Olge ettevaatlik nende määrdunud trikkide osas, mida pakuvad soodushinnaga tarkvara edasimüüjad

Kalli tarkvara, näiteks Microsoft Office või Adobe Creative Suite, madalate hindadega nimekirjad on tavaliselt liiga head, et tõsi olla - eriti järelturgudel nagu Craigslist või eBay. Vaatame mõningaid viise, kuidas petturid üritavad teid ära kiskuda.

Võite saada OEM-litsentsitud toote

Okei, nii et see pole mitte niivõrd pettus, kuivõrd jälgitav.

OEM tähistab originaalseadmete tootjat. Mõnikord kasutatakse seda terminit tootja brändi tähistamiseks - näiteks Delli arvuti "OEM" on tervikuna Dell. Kuid sagedamini viitab see toodete või osade algsele tarnijale kellelegi, kes neid edasi müüb. Nii et kui teie Delli arvutil on Inteli emaplaat, on Intel selle konkreetse osa OEM

See on oluline seetõttu, et tarkvara, eriti Microsofti Windowsi ja Office'i pakette, müüakse sageli koos OEM-litsentsiga. See annab sellistele tootjatele nagu Dell õiguse tarkvara koopia ühte masinasse installida jaainultüks masin. Need litsentsid on spetsiaalselt ette nähtud kasutamiseks ühes arvutis, kasutajal, kes ostab selle arvuti jaemüügikanalite kaudu.

OEM-litsentse müüakse suure allahindlusega, sageli tuhandete või enamate partiidena, kuid neid saab kasutada ainult üks kord. Erinevalt Windowsi või Office'i tavalistest koopiatest on OEM-koopia seotud riistvaraga, millele see algselt installiti, ja seda ei saa edastada isegi kehtiva litsentsikoodiga.

OEM-litsentsid ilmuvad sageli järelturgudele. Tegelikult müüs Microsoft neid otse tarbijatele, kuid seda ei tehta Windows 10 puhul - ainus koht, kus neid soodushinnaga koopiaid osta, on järelturul, näiteks eBay, Amazon ja Newegg. Tarkvara saate osta ja aktiveerida tavapäraselt ning võite selle tegemisel paar taala kokku hoida, kuid pidage meeles piiranguid:

  • Microsofti OEM-litsentse ei saa Windowsi vanemast versioonist uuemale versioonile üle minna, ainult puhtaks installimiseks
  • OEM-litsentsid on seotud ühe arvutiga ja neid ei saa versiooniuuenduste või uute ostude jaoks teisele üle kanda
  • OEM-tarkvara ei saa tuge otse Microsofti käest, sest see on mõeldud kasutamiseks tootjatele, kes pakuvad tuge koos riistvaraga

Nende piirangute ja kolmandalt osapoolelt ostmisega kaasneva täiendava vaeva vahel ei ole tavaliselt väärt väikest kokkuhoitavat raha.

Samuti peate olema eriti ettevaatlik, kui ostate OEM-litsentsitud tarkvara kasutatud turuplatsidelt või ilma hea mainega turgudelt. Mõnikord müüvad inimesed OEM-i litsentsitud tarkvara, mida on juba kasutatud muus riistvaras. Mõnikord müüvad nad seda tarkvara isegi nii, nagu oleks see uus või mitte OEM-tarkvara, vaid tavaline litsents. Kui ostate kasutatud OEM-tarkvara, on oht, et te ei saa seda üldse oma süsteemi installida.

Võite hankida hulgi- või ettevõtte litsentsitud tooteid

Tarkvara tarnimisel ettevõttele, millel võib olla sadu või tuhandeid kasutajaid, pakuvad tarkvaratootjad ainulaadset litsentsi, mis on loodud just nendeks olukordadeks. See võimaldab tarkvaramüüjal pakkuda allahindlust mahumüügist ja ettevõtte IT-inimesed saavad tarkvara kiiresti ja tõhusalt arvukatele arvutitele installida. Litsentsi konkreetsed tingimused erinevad toodete kaupa, kuid tavaliselt pole lubatud tarkvara kasutada kellelgi väljaspool ettevõtet.

Mõnikord võivad hoolimatud töötajad proovida müüa hulgilitsentsi kasutamata osi reaalse tehinguna.

