistamine operatsioonisüsteemis Windows 7, 8 või 10

Kõiki seda tüüpi printereid - USB, Bluetooth ja Windowsi võrk - Android ei toeta. Google soovitab pilvprintimise seadistada sellise printeriga ühendatud arvutis. Android ei hõlma seda tüüpi printerite jaoks üldse tuge.

Kui soovite sellisele printerile otse printida, peate kasutama kolmanda osapoole rakendust. Kahjuks pole ühtegi saadaolevat kvaliteetset rakendust, mis seda tasuta teeks. PrinterShare on hästi läbi vaadatud rakendus, millega saab USB OTG-kaabli kaudu printida Windowsi võrgu ühiskasutatavatesse printeritesse, Bluetooth-printeritesse ja isegi USB-printeritesse. Kahjuks peate nende täpsemate funktsioonide kasutamiseks maksma PrinterShare premiumi eest umbes 10 dollarit. Õnneks saate tasuta rakendusega printida testdokumendid, et kontrollida, kas teie printeri konfiguratsioon on toetatud. See pole ideaalne lahendus - Androidi sisseehitatud valikud on -, kuid kui seda funktsiooni tõesti vajate, peate privileegi eest maksma. See on raske elu.

Androidi abil printimine on jõudnud kaugele ja tõenäosus, et just see, mida vajate, on käeulatuses üsna hea. Pilvprintimise integreeritud suvandid on üldiselt üsna usaldusväärsed, kuid seal on ka valikuid, kui peaksite printima toetamata printerist, näiteks Windowsi ühiskasutusega või Bluetoothi ​​printerist.