Siin on näide. Oletame, et ettevõte ostab hulgilitsentsiga andmebaasitööriista. Nad saavad ühe autoriseerimiskoodi ja neil on lubatud tarkvara installida kuni 100 arvutisse. Meie halb töötaja teab, et tööriista kasutatakse ainult 80 arvutis. Seejärel müüvad nad ülejäänud 20 eksemplari palju alla turuväärtuse, saates igale ostjale sama koodi, mida kasutab nende ettevõte. Ostjad kasutavad koodi, mõistmata, et see pole ainulaadne, ja aktiveerivad tarkvara oma arvutites.

See on ettevõtte lepingu rikkumine ja ka enamikes riikides õigusliku autoriõiguse rikkumise alus. Kui müüja tabatakse, võib neil tekkida vanglakaristus ja kui ettevõte saab aru, et litsentsitud masinad on enne otsa lõppenud, võivad nad litsentsi lähtestada, sel hetkel kaotavad aktiveerimiskoodi kasutanud 20 inimest tarkvarale juurdepääsu.

Niisiis, kuidas seda tüüpi pettust vältida? Esiteks, nagu alati, jääge liiga heade tehingute suhtes skeptiliseks. Samuti olge ettevaatlik kõigi ostude suhtes, kus saate füüsiliste installimaterjalide asemel ainult aktiveerimiskoodi.

Võite saada üliõpilaste litsentsitud tooteid

Tarkvaratootjad, nagu Microsoft, Apple ja Adobe, võimaldavad üliõpilastel osta oma tarkvara seaduslikke koopiaid suurte allahindlustega, tavaliselt ülikooli raamatupoe kaudu või otse veebis. Paljud ülikoolikursused vajavad koolitööks spetsiaalset tarkvara ja tarkvaratootjad teavad, et kui nad suudavad õpilasi õppimise ajal oma toodetega kohaneda, ostavad nad pärast lõpetamist palju suurema tõenäosusega töö eest täishinnaga eksemplare.

Paraku loob see petturitele võimaluse. Nii see läheb.

Edasimüüja ostab kolledži raamatupoest tarkvara füüsilise koopia (või lihtsalt jaemüügikarbiga aktiveerimiskoodi), makstes õpilase soodushinda. Oletame, et nad ostsid Final Cut Pro X õpilasväljaande 200 dollariga. Seejärel loendavad nad tarkvara veebis õpilashinna ja jaehinna vahelise hinnaga, mainimata, et tegemist on õpilasväljaandega. Ostja tunneb, et saab palju, ja müüja tasub kasumi.

Probleem ilmneb siis, kui ostja proovib tarkvara aktiveerida, ja ta lükatakse tagasi, kuna tal pole osaleva kooli e-posti kontot või mõnda muud meetodit selle kohta, et ta on aktiivne õpilane. Tarkvara ei ole iseenesest ebaseaduslik, kuigi müük on kindlasti petlik. Kuid ostja jääb ikkagi maksma millegi eest, mida ta tegelikult kasutada ei saa.

Pange tähele, et kui tetegemajuhtumisi olema õpilane, pole midagi halba, kui osta tarkvara õpilaselitsentsilt. Tegelikult on see suurepärane hüve ja võib aidata korvata mõnda seda kallist õppemaksu. Pange tähele, et need on mõned piirangud - kõige tavalisem on see, et te ei tohi õpilaste litsentsitud tarkvara äriliselt kasutada.

Võite saada piraattarkvara

SEOTUD:Mind pettis Amazoni võltsija. Siit saate teada, kuidas neid vältida

Tarkvara edasimüügi osas on piraadid samaväärsed sellega, et mees pakub sulle saja dollari eest “ehtsat Romexi kella”. Me räägime võltsitud müüjatest Amazonis ja eBays, samuti muudes kohtades. Tavaliselt laadivad nad tasuta alla mõne tarkvara ebaseadusliku koopia, leiavad rakenduse „crack“, mis võib tarkvara võltsitud litsentsiga aktiveerida, ja kleebivad mõlemad mõlemad põlenud CD-le või lihtsale USB-draivile, et seda imemistele müüa. võrgus.

Neid piraatkoopiaid saab müüa peaaegu mitte millegi eest - need olid ju ometi vabad käed. Õnneks teeb see neid hõlpsasti märgatavaks. Kui näete kedagi, kes müüb järelturul kallist ja praegust tarkvara 95% allahindlusega, on see peaaegu kindlasti piraat. Proovin seda kasutada autoriõiguste rikkumisena (jah, isegi kui selle eest maksisite).

Pildi allikas: Amazon, Adobe, Apple, eBay